Boty SHOEPASSION
0

20 příspěvků k tomuto tématu

Na popud Jakuba Tichého zakládám toto téma a otevírám diskuzi o botách německé firmy SHOEPASSION.com.

Rovnou přidám i svou vlastní zkušenost:

SHOEPASSION.com je mladá firma, boty šijí teprve pár let ve španělské továrně. Na tuto značku mě přivedl Jakub Tichý zde na fóru v diskuzi o italských botách (paradoxně). Zaujal mě především slušný (i když přesto německy strohý) výběr ve wide fitu. A tím wide fitem je myšleno H, nikoliv G jako u jiných výrobců. SHOEPASSION mají standardní boty jako něco mezi F a G, takže pánové s užší nohou si asi na své nepřijdou :-) Abych to uvedl na pravou míru, tak mám dost širokou nohu a pravděpodobně i vysoký nárt a navíc vážím metrák. Pohodlná chůze je pro mě tedy priorita.

Loake mi byly vždy buď velké na délku nebo naopak malé na šířku a výšku (zkoušel jsem postupně Holborn, Ludgate, Gladstone, Hilton, Rockingham a Pendragon). Zřejmě potřebuji širší špičku, která je sice méně elegantní, ale pohodlnější.

Před objednávkou jsem si vytiskl jejich měřící papír, na který si stoupnete a přesně zjistíte svou velikost a šířku. Doporučuji jej případně podle návodu sestřihnout a přiložit k rovné zdi, aby stoupnutí a měření bylo přesné. Nutno podotknout, že boty dělají opravdu velké, takže se člověk diví, co mu vyjde za velikost :-) Já jsem objednával model "No. 542" ve velikosti 10 Wide (širší). Vzhledem k tomu, že výběr barev krémů Famaco, který zde prodávají, by se dal charakterizovat jako "padesát odstínů hnědi" (a to ještě není nic proti tomu, kolik barev Famaco skutečně varábí), tak jsem před objednávkou ještě poslal dotaz na zákaznickou podporu, jakou barvu krému (Famaco) by mi k onomu modelu doporučili, neboť jsem se neodvažoval soudit dle fotek. Vstřícná odpověď přišla druhý den.

Doprava byla blesková (a poměrně levná), posílají DHLkem, přičemž v ČR si to převezme PPL, balík dorazil obden od objednání. Vše hezky zabaleno, součástí byl průvodní dopis, návod na údržbu, boty včetně pytlíků a náhradních tkaniček.

Barva se mi zdá tmavší než na fotkách na webu. Fotil jsem mobilem při světle, takže to moc neodpovídá:

2ed6xpx.jpg

Boty jsem ještě nekrémoval a nijak neošetřoval (nebyl čas :-), ale boty zatím vypadají pořád dobře :-))

Na první pohled boty působí poměrně robustně, což bude ale jistě dáno mou šířkou a velikostí a také tím, že podrážky jsou dle mého názoru docela silné a bytelné. Zpracování mi přijde precizní, nenašel jsem žádné nesrovnalosti. Boty mi krásně padly na první dobrou, nikde nic netlačilo a nikde nic neplandalo. Boty se standardně musí "rozhýbat", ale fáze rozcházení probíhala bezbolestně. Subjektivně je podrážka zpočátku trochu méně poddajná než např. Loake (asi proto, že je silnější).

Po měsíci užívání cca 2x-3x týdně (pravda, zas tolik toho nenachodím) vypadá podrážka takto:

k0lfk3.jpg

Důležitá věc - u SHOEPASSION se dá koupit snad všechno myslitelné příslušenství k botám. Od krémů, vosků, kondicionérů, olejů na podrážky, tkaniček, ponožek až po galoše, sněhové řetezy na boty (!) a stroje na čištění bot.

Já jsem si mimo jiné do bot koupil anatomickou vložku - Footbed od Bergalu. Čímž se z bot stala měkká peřina, která přesně kopíruje chodidlo a pohodlí je o úroveň výše - doporučuji. Mimochodem před objednáním vložky jsem se opět ptal na zákaznické podpoře. Chtěl jsem poradit, jakou velikost vložek si mám vzít ke svému modelu a velikosti. Odpověď přišla opět druhý den, bylo mi doporučeno 46 a sedí perfektně.

Celkově jsem z těchto bot nadšen a určitě si od nich ještě nějaké pořídím. Dobrá kvalita za rozumnou cenu (jen mě štve ta diskriminace, že wide fit je o 10 EUR dražší :-)). Mám v merku jejich klasické černé oxfordky a nějaké brogues. U oxfordek ve wide fitu mě zaujalo, že dávají na nárt elastické klínky, což pomůže lidem s vysokým nártem, aby mohli mít oxfordky pěkně utažené bez mezery ve šněrování. Zajímavý nápad, nevypadá to sice kdovíjak hezky, ale praktické je to velmi.

Další foto:

2nav5aq.jpg

dg54c9.jpg

nn3bif.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Máte s těmito botami také někdo zkušenosti? Případně s jinými jejich modely? V klasické šířce mají poměrně velký výběr, kolikrát jsou to i exotičtější kousky..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pro přiště

Image and video hosting by TinyPic

Děkuji za odvahu a že jste se podělil, během zítřka udělám podobné na botky co mám já a snad se to rozběhne :-)

Jinak máte pravdu, ty boty jsou v té cenové relaci velmi dobrá alternativa k mnohým dražším značkám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Musím reagovat na váš článek o botách SHOEPASSION. Osobní zkušenost s nimi nemám i když tento obchod navštívím vždy, když jsem v Berlíně. za poslední cca rok několikrát a vždy si udělám, alespoň nějakou radost. V lednu jsem si již chtěl koupit No. 596, ale byla se mnou manželka a vypočítala mi kolikery boty mám a že tyto určitě nepotřebuji. Tak jsem odešel alespoň s napínáky. Minulý týden zase s olejem na podrážky.

Obsluha je velice sympatická, několik mladých děvčat i mladých pánů, vždy velice ochotných, ale skoro vždy musíte nějakou chvilku počkat, protože jsou tam stále nějací zákazníci.

Už se rozšiřují do Mnichova a Hamburku a v červnu mám plánovanou cestu přes Mnichov a bez manželky, tak snad svoji sbírku rámových bot trochu obohatím.

Palec nahoru a myslím si že je to dobrá volba za rozumný peníz.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo, díky, pak mě to napadlo, že bych zkusil klasický href..

Mimochodem dnes (vlastně už včera) přišel druhý pár (No. 531), ale jsou mi bohužel velké. Stejná velikost, stejná šířka. Možná je to tím, že nemají cap toe, a tak je špička poddajnější a noha do ní více "zajede". Už jsem je odeslal na výměnu za 9,5 za symbolických šest stovek :-) A to jsem ještě na poště musel k mému překvapení v němčině vyplnit jakési prohlášení, co je obsahem balíčku apod. Plus mi vyhrožovali, že to nepůjde pojistit na tak vysokou částku - nakonec to nějak prošlo, slečna u přepážky byla asi nějaká zmatená :-)

Zkrátka pošta rulez :-)

A jak jsme se bavili o té anatomické vložce, tak jsem původní vložku ani menusel odstraňovat, ona nakonec ta pata není zas tak vysoko. Při došlapu prakticky vložku v patní části sešlápnete jako kdyby tam nebyla (nebo alespoň já to tak umím) :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Myslel jsem sito, ty boty s tím sou dělaný, že si tam tu vložku dáte...

Jo ČP, to je kapitola sama na sebe, ta samá věc občas projde jako dopis za 39, někdy jako balík za 65 a když se blbě vyspí, tak vůbec, protože nesplňuje nějaká kritéria...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Uvazuju o koupi shoepassion bot, ale nejsem si jisty s velikostma. U Loake mam 8,5 u Aldwychu a Chesteru. Nemate nekdo zkusenost se srovnanim velikosti? Dale mam problem zjistit, zda a kde se daji v Cesku vymenit kozene podrazky. Snazil jsem se to hledat ve foru, ale bohuzel neuspesne. Tohle je pro me obrovska vyhoda Loake, ta jejich kompletni rekonstrukce. Jak to prosim resite u jakychkoliv jinych znacek jako Shoepassion, Grenson, Charles Tyrwhitt atp.? Od CT mi napsali at to dam mistnimu sevci

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na stránkách ShoePassion mají k vytištění papír, na který si pak stoupnete a přesně zjistíte velikost a šířku. Z osobní zkušenosti musím říct, že to skutečně odpovídá. Obecně jsou spíše větší a širší než Loake - jsou dělané na pořádnou germánskou tlapu. Jejich WIDE je širší než Gčko u Loake.

Už od nich mám troje boty - ty výše vyfocené, pak černé brogues a hnědé double monky. Velmi dobré boty.. Po 3/4 roce používání musím konstatovat, že se oproti Loake moc neroztáhnou (což je pro mě dobře), takže pokud Vám nepadnou na první dobrou, tak lepší už to nebude.

Mají nejbližší prodejnu v Drážďanech, takže by se někomu asi vyplatilo si je zajet vyzkoušet než dávat České poště 600 za poštovné do Německa při případném špatném výběru velikosti..

Pokud vím, tak Jakub Tichý tu několikrát zmiňoval opravnu v Krakovské ulici (Praha). I podle dalších zkušeností jinde na internetu tam dokážou leccos, tak předpokládám, že výměna podrážky nebude problém..

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak bylo řečeno výše - ověřené opravny jsou v Krakovská 19 pro levnější opravy , Dubovyk v Malá Štěpánská 7. Dubovyk údajně má přístup k Rendenbach podrážkám, ale nemám potvrzeno.

Grensony nejlépe zpět do fabriky - vzhledem k tomu, že i po třech letech většina bot je tak na polovině, tak se pošta a vyšší cena za rekonstrukci vyplatí (pošta k Vám byla/je v ceně rekonstrukce). Mám za to, že je v ČR stále distribuuje Basmatee, možná mají možnost zařídit rekonstrukci?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Martine, nákup u Shoepassion stále také zvažuji. Nedaří se mi rozhodnout se mezi Loake(výhody - již zmiňovaná rekonstrukce, možnost vyzkoušení a případné jednoduché vrácení/výměna) a SHoepassion(větší výběr, lepší ceny, další příslušenství na jednom místě). Ale až se mi podaří rozhodnout se a volba by případně padla na Shoepassion rád bych navrhnul zda by bylo možné využít jejich programu "Doporučte kamarádovi" díky kterému je možné získat napínáky. Mohli bychom se nějak dohodnout?

Případně další diskutující prosím o další relevantní důvody díky kterým by se mohla me rozhodování ubrat nějakým konkrétnějším směrem.

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Bude třeba se ještě nějak spojit před Vaším nákupem, je tam jakýsi minimální limitní částka za kterou musí doporučený kamarád nakoupit aby doporučitel získal výhodu. Můžete mi prosím pro bližší dohodu napsat na email martin_slavik@email.cz abychom tu nezanášeli forum prosím?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zakúpil som si Double monky - model 591 a vzhľadom na to, že som laik, tak si recenziu netrúfnem napísať.

Boty subjektívne pôsobia lepším dojmom než ekvivalent od Loake Cannon. Lepšie pôsobí dokončenie, kvalita kože, podrážka (od Rendenbach), zmysel pre detail a aj fit celkovo.

Jediná vec s ktorou nie som úplne spokojný sú vrásky na cap toe. Ohyb topánky je samozrejme pred cap toe (smerom ku päte) ale ako sa vytvára ohyb, tak sa nadvihne aj šitie na cap toe a spôsobí to vrásky na koži smerom ku špičke.

Myslím si, že tento malý nedostatok je spôsobený vypracovaním boty pretože ho možno vidieť na 9 z 10 fotiek týchto double monkov (viď Instagram shoepassion) alebo taktiež fotky od Mr. F.

Uvidím či sa moje nadšenie náhodou nezmení keď topánky spoznajú trošku divočiny a rozchodím ich :-).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj,

uvažuji koupi bot značek Loake, Shoepassion a Scarosso. Potřeboval bych poradit s výběrem velikostí. U Shoepassion dle jejich nákresu mi vyšla velikost 8,5 spíše wide. Z bot co vlastním Adidas UK9, Mango EUR 43, Lacoste 43. Zkoušel někdo úspěšně u Shoepassion a Scarosso bezplatné vrácení? Díky za odpovědi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý večer,

jsem spokojeným vlastníkem dvou párů shoepassion bot (558 a 561). Jelikož to jsou mé první rámové boty a nemám zkušenosti s ostatními značkami prosím o radu zkušenějších. Můžete někdo kvalitativně porovnat tyto boty např. s botami od Loake nebo Barker? Či snad s jinou dostupnější značkou.....

Mockrát děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 04/06/2017 at 23:38, Flam napsal:

Dobrý večer,

jsem spokojeným vlastníkem dvou párů shoepassion bot (558 a 561). Jelikož to jsou mé první rámové boty a nemám zkušenosti s ostatními značkami prosím o radu zkušenějších. Můžete někdo kvalitativně porovnat tyto boty např. s botami od Loake nebo Barker? Či snad s jinou dostupnější značkou.....

Mockrát děkuji.

Kvalitativně je SP docela vysoko, kvalita kůže je rozhodně lepší, než Barker, podrážky lepší než Loake. Šití je na úrovni Loake, fity jsou něco mezi.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0