K.

Members
 • Počet příspěvků

  14
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli K.

 • Hodnost
  Member

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Prodám černé loafers Loake Embankment, vel. 6F (40) - nošené minimálně, prakticky jenom v interiéru. Špatně zvolená velikost, jsou mi lehce malé (resp. jsou moc úzké na mojí nohu); už asi dva roky mi jenom leží v botníku, vždycky se rozhodnu pro něco pohodlnějšího. Mají nalepené zápatěnky (od Ecco), ale ty by případně šly určitě zase odlepit. Napínáky ilustrační, prodávám jenom boty Cena 3000,- Kč, Praha.
 2. K.

  Toe plates

  Zdravím, nevíte někdo, jestli je v Praze nějaký osvědčený opravář obuvi/švec, který by dokázal dát na špičky podrážky toe plates (nevím jak je to česky)? Něco jako tohle: Já vždycky hrozně rychle opotřebuju špičky podrážky (i když podrážku nechám podrazit tou nalepenou gumou), a tohle vypadá, že by mohlo pomoct. Předem děkuju za tipy.
 3. K.

  Meermin - Zkušenosti

  Meermin má docela malá kopyta. Jak je psáno výše, u normálních (Hiro a Rui) o půl čísla větší než normálně, u New Rey o celé číslo. A jinak Meermin jsou moje oblíbené pro asi nejlepší poměr cena/výkon, co v téhle cenové hladině je, krásná kopyta (Loake imho nemá nic, co by bylo aspoň vzdáleně tak hezký a vyvážený, jako je Hiro), a jsou i pohodlné. Akorát bacha na New Rey - sice to na fotká moc nevypadá, ale tohle kopyto už je fakt dlouhý a špičatý, na můj vkus až moc.
 4. Já si po letech nošení výhradně "slušnýho" oblečení (minimálně košile a chinos) řekl, že už mě to nebaví, a že když můžu do práce nosit tričko a džíny, tak toho občas využiju. Tak jsem nakoupil pár triček s potiskem odkazujícím na moje oblíbený seriály a počítačový hry (který už jsem si dlouho chtěl pořídit, ale dřív bych to neunosil), a cítím se v tom překvapivě dobře
 5. Otevřené boty mi prostě na mužské části populace přijdou odporné. Žabky patří na pláž, pantofle dejme tomu do soukromí domova (ale já osobně doma nosím boat shoes, pro mě otevřené boty ani na doma), ale na veřejnost rozhodně ne. A přiznejme si to, mužské nohy, byť udržované, nejsou nikdy kdovíjak pohledná součást jejich majitele. Ke kraťasům vypadají dobře boat shoes, tenisky, espadrilky, klidně i white bucks. Je toho spousta, co vypadá podstatně líp, než pantofle, když už někdo chce nosit kraťasy. Protože pantofle imho vypadají odporně vždycky a všude. Ale to je jenom můj názor.
 6. Jo, s tím bych souhlasil, zvlášť v těchhle vedrech. Já bych si je na sebe nevzal, ale chápu to. Na druhou stranu žabky nebo pantofle ve městě, to už je pro mě na úrovni toho smradu.
 7. Ono to společensky nevhodné oblékání je vlastně stejné, jako když se někdo nemeje a smrdí na dva metry, nebo když se někdo chová jako hulvát. Jasně, mytí někoho může obtěžovat, tak proč to dělat, že jo. To, že tím obtěžuje okolí a že je to obecně vnímáno jako nespolečenské, to mu může být jedno, on má pohodlí.
 8. Hezky napsáno. Mně přijde zásadní to, že tím, jak se člověk obléká (a obecně jak je upravený), projevuje ne/úctu ostatním lidem, s kterými jedná. To je imho základní důvod těch konvencí a pravidel. Pohodlí a funkčnost jsou samozřejmě důležité, ale rozhodně ne prvořadé, zvlášť pokud se dostatečné úrovně pohodlí dá dosáhnout i nějak jinak, v rámci dobrého vkusu. A jsou i hranice, za které se prostě nejde, resp, jejichž překročení už může být (a oprávněně!) chápáno jako neúcta k ostatním, nebo i jako přímá a vědomá urážka. Všechno to samozřejmě závisí na okolnostech, ale pak je to jenom otázka míry, resp. toho, kde je ta hranice. Když uvidím v kraťasech a sandálech barmana v hospodě, který obsluhuje ve vedrech zahrádku, tak se nad tím nepozastavím. Když někoho ve stejných šatech uvidím třeba v práci nebo ve slušné restauraci, tak to budu brát jako neúctu k ostatním, tedy i ke mně. Je to prostě celé o tom, že oblečením dávají lidi zprávu okolí, která je navíc vidět na první pohled, a dávají jí zcela vědomě. Pokud vidím někoho, kdo mi říká, že on a jeho pohodlí jsou to jediné, co ho zajímá, a ostatní ať se jdou vycpat, potom s ním budu jednat adekvátně tomu.
 9. Žabky nebo pantofle (srsly? pantofle?) může na veřejnosti nosit jenom blázen, bez ohledu na počasí. Vážně, kraťasy ani výše zmíněné šílenosti fakt nejsou potřeba. Kalhoty se pořeší materiálem (ať žije len), a kvalitní boty, který dýchaj (a když je nejhůř, tak jenom s neviditelnýma ponožkama nebo naboso, pokud to člověk snese). Já dneska celej den spokojeně fungoval a pohyboval se po Praze v desert boots a dlouhých lněných kalhotách (+ lněná košile, rukávy jsem vyhrnul), a nebylo to nijak nepohodlný. Jinak když už kraťasy, tak asi boat shoes nebo jednobarevné "minimalistické" tenisky (něco ve stylu Common Projects Achilles), to by mělo fungovat. Desert boots by asi taky šly.
 10. K.

  Oblek na míru v ČR do 15K

  Znamená to to samé, jako ve zkratkách jako km, kg, kbit, atd. Prostě zkratka slova tisíc. Akorát by to mělo být malé "k"; velké "K" se, pokud vím, používá v informatice jako zkratka pro 1024.
 11. K.

  Jaká péče o boty

  To, o čem mluvím, by bylo opravdu vidět už po pár nošeních, možná už po prvním. Přijde mi divné, že to máte na obou botách stejně a v ohybu, to nevypadá na nehodu.
 12. K.

  Jaká péče o boty

  Vzhledem k tomu, že je to na obou botách na stejném místě v ohybu - není to prostě odřený/oblejskaný semiš, co se při chůzi dře o sebe? Mně se to u semišových Loaků děje, ty moje mají moc malý prostor mezi výstuhou špičky a začátkem šněrování, a při ohýbání se to prostě dře o sebe. Stačí to přejet kartáčkem na semiš a je to pryč, ale člověk udělá pár kroků a je to tam zas. Je to dost nepříjemná vlastnost (resp. design flaw), žádné jiné semišky mi tohle nedělají.
 13. K.

  Jaké koupit boat shoes?

  Herring má zrovna ve slevě tyhle http://www.herringshoes.co.uk/product-info.php?brandid=51&shoeid=9057&fp_box_id=4
 14. K.

  topanky Bexley

  Já se Bexley musím zastat. Jasně, je to entry level, ale za ty peníze mi přijdou super, a navíc mají věci, které jinde nejsou. Mám od nich dva páry - chukka boots v hnědém semiši, které jsou asi moje nejoblíbenější boty vůbec (což je ale dost o tom, že tohle je pro mě asi nejvíc univerzální typ boty, co existuje), a černé wholecuty na kvazi-dainite podrážce. Když odhlédneme od toho, že jiné wholecuty na gumě jsem nenašel (a vzhlem k tomu, že tohle jsou boty hlavně na zimní využití - divadla, koncerty, zimní zkouškové, a reálně už jsem v nich už hodněkrát klouzal po zasněžených a zasolených kočičích hlavách centra Prahy, tak to byla zásadní podmínka), tak oboje jsou to boty fakt hodně pohodlné (Loaky, Meerminy a M&S, co mám, se můžou jít zahrabat). Kvalita kůže mi přijde za ty peníze ok, zvlášť ty semišky, které za sebou už mají cca 200 nošení, včetně sněhu, deště, pošlapání a polití v hospodách a barech, a tak (prostě je používám na to nejhorší), vypadají pořád hodně dobře. Po třech letech se oba páry drží skvěle. Člověk nesmí čekat kdoví co, ale poměr cena/výkon mi přijde hodně fajn. A dělají vel. 39, což je pro mě dost zásadní výhoda