Holení
1 1

51 příspěvků k tomuto tématu

jak se holite panove?

ja presel od zastrihovani strojkem na trideni strniste, pres britvu nakonec k nejjednodussimu holeni "bagrem"

hodne nakupuju zde http://www.executive-shaving.co.uk/

bagr merkur - http://www.executive-shaving.co.uk/shaving/safety-razors/safety-razors.php

pena

http://www.executive-shaving.co.uk/shaving/taylors-shaving-cream/jermyn-sensitive-shaving-cream.php

po holeni

http://www.executive-shaving.co.uk/taylors-jermyn-street-aftershave-balm-sensitive-skin.php

doporucuji nahazet veci do kosiku a pockat az vam druhej den poslou slevovej kupon na 10%

stetku z jezevce (badger) na ebay odkudsi z taiwanu - neda se s umelotinama srovnat

ziletky Perma Sharp Super z turecka pres ebay - super pomer kvalita a cena

holeni s bagrem je podstatne jednodusi a rychlejsi nez s britvou, neposkrabe tolik jako 5 britev a podobne nesmysly a neni tak drahy

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduchost - pokud se neholis jednou tydne a neberes holeni jaka svatek, tak je bagr rychlejsi, kvalitneji oholi a pritom je to porad jednobitevni holeni. Takze neskrabe.

Problem s ostrenim - pokud si nechas nabrousit britvu na vlas od p. Smekala z britva fora tak to zrva i 7 mesicu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To zní rozumně. Já čekal, že břitva oholí kvalitněji, takže mě skutečně překvapuje, že bagr holí lépe. Naštěstí tolik nefousatím, ale vadí mi, že když se ráno oholím normální žiletkou tak už večer abych se holil znova. Lenost nad lenost a v půl šesté ráno mě holení jen zdržuje.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem právě ten typ, co bere holení jako svátek, takže jednou za týden - 14 dní přejedu líce břitvou a je to pro mě svátek i meditace. Bradku a licousy zastřihávám trochu častěji, knír tak co tři dny. Zrovna mi došlo, že bych si na to mohl pořídit speciální nůžtičky, ty zoubkované, a nemusel se trápit s obyčejnými. :-D

Štětku mi bylo líto vyhazovat, když ještě slouží (po dědovi, tzn. CS a umělotina), leč nakonec jsem lítost překonal a nyní je již oškubaný jezevec na cestě, těším se na něj.

Pár "bagrů" jsem také zdědil, ale někam je založil, neboť se mi nelíbí - břitva umožňujě člověku v nudném zamětnání dávkovat si adrenalin přesně na míru. :-D Ne, to přeháním... ale ano, chce to zručnost, někdy se povede, někdy méně.

Pěna klasicky Barbus, (časem bych chtěl zkusit holící mýdlo) po holení jakýsi balzám od Lotta. A někdy kamenec. :-D

K břitvě mám hezkou historku, neboť jsem ji zakoupil z druhé ruky u pana Tupého, přičemž mi dal slevu tímto stylem:

"Ve svém krámě takhle zarostlého studenta nesnesu! Vemte si tu břitvu a příště přijďte oholen!"

"Ale pane, já nemám tolik peněz!"

"Tak dejte stovku a běžte se oholit!"

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no ja cele to nabozenstvi z Britva fora a holeni jako svatek chapu, ale spis zastavam preppy nazor, ze chlap muze byt zarostly jen je-li rugbysta :)

a na oholeni rano narychlo to moc neni

problem jsem mel taky prave s tim brousenim, p. Smekal brousi super, ale pri jeho vytizenosti a casu na nabrouseni 7 mesicu bych tech britev musel mit tak deset a porad je u nej tocit, abych mel stale jednu ostrou

nakonec mam tedy jednu novou Muehler z executive shaving a jednu po dedovi, tu si necham, tu novou snad casem prodam, stala 1600

pak mam jednu z aukra, byla brousena ale je tupa a nemam chut uz ji znovu posilat na brouseni

ale treba v Brne nekdo taky brousi britvy na kamenech a kvalitne

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

na britva foru mas dlouhodoby test ziletek

ty lepsi vydrzi desitky holeni, ty spatny tak tri, nekterymi se neoholis ani jednou

ty turecky, co mam, vyjdou kus kolem peti kacek? nebo tak nejak a vydrzi tak deset holeni, v testu pisou ze i 14, ale to jsme nezkousel, jak me prislo, ze to trosku taha, dal jsem novou

ziletky vyhazuju do kose :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem přispěl k vyholování jezevců, přišlo mi tohle: http://www.bio-country.cz/Prirodni-KOSMETIKA/Holeni/Stetka-na-holeni-klasicka

a je to fajn. :) Ke starému plastu mne už nedotáhne ani pár volů. :-D

Žiletky jen tak vyhazované do směsného odpadu pány popeláře nepotěší! Házej je aspoň do nějaké PETky nebo tetrapaku.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A hele, kolegové břitevníci. Jak vidím, tak máme všichni podobný vkus. Taky momentálně pokukuji po bagru, jen si furt nemohu vybrat.

Co se holení týče, tak zatím klasika s barbuchou, kamencem a sbírkou kolínských od Alpy (doporučuji, cena lidová a funguje super).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Páni, pri všetkej úcte, britva neholí horšie ako bager, aspoň z mojej skúsenosti, len ste proste leniví sa to naučiť poriadne. Áno, nevýhodou britvy je, že kým sa naučíte riadne sa ňou oholiť, potrebujete istý cvik, ktorý sa dá získať len na vlastnej tvárovej časti hlavy. Pokiaľ na to nemáte čas (rozumej nechce sa Vám), je zrejme rozumnejšou voľbou bager, alebo nejaké iné holítko, mne osobne to ale za tú námahu stálo- pre mňa je pocit po oholení britvou úplne iný než po holení bagrom, elektrickym strojčekom, alebo nejakým džiletovým machom 3,4, a 5.

Naučiť sa ako na to mi trvalo asi 3 mesiace, podotýkam ale, že som sa britvou neholil denne. Apelujem na Vás, aby ste sa britvy nebáli, aj keď s ňou nemáte žiadne skúsenosti- ja som tiež začal od nuly a nemal som nikoho kto by mi ukázal ako na to, iba pár videí z youtube. Pre britvových panicov odporúčam začať s holením britvou raz za týždeň- najvhodnejšia bude asi sobota, keď sa nenáhlite do práce a máte čas všetko si pripraviť a sústrediť sa na každý pohyb. Časom priberiete ďalší deň v týždni, potom ďalší a ochvíľu sa budete sami diviť, ako Vám to s britvou ide. Ešte raz, výsledok stojí za to- budete sa cítiť sviežejšie, hladšie oholení, skrátka budete si pripadať že sa o seba luxusne staráte.

Čo sa týka argumentu, že s britvou to trvá dlho- nuž, môj empirický výskum odhalil, že oholenie britvou mi trvá o 3-5 min dlhšie než bagrom, čiastočne aj preto, že niektoré miesta si musím oholiť raz v smere rastu fúzov a potom znova proti srsti (brada, krk...). Pokiaľ Vám to trvá britvou dlho, je to skrátka preto, že sa britvou ešte holiť neviete. Nie je to žiadna tragédia, vytrvajte, onedlho získate cvik a budete trhať rekordy v naholených kilometroch za hodinu. (Pozn.: Ak chcete namietať že už to skúšate xy rokov a stále Vám trvá holenie britvou 20 a viac minút, vrátte sa na začiatok odstavca a čítajte znova. V prípade potreby algorytmus opakujte).

Čo sa týka brúsenia, pravdou je, že ak britva nie je dokonale ostrá, tak sa s ňou skrátka dobre neoholíte. Ja sám som začínal s britvou z druhej ruky, ktorá už beztak nebola veľmi ostrá a časom som ju stupil ešte viac. Vtedy nastala tzv. klasická situácia, kedy máte na výber dve možnosti- buď britvu zveriť do opatery odborníkovi, ale budete na ňu čakať mesiace, alebo si ju nabrúsite sami. Ja som zvolil druhú možnosť. Obstaral som si zo zeme vychádzajúceho slnka dva syntetické brúsne kamene o zrnitosti 1200 a 4000 (v oblasti brúsenia existuje niekoľko siekt, niektoré uctievajú kameň syntetický, iné prírodný, ďalšie odporúčajú zrnitosť 800, iné 2000- tieto záležitosti odporúčam naštudovať na niektorom internetovom fóre a zvážiť podľa vlastného vedomia, svedomia a stavu britvy), ktoré ma vyšli na cca 120 EUR a britvu nabrúsil sám. Je pravda, že majster brúsič zo Solingenu by mi asi napľul do rúk, keby videl moje prvé brúsičské pokusy, ale výsledok (to je to podstatné) je taký, že britva neťahá fúz, holí hladko a je na bežné použitie ostrá dosť, aj keď do hitparády o najdokonalejšie ostrie by som ju asi neprihlasoval. Jediné čo môžem k téme brúsenie dodať je, že momentálne mám zálusk na najjemnejší kameň (8000+) na konečný jemný brus. Pravdepodobne zvolím celkom bežný slovenský Rozsutec, ale prežijete to aj bez neho. Chápem obavy tých, čo si na brúsenie sami netrúfnu- keď to skazíte, je to potom celkom fuška zase uviesť do službyschopného stavu, ale na druhej strane nie je brúsenie až taká raketová veda.

Pre objektívnosť musím priznať dve hlavné nevýhody britvy: 1. neoholíte sa ňou v aute cestou do práce, v idúcom vlaku, ani na väčšine námorných plavidiel a miestach podobného charakteru. Všade inde by ste to zvládnuť mali. 2. Musíte sa neprestajne sústrediť na to, čo robíte, inak budete musieť zastavovať krvácanie. Premýšľať nad tým, z koľkých vajec si urobíte omeletu, ani glosovať zahranično-politický vývoj a vykonávať obdobné bohumilé činnosti nie je pri použití britvy radno.

Záver: nebojte sa britvy, nedajte sa ukecať že tým, či oným sa oholíte lepšie než britvou- alebo si to aspoň skúste na vlasntej tvári a sami uvidíte, čo Vám svedčí najlepšie. Neodpustím si ale rýpnutie, že aj majstri holiči od Truefitta a Hilla holia britvou, tak snáď vedia, prečo tak činia.

Pevnú ruku želá Swordsman

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím mistry bagru i meče a dovoluji si vznést dotaz:

Z krásné dovolené ve Skotsku jsem si mimo původního "volantu" přivezl solidní "základový vous", tedy 14 dní neholené tváře a krk (zarůstám rychle a solidně a o vous se, myslím, starám příkladně), který jsem zastřihávačem zarovnal na rovnoměrnou délku cca 6 mm a následně upravil do výsledného tvaru letitým Gillette Mach 3 (s novou hlavou). Výsledek byl schválen oficiálním komitétem (přítelkyně, kolegyně, maminka, atd.) a mně se líbí, nuže hodlám pokračovat v tomto stylu.

Zásadní otázkou je, čím holit tváře nad vousem, prostor pod nosem a krk. Jde o to, že při vší úctě k nástrojům masové spotřeby nepatří k nejpřesnějším a neholí do rohů. Já si zvolil ostré hrany mezi vousem a hladkou lící a nyní je při nejlepší péči neustále "oďobávám" a narušuji nepřesným Machem. Strojové holení jsem dávno vzdal, je kvalitativně nevyhovující a hrubé k pokožce.

Navíc jsem si cestou domů udělal v Portsmouthu radost a v Crabtree & Evelyn pořídil štětku z jezevce a holící mýdlo v nádherné dřevěné kazetě (vč. jedné náplně navíc). Tedy jsem připraven jít do toho pořádně...

... ale čím? Je pro pečlivého začátečníka lepší rovnou břitva nebo postupná cesta bagr - břitva?

Předesílám, že holit se s ohledem na barvu a růst vousu musím denně, do divadla i večer :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@swordsman: ten tvuj prispevek je presne tak dlouhej a komplikovanej jako samotny holeni britvou, ve zkratce jsem to delal tak jak popisujes, dokonce si i kameny koupil a brousit zkusil, ale pak jsem neprozretelne zkusil bagr a britvu uz mam jen na doholovani napriklad kotlet

coz je odpoved i pro @jink bud zkus bagr nebo britvu

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@PiDiBi: Prošel jsem Tebou navrhované odkazy a našel si pár dalších:

- http://www.shaving101.com - Holení a péče o mužskou pleť jako věda. Skvělý, obsažný portál pro vyznavače Břitvy i bagristy.

- http://www.wardmensgrooming.com - Obchod se "vším potřebným" pro muže. Doporučuji nejen kategorii SHAVING.

- http://www.shaving.ie - Podobné jako wardmensgrooming.com, ale v Irsku (Eura, doprava).

Fascinuje mě, jak systematicky (ve srovnání s halabala "Mach3" stylem) lze přistupovat k holení. Prozatím volím bagr od přátel z Německa ;-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem, povzbuzen touto diskusí, vyzkoušel bagr. Je to mnohem rychlejší než břitva, mnohem kvalitnější než holítka, akorát řezy jsou oproti břitvě častější (možná nekvalitní bagr?), ovšem samozřejmě ne tak hluboké.

Nemá to onen šmrnc holení břitvou, ale zase to stihnu během pěti minut, než se uvaří ranní čaj. :-D

Takže děkuji místním bagristům za inspiraci. :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@JinK meke ziletky? :) jak se to projevuje? nerezou? :)

@chekotay vic ji naklon, tak jsem se ze zacatku rezal, ted to delam tak, ze to mam uplne utazeny a snazim se maximalne kopirovat sklon te hlavy, proste naklonit co to de a uz sem se nerizl ani nepamatuju

bagr to chce poradnej tezkej, pak mas jistotu v ruce

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@PiDiBi: Asi jsem se nevyjádřil správně - jsou jemnější ("milder") než jiné značky (Astra, Feather, BIC atd.). Blíže viz http://www.shaving101.com/index.php/education/double-edge-shaving/48-choosing-the-right-blade.html.

Dnes mi přišlo nářadí - pánové z Německa mi udělali velikou radost! Jestli bude Mühle Stylo holit tak dobře jak vypadá, budu naprosto nadšený :-) BTW, k balíčku připojili příjemný rakytníkový holící krém - drobnost, která potěší :-) Umějí oslovit zákazníka!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mimochodem v Taylor of Old Bond Street teď byla akce na shaving creamy - Sandalwood a Sensitive skin 1+1 ;-), sem si tam udělal radost novym jezevcem (dodnes používaná Durance pude asi odpočívat do skřinky) a shaving creamama... Už jen pěnotvor chybí. Má někdo tip na esteticky zajímavý a technicky funkční pěnotvor? Zatím používám misku na rýži vsazenou do malýho rendlíčku :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1