Velikosti bot Loake
0

5 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj všem,

rád bych se zeptal, jakou mám vybrat velikost bot u Loake.

Normálně mám velikost 43, faktem je, že některé mi jsou trochu volnější, což je asi špatně. Když jsem byl v pánské pasáži na vyzkoušení modelu Aldwych, doporučili mi 8,5.

Ve velikosti č. 9 jsem se cítil tak akorát, ale bota povolí, tak jsem zkusil 8,5 a ty jsem trochu cítil na noze, ale OK. Pak jsem ještě zkusil 8 a přestože netlačily, tak už byly opravdu natěsno. Prodávající říkal, že pokud opravdu netlačí, mám vzít ty menší, ale nerad bych koupil boty za skoro 7 tisíc, aby se mi v nich špatně chodilo. Co myslíte, jít zlatou střední cestou, nebo se boty skutečně rozchodí a pokud ty 8 netlačí na palec, jsou v pořádku?

Díky moc všem za postřehy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Pokud Vám boty vyloženě nedrtí nohu na délku, tak bych volil menší.

Sekce Bazar na tomto fóru je plná těch, co prodávají boty, protože zjistili, že jim jsou po rozchození velké - včetně mě :-) Začal jsem u 11 a skončil u 9,5 :-)

Loake se fakt dokážou nevídaně roztáhnout a přizpůsobit noze.

Chce to silnou vůli a zpočátku pozvolna rozcházet - podle toho, o kterou řadu Loake se jedná.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bota by měla být těsná, ale nesmí tlačit. Idélní je botu si nasadit s tlustčí ponožkou a aspoň půlhodinu se v ní procházet - pak až uvidíte, jak se budete v botě cítit poté, co ji budete mít na sobě osm hodin a více.

Obecně "stress points" je malíček u horního kloubu, palec u spodního kloubu a vršek, cca 1 cm nad prsty. Nesmíte nikde mít divný pocit.

Navíc pokud máte problémovou nohu co "pracuje", tak dopadnete jako já - koupíte nejdříve 7,5, pak 8 a nakonec máte Loake 8,5 :-D A dneska ve Vidni jsme zjistil, že Church i C&J dokonce 9 :-|

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj všem, hodím sem přehled svých Loake a jejich velikostí v pořadí, jak jsem je nakupoval:

Churchill Dark Brown (Swing - G) - 8
Aldwych Dark Brown (Capital - F) 8.5
Hyde Dark Brown (Capital - F) 8
Blenheim (010-F) 8.5

Paradoxně nejlépe se mi rozcházely Hyde, jen jsem u nich preventivně večer u televize několikrát ohnul vršek boty, který, jak je zde popsáno jinak řeže. Churchilly šly taky dobře, Aldwych už už jsem zvažoval, zda neměly být větší, ale roztahly se, no a Blenheim mám 8.5 a uvidím, mám je 1. den. Osmičky mi přišly dost těsné na levé noze, na pravé akorát, 8.5 zase na levé super a volnější na pravé, tak uvidíme. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0