Filip Svoboda

Members
 • Počet příspěvků

  70
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Filip Svoboda

 • Hodnost
  Advanced Member
 1. Filip Svoboda

  svetry z LePremier

  Já mám smíšenou zkušenost se 100 % merino svetry od CT. Před více než dvěma lety jsem tam koupil zelený svetr s logem Woolmark, který mi výborně sedí a dodnes vypadá velmi dobře (navíc byl v nějaké akci a bez poštovného, takže vyšel jen lehce přes tisícovku). Asi před půl rokem jsem si koupil další dva (už ne tak výhodně), oranžový a vínový. Materiál je jednoznačně horší, tenčí, brzy začal žmolkovat (byť to celkem řeší odžmolkovač), i ten Woolmark chybí, a jsou mi tak tak (možná se i trochu srazily), přestože se jedná o stejnou velikost. U jednoho se mi už v ramenním švu udělala díra.
 2. Filip Svoboda

  Ženich

  Máte to ve el. podobě, nebo jste to opisoval ručně?
 3. Filip Svoboda

  Ženich

  To se dalo čekat . Díky.
 4. Filip Svoboda

  Ženich

  Astaire: Z čeho jsou ty citace?
 5. Filip Svoboda

  Kingsman | MR PORTER

  http://www.mrporter.com/kingsman
 6. Filip Svoboda

  Kingsman | MR PORTER

  Možná jste si všimli, že v únoru přišel do českých kin nejnovější počin režiséra Matthewa Vaughna - komiksárna a bondovská pocta/parodie Kingsman: The Secret Service. Příběh filmu je celkem výrazně (byť dost prvoplánovitě, přece jenom je to hlavně zábavný akční výplach) spojen s důrazem na džentlmenské způsoby včetně módy. Samotná supertajná organizace Kingsman je pak maskována za krejčovstvím na Saville Row. Píšu o tom hlavně kvůli tomu, že obchod MR PORTER vytvořil širokou kolekci/brand postavenou na kostýmech z filmu. Ceny jsou sice vysoké a vzhledem k cílovému publiku filmu zřejmě dost neadekvátní, ale jinak se mi ten nápad i jeho prezentace fakt moc líbí. S běžnými filmovými merchandise kravinami se to vůbec nedá srovnat.
 7. Filip Svoboda

  Košile z Charles Tyrwhitt

  Právě jsem zjistil (možná opožděně, nevím), že CT podstatně rozšířilo nabídku košil ve velikosti 15/35. Nebudete v následujících dnech někdo objednávat, že bych se přifařil k multibuy? Chtěl bych si objednat jednu na vyzkoušení.
 8. Filip Svoboda

  Dobré e-shopy

  Jen pro jistotu - zasílají pouze po USA nebo do Kanady, takže do ČR jedině přes službu typu Shipito.
 9. Filip Svoboda

  Označení vlny v mluveném projevu

  Up.
 10. Mám tu jeden další First World Problem... Jak se čte / v mluveném projevu používá označení pro vlnu např. "super 120's"? Ingléze: "super one hundred and twenty's" či "super one twenty's" nebo úplně jinak? Česky: "super sto dvacet" či "super vlna stodvacítka" nebo úplně jinak? Já to asi ještě nikdy nikoho neslyšel vyslovit . A pokud to dobře chápu z Wiki, tak to "super" v současnosti prostě označuje novou střižní vlnu (tzn., že se nejedná o nějaký recyklát zbytků). Nebo to má i jiný význam?
 11. Filip Svoboda

  Košile TM Lewin, vel. 15,5", klasický střih

  "odstřižené cedulky (aby se nedostaly zpět do ofic. obchodů)" Čistě ze zvědavosti, co tím máte na mysli?
 12. Filip Svoboda

  Živé slevy

  Tak tos měl štěstí. Já dneska zkoušel Palladium, sháněl jsem klasickou bílou, případně modře proužkovanou/kostkovanou s jednoduchou manžetou. Základní výběr je sice docela široký, ale vylučovací metodou (1. regular fit pryč, 2. polyester pryč, 3. s kapsou pryč) mi nakonec v mé velikosti v ruce zůstala jedna bílá, která mi sice docela sedla, ale měla na sobě dvě takové malé šmouhy, a abych zjišťoval, jestli se vyperou, za to mi sleva 330 Kč nestojí.
 13. Filip Svoboda

  T. M. Lewin - problém s objednávkou

  Jestli bys rád zkušenosti přímo s TML a posláním z GB do D, tak bohužel nemůžu sloužit. Ale jinak co se týče samotného mailboxde.cz, tak s tím mám dobré zkušenosti (Kindle z německého Amazonu). Přeskladnění proběhlo rychle a za pár korun. Jinak určitě existuje i nějaká obdoba téhle služby pro posílání přímo z GB.
 14. Filip Svoboda

  Charles Tyrwhitt v ČR

  V 15,5 delší rukávy mají, ale ta je mi právě velká.
 15. Filip Svoboda

  Charles Tyrwhitt v ČR

  Ty rukávy mě taky štvou, soudě z jedné 15,5/34 extra slim, co mám doma, bych potřeboval 15 (možná dokonce 14,5)/35, s čímž u CT nepochodím.