Prosper0

Members
 • Počet příspěvků

  136
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Prosper0

 • Hodnost
  Advanced Member

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Prosper0

  Berwick 1707

  Ne proč, stejně nemají eshop. Z vlastní zkušenosti doporučuju příliš neagonizovat nad možnostmi z neznámých zdrojů a držím se prověřených Loake a Meermin, příp.můžete zkusit Septieume Largeur.
 2. Prosper0

  Porovnání MTM v Praze na oblek kolem 17 000,-

  Zdravím, pojďme tohle téma oživit. Speciálně se zeptám Jakuba - co byste viděl jako lepší poměr cena výkon na oblek - Aliho MTM nebo Le Premier, pokud by stála stejně? Kolekce podzim/zima u LP bude začínat na 16 000tis.co už mi přijde dost. Přijde mi, že ceny MTM v Praze jdou celkově nahoru. Přemýšlel bych o konfekci, ale bohužel si nikde nevyberu. Berhardt tady je často vychvalovaný, ale bohužel, když jsem si u nich nechal šít košili, bylo to dost zklamání a proto mám problém s tím, zkusit u nich oblek.
 3. Prosper0

  Kvalitní taška/aktovka

  Pokud by to někoho zajímalo, nakonec jsem zadal objednávku u Brašnářství Brůžek, na které jsem náhodou narazil (tuším, že na Fleru) - konkrétně jejich business brašnu (http://brasnarstvibruzek.cz/aktovky/72-aktovka-business.html). Nebude to tak luxusní kůže jako u Le Premier nebo Friendly suits, bude stále solidní. Nicméně: na rozdíl od Le Premier budu mít doživotní záruku rozdíl od friendly suits budu mít venkovní kapsy, které chci s minimálním doplatkem (vnitřní uspořádání na přání je samozřejmostí) To všechno levnější než oba uvedené (nakonec celkem 8K) a do necelých 4 týdnů. Zvlášť jsem ocenil bezplatnou úpravu velikosti (nechal jsem si zvětšit hloubku z 9 na 12cm). Až bude, dám samozřejmě vědět.
 4. Prosper0

  Dobré e-shopy

  Co je na ní tak super? Piquadro messenger bag jsem zachytil i na Wardow, ale moc mě nepřesvědčil. To kontrastní šití působí až moc sportovně.
 5. Prosper0

  Kvalitní taška/aktovka

  Díky moc a upřímně, jednoduchou aktovku mám, hledám opravdu spíš ten soft leather briefcase. Jak na to tady tak koukám, asi mi nezbyde, než počkat na výlet do států na konci srpna...
 6. Prosper0

  Kvalitní taška/aktovka

  Ježišmajra, ta etuje, jen to ne:). Navíc jsou obě dražší Nejde mi tolik o vzhledové alternativy, spíše cenové, popř.ta záruka (jinak s Le Premier v podstatě nemám problém. I když stále platí, že 10K mi přijde dost...). JJ, koukám na to.
 7. Prosper0

  Kvalitní taška/aktovka

  Zdravím, jsem ve fázi, kde hledám něco také tašku vhodnou do práce, spíše k blazeru než na nářadí, takže ty satchely atd. nebudou to pravé ořechové. Upřímně mě děsí, že se už rozhlížím v cenové hladině 10 000... Furt tápu - Zatím to upřímně vypadá u mě také nejspíš na Jack Russel, resp.teď Le Premier, tam bych za ty peníze bych chtěl už nějakou pořádnou záruku. Friendly suits nabízejí doživotní, ale tam si nejsem jistý vzhledem kůže (nemají hladkou soft leather, ale něco hrubšího) a jak dlouho budou existovat, aby jí případně dostáli. Tlustý ji nabízí taky, samozřejmě, ten stojí dokonce ještě o něco víc, nevim nevim s tím designem+ty negativní zkušenosti, co tu někdo uvedl Paní Tatiana - no, cena je super, ale kůže té tašky na fotce vypadá na první pohled nic moc a vzhledem k ceně se tomu ani moc nedivím. Jore, můžete kdyžtak rozvést dosavadní zkušenost? Nevíte, kolik by stálo něco jako JR/LP od pana Šímy (třeba toto - slint slint)? To asi levnější nebude, že?
 8. To mě mrzí, že jsem prošvihl. Určitě bych býval rád využil. Budu sledovat vlákno, pokud se o tom dozvíte znovu, dejte prosím vědět!
 9. Kde dnes zvládnou upravit pletený svetr - zkrátit, zúžit atd. V krejčovství Emanuel Andrej, která tuším historicky byla doporučená (konkrétně tedy pobočjka v Černé Růži) řekli, že si na to netroufají. To samé krejčové na Floře. Někde jsem tu při hledání zahlédl tip na Gant. Poradíte? Kapitola sama pro sebe je, kde kupovat svetry pro malé lidi (asi 172 cm, řekněme velikost UK 36 S) - od Tyrwhitta i Lewina i velikost XS (sic.) je zbytečně prostorná a hlavně dlouhá...
 10. Prosper0

  Dvouřadý oblek pro pořádného chlapa

  No předem bys měl vědět, že dvouřadý oblek se pro mohutnějšího člověka moc nehodí, protože opticky rozšiřuje. Takže pokud chceš rozšířit sbírku obleků, navrhoval bych třeba po modrém a šedém nějaké sezónní (flanel/tvíd na zimu, bavlne nebo len na léto) nebo s nějakou kostkou (nebo sezónní s kostkou:)). Nicméně jinak mívají dvouřadé v suitsupply a za studentské ceny možná i v Mangu (ale nevím jistě). Suitsupply je výborná inspirace pro to, co do sbírky obleků obecně...
 11. Prosper0

  Výběr bot - poradíte?

  Meermin - mám od nich ty doublemonky na kopytu Hiro, jehož analogický model u Loaku, Cannon, má shodou okolností stejné kopyto jako Aldwych. Meerminy jsou podle mě každopádně každopádně hezčí, ten tvar kopyta je prostě elegantnější. O pohodlnosti se těžko vyjadřovat, bude záviset na každé noze. S kvalitou je bohužel horší. Pochopil jsem, že kontrola kvality je u meermina dlouhodobě problém a tak musíte mít štěstí. Já jsem měl spíše smůlu - relativně záhy se mi začaly rozpadat ty pásky pro přezky (které ani nebyly kožené), boty se relativně dost vytáhly u vnitřní strany pod kotníkem (zejména jedna) a rovněž začala opadávat podšívka nebo jak to vevnitř vzadu. Těžko doporučit. Jinak Carmina Meermin přímo nevlastní, je to stejná širší rodina. To s tím, že dělají Shoepassion je zajímavé! Shoepassion má nějaké pěkné kousky, ale přijde mi, že mají víceméně 2 kopyta a takovéto klasičtější, kulaté (viz.jejich double monky) je na mě moc usedlé. Má někdo zkušenosti se Scarosso?
 12. Prosper0

  Taška

  Eh? Tak lepší týden než měsíc a nejistota vrácení. Tady alespoň není co řešit - returns jsou rychlé a zdarma...
 13. Prosper0

  Druhý oblek

  Jen upřesnění - charcoal rozhodně není středně šedá, ale antracitově šedá, čili téměř černá. Středně šedou nebo světle šedou bych doporučil. Ta středně šedá (mid-grey) bude možná o něco univerzálnější (nejen na jaro/léto). Sharkskin vypadá dobře právě v šedé.
 14. Prosper0

  Porovnání MTM v Praze na oblek kolem 17 000,-

  Zdravím. Já mám osobně poměrně mizernou zkušenost - zejména proporce obleku jsou prostě divné (vysoko položený prostřední knoflík a zároveň dlouhé sako, relativně nízko položený a hlavně hluboký zářez na klopě, ne úplně úzké rukávy). V té době jsem tyhlety věci neměl vůbec v oku, dneska mě to rozčiluje. Hlavně proto, že s tím už se asi nic neudělá. Cena super (10-12 tis.), materiály jakbysmet ale já jsem se jim zrovna moc nepovedl, s paní Springerovou jsme si nesedli (ke konci, ve fázi dodatečných úprav jsem z ní cítil jakousi averzi), takže i když mě to mrzí, znovu bych tam nešel. Hlavně mě mrzí, že jsem chtěl perfektní oblek a teď když vím, jak takový oblek vypadá, vidím, že ten můj od nich to není a akorát mě to štve. Na druhou stranu, vyšší a o něco mohutnější kolega nezávisle na mě má věci od nich celkem ok. Takhle - obleky normální klasika, člověk by nepoznal, že jsou na míru a pak má kabát a ten je naprosto bombastický, kloubouk dolů.
 15. Prosper0

  Porovnání MTM v Praze na oblek kolem 17 000,-

  Nějaké novinky ohledně toho LuiLui? Zní to trochu jako název gay porno časopisu, ale stránky a fotky vypadají velice solidně. Cenově je to jak?