Spony na kravatu
0

10 příspěvků k tomuto tématu

Za sebe je nepoužívám - můžou vypadat poměrně pěkně (hlavně docela letí v současné #menswear scéně), ale také mohou kravatu poškodit. Takže bych si jejich použití rozmyslel.

A když už používat, tak řekněme v horní třetině kravaty a trošku ji sponou nadzvednout, aby se zvlnila :-).

Můj názor.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Spíše než o sponě uvažuji o jehlici. Ovšem jediná pěkná jehlice, kterou jsem zatím viděl, byla vyrobená na zakázku.

Obdobně ani spony nebývají nijak zvlášť hezké a pokud bych si ji pořídil, nejspíš bych si ji nechal udělat podle vlastního návrhu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já je používám, ale ne na každou příležitost se hodí a volba barvy (rozuměj materiálu - zlato, stříbro atd.) záleží samozřejmě na sladění obleku. Souhlasím s tím, že některé druhy ozdob mohou kravatu poškodit, tie clip možná ano, ale tie slide určitě ne. Na rozdíl od chekotaye bych do jehličky nešel, pokud tím myslí klasickou tie pin, co se píchá do kravaty. Ta naopak kravatu bezesporu poškozuje :-)

Nemůžu ani souhlasit s tím, že nebývají moc hezké. Je jich málo, ale chce to hledat. Nějaká zlatá po dědovi taky nemusí být k zahození.

Pro více info. se podívejte na kanál http://www.youtube.com/user/SebringSage/videos

kde názorňě ukazuje, jak se různé druhy ozbod používají a je tam i návod, jak vybírat kravatu, mnoho druhů uzlů atd.

Hezký den.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já dostal tie slide sponu na Vánoce. Překvapilo mě, že je tam i řetízek, který se připevní ke knoflíku košile, aby spona nemohla spadnout a ztratit se. Je celá ze zlata, tudíž si nejsem jistý, jak a kdy ji nosit. Mám pocit, že jsem k tomu ještě nedozrál :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Wojcek: Zlaté šperky a doplňky v posledních letech nejsou moc v módě, a když už, tak velmi často se nahrazuje žluté zlato bílým nebo červeným. Hádám, že pokud nejste výstřední boháč, budou se příležitosti k jejímu nošení nalézat nesnadno.

@Marek Nejedlý: Ano, tie pin. Já pořád tak nějak naivně doufám, že se používá tupý hrot, jenž projde mezi vlákny, aniž by je třepil. Tak jako tak je to zatím jen hudba vzdálené budoucnosti. :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Za sebe - spona sice trochu poutá pozornost, ale ke klasickému obleku, zvlášť k trochu méně barevně výrazné kravatě, to může být super doplněk...

Já jí osobně používám pouze když mám casual kravatu k hoody mikině (protože ta mi tu kravatu neustále mačká a posílá někam jinam) a ke casual podzimním věcem - vlněné kravaty např. - protože mi tam nějak sedí...jinak vestička mi kravatu drží, stejně jako zapnutý knoflík u saka a se samotnou košilí se mi nelíbí, takže jí jinak nenosím...

Sladit sponu a kapesníček podle mne není nutný - pokud máš barevnou sponu (například navy), nebo nějaký detail na sponě (bledě modrý kamínek), tak můžeš a bylo by to určitě zajímavý...Spíš si dát pozor na kravatu - abys neměl zlatou sponu na žlutý kravatě atd...ale to je fakt minimum kombinací - navíc stříbrná jde snad ke všemu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta spona je asi tak stejně vkusná, jako promovat e-shop na diskusním fóru.

IMHO spony se vrací hlavně mezi mladogentlemany, mezi fajnšmekry ve světě je spíš teď trend odlehčovat a zbavovat se zbytečných doplňků, pásků, podšívek atd. Kravaty se nechávají volně povlávat, zastrkávají se do kalhot, nebo se zadní díl váže delší než přední.

Ale, de gustibus non est disputandum.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0