Šle, kšandy - pravidla
1 1

22 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj, jelikož jsem nenašel žádný článek o kšandách prosím o radu.

Koupil jsem na zkoušku jestli mně to bude bavit a jak v tom budu vypadat.

Můj dotaz tedy je: jaké jsou pravidla, co je úplně out (nosit k nim pásek :-) a jakou kombinaci raději nevolit. Nosím košile bílé, černé, polo trika, triko s nápisem.

Diky moc za radu

Laďa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dle etikety by šle neměly být vidět a pokud nosíte šle, nenoste pásek.

Nicméně aktuální trend je spíše opačný, kšandy se nosí jako doplněk, tudíž viditelně i v kombinaci s páskem.

Záleží asi na vás, jakou cestou se vydáte :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Volte na knoflíčky, nikoliv na klipsnu nebo průvlak - viz níže.

Zároveň šle a pásek můžete nosit na lov, ale pouze speciální model (mají očka na knoflíčky a zárově průvlaková očka na držení pásku), který se blbě schání - vyrábí dnes mimo army dodavatelů pouze Holland & Holland, kdysi Barbour a Remington. Holland & Holland ještě dělá model co má jeden pár "šlahounů" navíc, které drží ponožky.

Klipsny jsou rezervovány pro děti, tedy nenosit.

Pokud možno, volte 3 šlahounové. Dělají se i 4 s "H spojem" vzadu, ale ty jsou opět pouze na lov (vyrábí původně Barbour, Remington, Thurston), ikdyž nedávno jsem je viděl v PLR.

Pokud možno kov laďte s kovem co máte na sobě (tj stříbrné, zlaté)

Kšandy k smokingu ( T&A, Drakes, Brioni) bývají doplněné třeba i prvky z hedvání, sametu - nenosí se přes den a jsou černé nebo bílé.

Jinak vesele noste jakou barvu chcete ;-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Teda já když chodil na základku, tak jsme se přišívat knoflíky učili :-D. Je ale pravda, že to byl ještě Brežněv naživu. Ne, že by šlo o těch stodvacet korun, ale než to tam přinesu a zase vyzvednu, tak to mám přišité pětkrát :-D.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A 3x vykricnik! Bud ksandy nebo pasek, jina volba neni.

I kdyz znam osobne jednoho pana, ktery obcas nosi kravatu obvazanou misto pasku a k tomu ksandy. Jenze to musite byt charizmaticky vypadajicim sedovolasejm dedeckem (italskeho vzezreni) aby Vas okoli neodsoudilo a pochopilo.

Jinak budete vypadat opravdu hloupe :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kravata místo pásku je vcelku zajímavá věc. Osobně jsem to zkusil dvakrát a už nikdy; člověk musí vyzařovat neskutečné sebevědomí, jinak to podle mne působí spíš pokusem o tvrdé odlišování se, který dopadne všelijak. On totiž Fred Astaire, který toto proslavil, měl oproti nám jednu velkou výhodu - kalhoty, které měly průvlaky pro pásek našity o něco více pod koncem kalhot než dnešní střihy a taky vyšší pas.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Diky moc, s tím, že většinu času trávím v kanclu a tam oblek nemá nikdo, tak bych chtěl poradit spíš kšandy s neformálním oblečením.

tzn.

- triko (může být i polo? popř. tričko s potiskem nebo raději bez?

- košile - ke šlím asi optimal (tmavá košile světlé šle a naopak?)

- kalhoty - asi mně zabijete ale s 99% nosím rifle, uvažuji o chinos

- boty, tak tady plavu asi nejvíc, akt. nosím Vans a spíš ten casual styl, jak ladit?

- v neposlední řadě, kde si můžu dovolit šle na košili přiznané a kde už je to out?

Důvod proč je chci nosit je max. pohodlnost a trochu se odlišit.

Dik moc za rady

Laďa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

- přes pravé polo to bude vypadat divně + ho to bude silně ničit = Ne

- volnočasová košile, třeba tmavší button down a tmavší šle = Ano

- obecně barva šlí je tmavší od košile jako u kravat

- chinos s puky minimálně, jinak budete vypadat jako prodejce novin

- VANS sou fajn boty - k džínám nebo nenápadný k chinos bez šlí, jinak a opět prodejce novin

Když už chcete se odlišit a divoce nekombinovat, tak si pořiďte tmavší chinos nebo vlněné flanelové gatě ( oba typy - modrá, navy, olive, moss, tmavá fialová, burgundy), k tomu button down košili z balvněného flanelu ideálně v kostce. Šle volte tmavších podzimních barev doplňující oblečení a kožené boty typu chukka, boots nebo brogue derby (nebo oxfordy Loake Buckingham pokud máte vslikost 8 - 8,5 sou v bazaru ;-) )....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přátelé, pochopil jsem, že jakékoliv šle viditelně na čemkoliv jsou asi dneska naprosto v pohodě. Udělal jsem teď tu chybu, že jsem se podíval na předávání státních vyznamenání, a tam si jeden křupan nechal ve Vladislavském sále připnout to státní vyznamenání na nějakou mikinu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

šle jsou v pohodě, ale lépe vypadají ty neklipsnový na knoflíky a nenoste světlé šle a tmavé košile - všude vidím bílý šle a černou košili...tragický...jak postavy z komiksu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Podle mého názoru můžete "přiznaně" šle nosit až v tom momentě, kdy máte módu v takovém malíčku, že si můžete dovolit začít pravidla porušovat.

Pokud jsem to správně pochopil a můžu vám radit, tak bych nejdříve nakoupil chinos, formální boty a vůbec "business casual" šatník. Šle bych nosil občasně až potom jako doplněk, a to vždy ke košili, s tím, že kšandy by měly být tmavší než košile. Opačně si to nějak nedokáži představit.

Pokud byste je nosil k tričku, ještě navíc s potiskem a teniskami, budete vypadat jako přerostlé dítě. Alespoň já si to tak představuji.

Nicméně platí, že šle patří výhradně do obleku jako náhrada opasku. Nosit je s neformálním oblečením je chůze na tenkém ledě, hranice kdy člověk vypadá dobře a kdy špatně je hodně tenká, tak opatrně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To byl Robert Sedláček. A jak obyčejně nemám rád pohoršování se nad oblečením jiných, v tomto případě s ním plně souhlasím, neb si budu muset platit ozařování a chemoterapii na rakovinu očí, kterou mi ten jeho outfit způsobil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

šle se dají nosit ke všemu:

http://www.imdb.com/media/rm4067413504/tt0117060?ref_=ttmi_mi_all_sf_13

http://www.imdb.com/media/rm3379547648/tt0117060?ref_=ttmi_mi_all_sf_36

P.S. kdyby někdo věděl o takové barvě (podle mne to vínová není je to světlejší), tak bych je bral - červený ponožky a ještě šle - to je můj sen

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím. 

Chci se zeptat jakou barvu by měli mít šle a motylek k modrým oblekovym kalhotam, bílé košili s tm. modrymi knoflíky? K tomu všemu hnědé boty. 

Děkuji moc za odpověď. 

Lukas

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1