hodinky do 7 tisíc
1 1

74 příspěvků k tomuto tématu

Zrovna se rozhoduji jaké hodinky koupit.

Švýcarské by byli určitě skvělé ale konkrétně Mondaine se mi moc nelíbí nepůsobí na mě nijak elegantně (jen osobní názor).

Prozatím mě zaujali dvě značky a to nová Americká MVMT a Švédská Triwa.

Máte ještě nějaké tipy na hodinky cca do 7 tisíc ?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ingresol v zadnem pripade, to je cina jak poleno, jak píše Jakub, navonena bída. V teto cenove relaci je nejlepší poměr cena výkon urcite Seiko, Citizen, Orient, nejake Junkersy by se našly, o trochu bys třeba Steinhart, z těch "svycaru" Wenger třeba. Zalezi i jaký typ hodinek chcete, oblekovky, pilotky, potapky, nebo nejake univerzaly...? Osobně bych se držel osvedcenych Seiko, Citizenu, pripadne Orienty, Wengery. Navstivte chronomag, tam vám otevřou oci:-). Ja třeba ted koupil legendarni Seiko monster v cerne variante a i když za nízkou cenu, je to uz kus hodinek se sice základním automatickým strojkem, ale bezproblemovym a funkcnim. Muzu jen doporucit. Ale zalezi jaký typ hodinek hledáte.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nebo třeba trochu opomíjené Poljoty, Strely, Slava - mají docela pěkné strojky, takový cal. 3133 je velmi přesný a je to vlastně "doladěný" švýcarský strojek, který Rusové koupili i s linkou (asi jim to přišlo snažší) a ten je dnes i v Junkers, Zeppelin a jiných "Německých" hodinkách.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Spíš než konkrétní značky a hodinky vám poradím, ať si ze všeho nejdříve ujasníte, jaké (a k čemu) hodinky vlastně chcete. Oblekové, sportovní, chronografy, decentní, výstřední, quartzky, automaty, natahovací, s alternativním pohonem,..

V dané cenové hladině bych alespoň zvážil quartz strojek, je přesný, levný a prakticky nevyžaduje údržbu. Co Skagen?

Jinak, velmi obecně, bych se po vyloučení švýcar pooohlédl po německých, japonských, popř. ruských strojcích (švýcarský vliv nevyloučen :-) ).

Hodinky jsou do značné míry o pocitech, nekupujte je, pokud si je nezamilujete.

ad Jakub: Přesně :-) Mimo jiné mám Baikaly se zmíněným kalibrem a jsem s nimi naprosto spokojen. S Poljoty je jediná obtíž, člověk musí pár minut věnovat rozklíčování toho, které hodinky jsou Poljot a které Volmax. V případě zájmu snad pomůže článek zde: http://www.chronomag.cz/clanek/2005-07-26/ruske-hodinarske-znacky-poljot.html

Stejně tak jejich hodinky pod značkou CCCP - za velmi málo peněz mnoho muziky.

A propos, už jsem četl poměrně dost článků o čínské hodinařině a závěry jsou obdobné. Čína se snaží, rozkoukává se, ale celkové zpracování nedosahuje potřebné úrovně, jedná se o kopie jak designu, tak mechanismu, popř. neodpovídají evropskému vkusu. Ovšem vládne obrovským potenciálem. Vzpomeňme, jaký posun vykázali za posledních 10, 20 let v mnoha jiných oborech. Kdo ví, jak bude vypadat hodinářský svět za 50 let.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Volmax měl svého času problém s kvalitou, v poslední době co jsem viděl (údajně většina 3133 v "německých" hodinkách je práve by Volmax), tak šel docela nahoru. Osobně mám jedny "breitling like" Blue Angels (dovezl jsem si z Ruska, super hodinky za ty peníze) a jedny Strely II (1257 z chrono24.de) - oboje 3133 a přesnost obou je kolem 3 sec na jedno natažení.

Čínské hodinky nejsou uplně nejhorší, pokud si na nic nehrají - třeba takovy Seagull je dneska již poměrně zavedená značka s dobrou mechanikou a pěkným zpracováním - mám jedny roku 1979.

Naopak třeba takovy Parnis, který vzhledově kopíruje kde co je čím dál tím horší a horší - kdysi jsem dvoje ze zvědavosti koupil, jedny rozkuchal, druhé pustil dál a již nikdy více...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete oblekovky, tak za tu cenu seženete Bazarove švýcarské Tissot Le Locle, ktere mají uvnitř prověřeny strojek ETA 2824-2 a všeobecně jsou velmi presne( delaji se uz i s certifikaci COSC). Sám jsem je mel asi čtyři roky. Jinak, jak uz někdo psal, tak pokud nové, tak asi Seika 5.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Už se to tu probíralo v dalších vláknech - uplně stejné hodinky seženete pod různými názvy kdekoli na webu. Je to čínská masovka s licencovaným japonským strojkem vyrobeným v Číně. Za stejné peníze seženete hodinky. Tohle je pouze předražený doplňek...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Všem moc děkuji za příspěvky.

Rozhoduji se teď momentálně mezi těmito třemi:

Mondaine MH1.L2210.LG - 9.200,- (Švýcarské) - spolehlivé, ale drahé

Triwa Havana Nevil Brown - 6.000,- (Švédské) - krásný design

MVMT - cca 2.600,- (USA) moderní design a levné

Někdo nějakou zkušenost s jedním z výše uvedených hodinek nebo radu ohledně nákupu ? (případně další tipy)

Děkují

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

MVMT i Triwa je podle meho Čína. Divejte se po HODINARSKYCH znackach a ne po fashion nebo pochybnem puvodu. Jak zde jiz nekdo navrhl - podivejte se na forum Chronomag a zkuste tam chvili pobejt :-)

Nacerpate mnoho informaci a tipu, lze tam i zalozit vlakno, kde vam dost lidi ochotne poradi. Nejvetsi benefit je ale moznost zkoumani tamni prodejni sekce, kde se daji koupit skvele hodinky (treba z druhe ruky) za vyborne penize.

Vam bych doporucit Hamilton Valiant http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/83737-hamilton-valiant/ Je tam nyni v prodeji za 9300,- coz je jen o neco malo vyse, nez vas limit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud se bavíme o mechanických hodinkách, tak za tyhle peníze bych šel asi do Ingersoll. Sice nejde o žádnej odvaz, ale jsou to většinou automaty, značka má historii (byť je to teď už jen čína), a mají množství variant, takže si tam vybere každý. Jako bonus je průhled zadní stranou na kalibr :) V obchodě se dá běžně vyhádat 10 - 20 procent sleva (jako ostatně snad ve všech hodinářstvích u všech mechanických hodinek).

http://www.hodinky-ingersoll.eu/ingersoll-in6802ch-jefferson-p-401

http://www.hodinky-ingersoll.eu/ingersoll-in6802rsl-jefferson-p-402

http://www.hodinky-ingersoll.eu/ingersoll-in1203ch-union-p-11

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1