Astaire

Members
 • Počet příspěvků

  63
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Astaire

 • Hodnost
  Advanced Member

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Astaire

  Vesta (waistcoat)

  Díky!
 2. Astaire

  Vesta (waistcoat)

  Jenžto se toto vlákno zdá ideální na trochu odlišnou otázku: nevíte někdo, jak se říká tomu bílému zvýraznění výstřihu u vesty, eventuelně jak to vlastně fungovalo? Jestli se ty bílé pásky vevnitř nějak zapínaly nebo to prostě jen přesahovalo, kde přesně se to na vestu našilo atd.?
 3. Astaire

  Kde koupit kabát

  Nedělejme tady z toho novinky.cz.
 4. Astaire

  Slim kabát

  Což mi připomíná, že na aukru se objevil zimní kabát hradní stráže.
 5. Je to v pořádku. I k žaketu.
 6. Astaire

  Lehké, letní kalhoty ve slim střihu

  Já jsem na slim kalhotách nikdy nechápal k čemu jsou. Jednou z úloh formálnějšího oblečení je, mimo jiné, tvoření hezčí siluety; čili že člověk vypadá, jako by měl lepší postavu než ve skutečnosti má. Štíhlé kalhoty toto naprosto rozbijí, protože tam, kde by byla jedna jediná linie, vytvoří super divnou sinusoidu, která to celé rozbije; nemluvě o tom, že je to nepohodlné. Výhoda je možná v tom, že když je to celé nakrčené a splývavé s nohou, nikdo vlastně nepozná, jak moc to padne a je tam menší šance, že to bude působit tak hrozně jako nepadnoucí širší kalhoty. Navíc široké nohavice u kotníků vzhledově zmenšují boty, čímž zase ta silueta zůstává celistvější a méně rozbitá (což je tedy taky důvod, proč moc nechápu nohavici končící nad botou). Široké kalhoty, dobré kalhoty. Na třetí fotce se ještě podívejte na toho pána ve smokingu - vypadá (pravda, i to sako mi přijde hnusné, ale fajn...) díky těm štíhlým kalhotám subtilně, dětsky a jako kdyby měl neskutečně velké boty.
 7. Astaire

  Kvalitní Vintage

  Nevyměnil, prostě je odpáral a našil dál od sebe, aby to bylo vypasovanější. Stejně by to asi chtělo vzít ke krejčímu kvůli zádům, ale mě u těchto věcí za půl stovky nějak mrzí do toho cpát navíc násobky původní ceny.
 8. Astaire

  Kvalitní Vintage

  ...
 9. Astaire

  Kvalitní Vintage

  Včera jsem za 49 korun získal tuto super věc. Nemůžu najít vlákno "úlovky ze second handů" (ano, už se to řešilo, ale znovu - toto fórum je úděsné a technicky naprosto nefunkční), takže to střelím sem. Otázka na fejkology - fejk nebo by to mohlo být orig.? PS: Knoflíky jsem si přešil
 10. Astaire

  Ženich

  Ze Společenského katechismu Jiřího Gutha-Jarkovského.
 11. Astaire

  Co si o tom myslíte?

  *Kuba
 12. Astaire

  Co si o tom myslíte?

  Zkusím jenom obhájit tu červenou kravatu, neb mi přijde super. Ale je fakt, jak říkal Jiří, že Vaše sako je stylem trochu jinde.
 13. Astaire

  Co si o tom myslíte?

  Krásná vlastnost bílého saka je, že pokud k němu oblečete bílou košili, hodně to zvýrazní kravatu, což krásně funguje s červenou. Přijde mi, že Vám tam chybí jakýkoli výraznější prvek: kravata i kapesníček jsou zabity jejich tmavou barvou.
 14. Astaire

  Ženich

  K tomu článku a fraku-pouze-večer bych si dovolil odcitovat klasika (také protože když už je možnost frak nosit, tak proč ji nevyužít): "Při svatbě velmi okázalé a slavnostní, ale jen když nevěsta má bílý šat svatební, ženich oblékne frak a objeví se v plné parádě, důstojné úboru nevěstina, i když svatba koná se ve dne. Je to jedna z velmi mála příležitostí, kdy frak, tedy vlastně úbor přísně večerní, obléká se u nás i ve dne. Ale proto béře se ke fraku vesta černá, arci však kravata [tj. motýlek] bílá, lakové botky, bílé rukavičky a cylindr." ... "Smoking však na svatbu se nebéře. Ti, kdož nosí stejnokroj, přijdou ve velké uniformě se všemi řády." ... "Za poměrů jednodušších, ač nikoli méně elegantních, ženich obléká černý nebo šedočerný žaket, takovoutéž vestu, proužkové kalhoty, bílou košili s tuhým límcem, kravatu tmavou (podle panující módy, rukavice nikoli bílé, lakové botky a cylindr, kterýžto úbor je závazný, má-li nevěsta úbor společenský nebo vycházkový. Redingote, černý šosatý kabát, vezme nejvýše ženich obstarožný. Sako jenom ten, kdo nemá nic jiného." A ještě něco aktuálního: "Pokaždé dlužno napřed věci zaříditi tak, aby všichni účastníci byli v úboru co možná stejném, a jest věci toho, kdo svatbu řídí (ať je to ženich neb jeho otec nebo první mládenec), aby všem účastníkům oznámil, jaký je žádoucí. Zhusta při pozvání na svatbu úbor hned se udává, což je nejpraktičtější. Arci, nemá-li kdo z účastníků úboru takového nebo chcete-li starší pán dáti přednost redingotu před žaketem, nelze dobře činiti mu žádné překážky. Jakož vůbec s důrazem připomínáme, že úbor svatební nemá a nemůže mít vlivu na štěstí manželské; zato dobrá vůle, kterou novomanželé druh druhu přinášejí vstříc. Koneckonců, když nelze jinak, mohou se účastníci objeviti v úboru, jaký jim nejlépe vyhovuje, jen když čestném a pořádném; nevěsta může klidně jíti k oddavkám i bez kytice, také svatebčané bez obvyklé ozdoby, větvičky myrty s bílou stužkou, která vlastně není pro svatbu závazná, a ani zde netřeba se obávati o šťastnou budoucnost novomanželů. Stejný úbor všech svatebčanů, dam i pánů, je sice žádoucí a působí lahodným dojmem, ale je-li mezi účastníky svatby například venkovanka v šátku na hlavě nebo vesničan ve svém prostém kroji, není to žádným přestupkem proti pravidlům společenským. Dojista že nelze od takových účastníků žádati, aby se přizpůsobovali nezvyklým mravům městským."
 15. Astaire

  Drob

  Od kdy je v oblékání potřeba odůvodnění? Mě třeba ty kalhoty z fotky připadnou až legračně uzoučké a nikdy bych je na sebe nevzal. Mám pro to odůvodnění? Ne.