jir.ta

Members
 • Počet příspěvků

  6
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli jir.ta

 • Hodnost
  Newbie
 1. No, kapesníčky také aktuálně řeším Zatím je pokládám na sebe, ale jde vlastně o stejný problém jako u kravat, že pak ztrácím přehled, protože jsou spodní schované. V prodejnách (Gentleport, le Premier) mají každý kapesníček ve své přihrádce, tak uvažuji, že bych koupil do skříně výsuvný šuplík a plastový rozdělovač z Ikei, nebo si od truhláře udělat něco podobného. Ono asi chce ale ten kapesníček vždycky narovnat, když se vyndá z kapsy saka.
 2. Jak dlouho je takto ukládáte? Zatím žádné stopy po mačkání?
 3. jir.ta

  Kde v Praze koupit brýle Persol?

  Persoly prodává optika Optique v ulici Elišky Krásnohorské a nejsou ani drahé.
 4. Mám už větší sbírku kravat, převažují klasické hedvábné, ale mám i úpletové. Zatím je pokládám naležato do šuplíku, jenže už jich je tolik, že je musím vrstvit a zapomínám, jaké kravaty mám, neb jsou schované (sejde z očí sejde z mysli). Poohlížím se po jiném řešení úschovy kravat. Narazil jsem v XXXlutz na takový podobný kravatovník Montuje se do skříně a je výsuvný. Já bych potřeboval takových koupit šest a budu je muset namontovat nad sebe buď na vnitřní stranu dveří, nebo dovnitř skříně, kde mám saka. Chtěl bych se zeptat, zda někdo podobné kravatovníky využívá: 1. neotírají se o sebe? 2. v místě přehybu nevzniká přehyb (nemuchlají se, případně zda se kravat neláme)? 3. jak pracujete se zmuchlanou částí kravaty (v místě přehybu) při vázání? Je nějaké chytřejší řešení, jak uchovávat velké množství kravat? Potřebuji mít přehled, nesmím je mít schované v krabicích, jinak zapomínám, že je mám a stává se, že pak koupím omylem stejnou. Potřebuji je mít stále na očích. Pokud jsem vysledoval, existují 3 způsoby úschovy kravat: 1. pokládání naležato ve skříni či šuplíku 2. zavěšování na háčky kravatovníku 3. svinování do ruliček podobně jako pásky nebo ponožky a ukládání do organizérů (prodává např. Ikea) - to se mi jeví jako nejméně šetrné ke kravatě
 5. Obvykle každý rok 28.-29.12., v některých obchodech 25.-26.12., bývají povánoční výprodeje se zajímavou slevou. Bývá to typické u elektra (Tesco, Electro World). Nepamatujete z loňska v jakých obchodech s pánskou módou měli slevy, bude něco například ve Van Graafu, Zaře, Marks and Spenceru, případně v Pařížské či Na Příkopech?
 6. Koupil jsem u Barkera v Praze mokasíny Wallis v barvě námořní modrá a bohužel při prvním obutí mi obarvily ponožky Happy Socks. Šel jsem se na to do prodejny zeptat a prodavačka řekla, že tyto jejich boty jsou trochu netypické a že opravdu pouští barvu. No, taky to mohla říct při prodeji a ne až když to sám zákazník zjistí :-( Nosím do nich tedy jen tmavě modré ponožky a zatím dobré. Jenže občas bych rád zaexperimentoval a oblékl i jinou barvu ponožek. Jenže konkrétně ponožky Happy Socks, které jsem si obarvením zničil, nejdou nijak rozumně vyprat. Nejprve jsem je pral normálně, jak jsem zvyklý (na 30°C, režim barevné prádlo), nevypraly se. Pak jsem zkoušel obarvená místa natíral marseillským mýdlem na skvrny a prát na 40°C, bohužel se opět nevypraly, modré fleky a žmolky zůstaly, a navíc se sepraly a srazily o 1 číslo a teď v nich můžu chodit tak maximálně doma. Vlastně jsem je zničil. Otázka zní, co dál. Jestli neumím prát, nebo se prostě rozloučit s nošením jinobarevných ponožek v těchto mokasýnách a nosit jen tmavě modré.