Jakub Tichý

Moderators
 • Počet příspěvků

  2 259
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli Jakub Tichý

 • Hodnost
  Advanced Member

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha
 • Web
  https://www.instagram.com/jacoppo1985/

Návštěvy profilu

2 122 zobrazení profilu
 1. Oblek pro studenta

  Nevím jaký máte rozpočet, co by ste si představoval za látky a konstrukci, ale pravděpodobně nejlepší volbou bude SuitSupply.
 2. Boty od CT - vyplatí se investovat?

  Dustony, nejsem si teď jist, jestli sou lepené nebo blake,ale vzhledem k tomu, že jsou na pryži (proto other materials), hádám, že to bude lepené. Zda-li se vyplatí investovat? Pokud vynecháte slovo investovat, tak se vyplatí, sou to dobré boty. Pokud chcete do bot “investovat”, tak na to jsou jiné značky...
 3. Katalogy free

  Opět jsem nastřádal nějaké katalogy - nechám zdarma tomu, kdo si je osobně vyzvedne v Praze. Jsou to katalogy Vermontu ČR, Hermés, Tiffany, J Crew, Edward Green, Hackett, Diptyque a další, které cestou přidám.
 4. Berwick 1707

  Meermin umí dobře cordovan boty, Berwick je umí ještě lépe, troufl bych si říci, ž dosahují úrovně Aldenu (ikdyž ti mají zase výrazně lepší podrážky) nebo Allen Edmonds. Berwick boots z cordovanu mám na svém nákupním seznamu.
 5. F. L. Popper

  Nebo Yanko (jedna polská manufaktura na ně maluje super patinu), Artur Knight, Crownhill, Carlos Santos, ...
 6. Berwick 1707

  Berwicky sou velmi dobré boty klasického, trochu širšího a kulatějšího stylu, kvalitativně tak tři řády nad Meermin.
 7. Štramácká kožená taška

  Tak za 200£ seženete třeba https://www.ebay.co.uk/i/142507755800 ;-) Jen pro porovnání. Ted Barker stojí 50-150£ nový, online pokud vím koupit de, popřípadě občas bývá na Country Attire.
 8. F. L. Popper

  F.L. Popper - navoněné hype, co pobláznilo jednoho nebo dva už poblázněné bloggery... Meermin - viz výše jen na mezinárodní úrovni Loake India - jako nouzovka by asi šlo, ale nevim proč? shrnutí - nebral bych ani jedno. Zkuste Herring shoes - 1880 kolekce Loake je něco přes 6500 a to už těch pět kafí obětujete. Popřípadě jejich kolekce přímo. Potřebujete nutně rámovky? Nebyly by lepší kolem 4 000 slušné Blake/Rapid jako Shoepassion nebo Scarosso ve výprodeji?
 9. Porovnání MTM v Praze na oblek kolem 17 000,-

  Nedá se nic jiného než souhlasit s příspěvkem výše - dobrá RTW bude vždy lepší, než sebelepší MtM v ČR. A Ali už šije v Německu co jsem slyšel...
 10. Štramácká kožená taška

  Závisí, jestli jste vázán na online nebo cestujete :-) V Lonýně a nejen na letišti seženete kolem 100£ pěkné kousky.
 11. Kde koupit oblek

  Cedulek je tam více... 1) na podšívce je cedulka výrobce látek (většinou Itálie, ale teď mají pár irských a anglických) 2) v kapse saka je výrobce (vždy Čína - mají tam jednoho výrobce) 3) na kalhotech je opět výrobce (opět Čína) Co vím, tak z 90% jsou poďsívky cupro a viskóza, jen u kalhot kvůli otěru používají polyester u kapes a spodního prošití rozkroku (u obleku na běžný provoz tam mimo hedvábí nic jiného ani dát nejde), některé, zejména zimní, směsové látky mají v sobě určité procentu polyesteru/nylonu, opět tím (imho dost nešťastně) řeší pevnost a stálost ostatních materiálů při běžném nošení - jednu Havanu mám právě s malým procentem polyesteru a nijak jsem to nepocítil negativně, sako nosím na podzim a v zimě hodně často, samozřejmě mi ta příměs vadí (úlitba nižší ceně).
 12. Suitsupply - zimní kolekce

  Někdy se artikly vrátěj do prodeje za stejnou cenu, ale to jen málokdy. Větší šance je pak najít to v jejich obchodech, pokud to je na stránkách jako vyprodané.
 13. Jaká péče o boty

  Na takové boty bych použil buď hnědé KiWi nebo středně hnědý Loake.
 14. Jaká péče o boty

  Nahrajte prosím fotografii bot, ten nesehantelný odstín by mne zajímal.
 15. Jaká péče o boty

  Základní chyba je pokus o vmasírování dubbinu do boty. Dubbin se lehce nanese na botu a pak pár rychlými a lehkými pohyby otře to, co je navíc. V základu je hodně mastný a při aplikaci síly může kůži přemastot a vrchní vrstva barvy (zejména nástřikem nanášené) se může začít drolit a část pod ní se přemastí a zčerná (někdy dočasně, někdy trvale). Doporučil bych Vám dubbin nepouživat v létě, pokud tedy s ní nemažete nějaké pohorky před dlouhou tůrou přes močály a tam sou nějaké fleky od dubbinu asi nejmenší starost. Dubbin se používá jak jsem napsal v reakci, kterou jste citoval jako ochrana před solí, břečkou a sněhem v zimě a v létě botám spíše škodí.