Dilema - kožená nebo gumová podrážka?
0

11 příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den pánové, prosím Vás o radu. Pevně jsem se rozhodl, že po prázdninách vstoupím do světa rámových bot. Uvažuji o tom již dlouho, ale přeci jen - rozhodují finance...:-(.

Byl jsem se podívat v Loake v Pánské pasáži, kde jsem se zamiloval na první pohled do Aldwych Mahogany (popř. Tan) a Holborn Mahogany. Jelikož ale u mě velmi rozhoduje finanční hledisko, tak nevím, zda raději nezvolit nějaké s gumovou podrážkou, např. LEDBURY BROWN nebo některé s podrážkou Dainite. Bojím se, abych koženou podrážku za půl roku neprochodil a nemusel jsem každý rok renovovat za další 2 tisíce. Samozřejmě je nebudu nosit denně, ale... Máte někdo zkušenost, jak vydrží výše uvedené gumové podrážky? Nebo se kožené nemám bát? Měl jsem jedny od Sararu a moc dlouho nevydržely...

Předem mnohokrát děkuji za názory a odpovědi. Moc mi pomůžete... :-)

Jirka

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kup si kozenou podrazku a uvidis, jak jses spokojeny a jak dlouho vydrzi. Az ji prochodis, tak se rozhodnes, jestli tam chces znova kozenou nebo gumovou. Loake dela na kopyto Capital Dainite podrazky (model Hyde), i kdyz nevim, jestli by ti ji pridelali i na Aldwyche. V kazdem pripade si je muzes nechat "podrazit" uz z tovarny - viz Lattice sole na http://blog.loake.co.uk/sole-options/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U Loake kůže asi vydrží déle než jejich Dainite podrážka. Chcete-li aby Vám podrážka vydržela co nejdéle, nechte si ji podlepit gumou (zvládne každý švec, doporučím na Krakovské, P1) včetně podpatku. Máte tím vystaráno - když tu gumu prochodíte, dá se snadno strhnout a zase nalepit a to skoro donekonečna, cenově to vyjde tuším kolem 300 korun za pár.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Taky se přikláním k "podražení" z vlastní zkušenosti vím, že je to nejlepší alternativa kdy do podrážek nechcete příliš investovat. Mě to stálo dokonce jen 250,- a jsem naprosto spokojen guma je tenká tak jsem se bál, že se ošoupá, ale zatím je její stav perfektní a to často sedím v autě, kde díky pedálu ty podrážky docela trpí(manuál) :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zapomněl jsem jen napsat klady a zápory podražení

+

prošlapává se jen "levná" nalepená guma

lze obnovovat téměř donekonečna

Loake přestanou klepat

-

podrážka přestane být prodyšná, pokud silně zvlhne (pot/déšť), může začít plesnivět

vysychání trvá mnohem déle a chce to opravdu kvalitní napínák a suchou místnost

může rozhodit balanc boty (proto je potřeba podlepit celou botu)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den, všem děkuji za komentáře. Vidím, že se tím budu muset prokousat a určit prioritu. Láká mě zvuk - klapání a tzv. punc kvality a na druhé straně přemýšlím nad praktičností a cenou....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, 

Sháním šikovného ševce, co by nalepil gumovou podrážku i s podpatkem na boty barker v Brně. Mám trochu strach z různých prodejen oprav i obuvi. Nebo snad zbytečně? Máte někdo jakékoliv zkušenosti? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0