Bespoke oblek
2 2

11 příspěvků k tomuto tématu

Dostal jsem se do období kdy bych si chtěl pořídit bespoke oblek. Můj požadavek je aby byl oblek do 25 000 Kč. Najde se v Čechách, případně zahraničí, někdo kdo mi za stanovenou cenu nabídne odpovídající kvalitu? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Zkuste Hartla, Zacha nebo třeba Ditu Filipovou. Když se spokojíte s obyčejnější látkou a menším podílem ruční práce, tak byste se mohl do 25 vejít.

Hlavně pozor na různé made-to-measure filuty, kteří Vás budou přesvědčovat, že šijí "na míru".

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

O MTM jsem jistou chvíli uvažoval ale po přečtení několika zážitků zde na fóru jsem tuto možnost zamítl. Hartl byl jeden z mých prvních nápadů. Dita Filipová je pro mě úplná novinka, nějaká osobní zkušenost? Podle jejích internetových stránek mi přijde její tvorba docela výstřední.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Staník Kolařík napsal:

Kamarád mi doporučoval http://www.cavalier.cz (Praha/Brno/Liberec/Plzen) ale nevím jestli nedělají jenom MTM

Cavalier dělá jen mtm. Popravdě z mtm u nás jsem celkem rozpačitý. Pár jsem jich zkoušel a s výsledkem jsem nebyl nijak zvlášť spokojený. Rád bych ještě vyzkoušel La Sartoria v Haštalské, ti vypadali docela solidně.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 8 hodinami, GreyEminence napsal:

O MTM jsem jistou chvíli uvažoval ale po přečtení několika zážitků zde na fóru jsem tuto možnost zamítl. Hartl byl jeden z mých prvních nápadů. Dita Filipová je pro mě úplná novinka, nějaká osobní zkušenost? Podle jejích internetových stránek mi přijde její tvorba docela výstřední.

Dělá i standardní obleky. Kamarádovi šila oblek s dvouřadým sakem a nevypadalo vůbec špatně. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 1 hodinou, GreyEminence napsal:

Super, nechám si tedy projít hlavou tyto dvě možnosti a uvidím jak se rozhodnu. Určitě ale budu rád za další návrhy.

Z pražských mě napadá ještě Zach a Hlaváček, na Slovensku Mucska, v Polsku Zaremba atd. Moje nejoblíbenější jsou italský Tofani a korejský BN tailor - ale ti jsou cenově "poněkud" výše.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

13151685_477740945766436_588270698571645

V 10. 3. 2018 at 10:16, GreyEminence napsal:

Dostal jsem se do období kdy bych si chtěl pořídit bespoke oblek. Můj požadavek je aby byl oblek do 25 000 Kč. Najde se v Čechách, případně zahraničí, někdo kdo mi za stanovenou cenu nabídne odpovídající kvalitu? 

Obávám se, že za tuto cenu bespoke oblek neseženete. Co možná seženete, ale i to stěží, je oblek šitý podle individuálních měr klienta, což ještě není bespoke, ale už ne MTM. Říkejme mu oblek na míru. Skutečný bespoke zahrnuje nejen individuálni střih ale i vysoký podíl ruční práce: tvarování klop pikýrováním, přišívaná vyztuž, obšití knoflíkových dírek.... Oblek jen na míru (leckdy vydávaný za bespoke!) je také individuálního střihu, ale  nemá pikýrované klopy, vyztuž je v lepším případě kombinovaná (šitá i lepená), ale nezřídka jen lepená,  dírky obšity strojově...  Pokud se utrefí střih a vypracování se neodflákne, i to může být velká paráda. Ale přece jen ne nejvyšší krejčovina. 

Ceny...
Kdysi jsem si dělal trochu průzkum (trojdílný oblek: sako, vesta, kalhoty, z materiálu H & S gramáže cca 350):

Salon Hartl: 36 000 Kč, vč. materiálu, dnes asi víc, ceny práce zvedli (myslím, že šijí opravdu bespoke, ale stoprocentně to nevím)
Royal Tailor: 30 000 Kč, vč. materiálu (mám podezření, že skutečný bespoke to nebude, ale nechci jim křivdit)
Adam Steiner: 48 000 Kč, vč. mareriálu (doufám, že skutečný bespoke)
Emanuel Andrej: 22 300, bez materiálu (bespoke)
Maximilian Mucska: 53 600 vč. materiálu (bespoke)

Pro potěšení: rozdělaný bespoke oblek z dílny p. Mucsku

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Doporučení z vlastní zkušenosti (zatím dvě saka, jedny kalhoty, vše perfektní; chystá se sako a oblek): paní Jana Jelínková v Olomouci. Tradiční krejčovina se vším všudy, vše perfektní ruční práce (od klop po dírky), samozřejmě full canvas, můžete si vymýšlet prakticky cokoliv chcete.

Dá se to na tři zkoušky, paní Jelínková má dobré oko na postavu. Je i velmi variabilní co se týče střihu/stylu, šije žakety, fraky, kabáty, vlastně cokoliv.

Cenově: kalhoty 3-4 000 Kč; sako 6-7 000 Kč; trojdílný oblek zatím odhad asi 13 000 Kč

(vše bez materiálu - to je jediná "vada": musíte si ho sehnat sám (já to naopak začal vnímat pozitivně, jen je to trochu dobrodružnější). Loro Piana či Dormeuil látky ale standardně pořídíte za cca 12-15 000, takže se cca vejdete. A při nějaké trefě na ebay můžete jít i hodně pod.)

Více viz:

https://cs-cz.facebook.com/atehsuits/

(když projdete fotogalerii, tak hedvábné světle modré a hnědé houndstooth sportovní sako jsou moje - fotky detailů stojí za to, naživo ještě lepší)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
2 2