Kde koupit oblek
6 6

299 příspěvků k tomuto tématu

Předpokládám že mne většina z přítomných ukamenuje, ale můžete mi prosím dát tip na obchod/značku kde se dá koupit oblek s příznivým poměrem cena/výkon?

Můj problém totiž spočívá v tom, že v HM je se do ničeho nevlezu (mám 58 Regular), v C&A je to většinou samý polyester a Vietnamce a Tesco vůbec ani neberu v potaz.

(PS: SuitSupply mi ani neříkejte protože je to dost mimo mé možnosti a hlavně bych ocenil možnost si to vyzkoušet)

díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Milady Horákové je to ve dvoře myslím že vedle je nějyký dámský obchůdek. Pokud chcete vlnu, něco nového a na cenovém levelu HM, tak počítejte se sekáčem, a to ještě nebudou kalhoty stejné jako sako.

Až seženete, napište sem, třeba se tam rád podívám taky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 7 minutami, Pitrs napsal:

Milady Horákové je to ve dvoře myslím že vedle je nějyký dámský obchůdek. Pokud chcete vlnu, něco nového a na cenovém levelu HM, tak počítejte se sekáčem, a to ještě nebudou kalhoty stejné jako sako.

Až seženete, napište sem, třeba se tam rád podívám taky.

HM to být nemusí, ale sedmičku co tady přijde lidem jako "levné" na to fakt nemám

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V tom případě mě napadá jedině Marks & Spencer.

Během výprodejů (nedávno doběhl zimní), když srazí ceny na 80%, se dá koupit vlněný nebo lněný oblek kolem 3-4000,- často z těch jejich Luxury kolekcí. Ale chce to čekat.

Jinak je to bohužel bez šance, jedině z druhé ruky, na bazarech bývají velmi pěkné kusy ve velkých velikostech za nízké částky.

Osobně si myslím, že pokud nechcete čekat, nebo to nechcete řešit druhou rukou, a trváte na osobním vyzkoušení, tak je možnost sehnat pěkný oblek pod 5000,-  při vaší velikosti skoro nulová. Jedině slevit z nároků, tzn. řešit třeba nějakým levnějším příměsovým materiálem.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak zda se ani Suitsupply neni uplne dokonale. Koupil jsem si Lazio Blue Check, ale jednak vnejsi material vypadal dost nekvalitne, ale zejmena, cely vnitrek obleku je z polyesteru?!? To by me po prvni pozitivni zkusenosti ani ve snu nenapadlo, ze jsou schopni vypustit takove zverstvo ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, martin_k napsal:

Suitsupply výprodeje nemá. Když přijdete do kamenného obchodu a řeknete jim, že jste u nich poprvé, tak je to jedna z prvních věcí, kterou vám sdělí :)

mají outlet, pro jaký region ale nevím. Slevy ani výprodeje ne.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Po predchozim neuspechu jsem zkusil dalsi oblek ze Suitsupply. Prvni co jsem koupil byl OK, druhy jsem vratil, protoze cely vnitrek byl patrne z polyesteru (aspon podle cedulky v prave vnitrni kapse), ten treti ted prisel strasne zmuchlany. Na nekolika mistech strasne pomackany. Premyslim co s tim? Da se to napravit, anebo jej rovnou vratit?

Mimochodem vsimnuli jste si u obleku Suitsupply cedulky v prave vnitrni kapse? Na podsivce obleku je vzdy napsano Made in Italy, na zminene cedulce pak Made in China, dost casto se na ni objevuje i zminka polyesteru (u tech trech obleku, co mi zatim prosly rukama, vzdy).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na oblekoch od SS su z polyesteru vrecka na nohaviciach + podsivka saka je cupro...schvalne som sa pozrela na visacky..tak snad aj u vas to tak je.

pokrceny oblek staci prejst vo zvislej polohe naparovacou zehlickou;)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 8 hodinami, HonzaH napsal:

Po predchozim neuspechu jsem zkusil dalsi oblek ze Suitsupply. Prvni co jsem koupil byl OK, druhy jsem vratil, protoze cely vnitrek byl patrne z polyesteru (aspon podle cedulky v prave vnitrni kapse), ten treti ted prisel strasne zmuchlany. Na nekolika mistech strasne pomackany. Premyslim co s tim? Da se to napravit, anebo jej rovnou vratit?

Mimochodem vsimnuli jste si u obleku Suitsupply cedulky v prave vnitrni kapse? Na podsivce obleku je vzdy napsano Made in Italy, na zminene cedulce pak Made in China, dost casto se na ni objevuje i zminka polyesteru (u tech trech obleku, co mi zatim prosly rukama, vzdy).

Cedulek je tam více...

1) na podšívce je cedulka výrobce látek (většinou Itálie, ale teď mají pár irských a anglických)

2) v kapse saka je výrobce (vždy Čína - mají tam jednoho výrobce)

3) na kalhotech je opět výrobce (opět Čína)

Co vím, tak z 90% jsou poďsívky cupro a viskóza, jen u kalhot kvůli otěru používají polyester u kapes a spodního prošití rozkroku (u obleku na běžný provoz tam mimo hedvábí nic jiného ani dát nejde), některé, zejména zimní, směsové látky mají v sobě určité procentu polyesteru/nylonu, opět tím (imho dost nešťastně) řeší pevnost a stálost ostatních materiálů při běžném nošení - jednu Havanu mám právě s malým procentem polyesteru a nijak jsem to nepocítil negativně, sako nosím na podzim a v zimě hodně často, samozřejmě mi ta příměs vadí (úlitba nižší ceně). 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sháním nový oblek do 5000,- (studentský rozpočet). Je lepší obcházet konfekci v kamenných prodejnách v Praze (Zara, Mango atp.) nebo zkusit webshopy. 
http://www.asos.com/asos/asos-slim-suit-in-100-wool-harris-tweed-herringbone-in-brown/grp/16982?clr=brown&SearchQuery=&cid=5678&pgesize=36&pge=0&totalstyles=185&gridsize=3&gridrow=3&gridcolumn=1
narazil jsem na tento oblek na ASOSu. Vím že je tento obchod sázkou do loterie, nicméně oblek má být z kvalitního tvídu (Harris Tweed) takže otázkou je kvalita střihu a šití (plus případná úprava u krejčího).. Jaký je Váš názor?
Sháním něco "extravagantnějšího", proto oblek v hnědé barvě, případně zelená, petrolejová a nebo jiné neobvyklé (tmavé a střídmé) barvy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den/Ahoj, 

rád bych poprosil o radu při koupi obleku. Dnes jsem získal (pokud nepočítám návštěvu tržnice v Polsku s rodiči před mnoha a mnoha lety :D) první opravdovou zkušenost s hledáním obleku a to v Praze ve Fashion aréně...bohužel bez úspěchu. Mým cílem by bylo pořídit oblek okolo 6 tis., který v nejbližší době použiji na svatby, možná nějaký ples, pracovní pohovor/schůzka - prostě trochu univerzál, jestli to vůbec mohu takto napsat. Oblek potřebuji bohužel koupit do 9.11., takže Suitsupply nejen cenově,ale možná i časově v současnosti bohužel nedávám (zvláště když bych potřeboval třeba ještě dodatečné úpravy, které by konečnou cenu navýšily). Problém je u mě asi i v rozdílné velikosti saka a kalhot ... Z toho co jsem dnes vyzkoušel ve FA a stojí za zmínku, tak v Pietro Filipi (95% vlna, zbytek umělé+podšívka viskóza) mi u slim obleku (vel.102) sako myslím dobře sedělo, kalhoty byly již ale dosti obtáhlé a kombinovat bohužel nešlo. V Park Avenue mi zkombinovali sako 102 a kalhoty 106, cenově bych to nakonec kvůli vyčerpání asi taky přežil (7300,-), ale podšívka z polyesteru mi pocitově a za tu cenu opravdu vadila. Jestli to mohu tedy napsat po dnešní zkušenosti, budu potřebovat možnost kombinovat různé velikosti saka+kalhot a tedy i větší výběr ... 
Vím, že neseženu vzhledem k časové tísni a finančnímu limitu nic extra, jde mi o to najít nějaké rozumné řešení. Zítra se mám v plánu ještě podívat do M&S, Zary, možná Van Graaf (? tam nevím jestli to bude odpovídat mému finančnímu limitu). Příští víkend když tak znovu do FA, až bude otevřeno v Jerem a u Blažka... Doporučili by jste mi prosím ještě něco jiného, kde v současné (asi "nevýprodejové") době za můj finanční limit dokáži pořídit slušný oblek (i s ohledem třeba na možnost kombinovat různé velikosti saka a kalhot)? Četl jsem i v jednom starším FB příspěvku přímo na T.M.Lewin Czech republic, že obchod na OC Černý Most je outlet. Jinde jsem tuto informaci ale nezjistil - nevíte, zda jsou ceny zde nižší? Děkuji všem za případné rady.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

TML už nemá outlet jako takový, jen občas nabídce nějaký výprodej, ceny i tak nesmyslné, jedině na Čerňáku odzkoušet a koupit přes mailbox.de.

FAO už bude imho vyprodaná na taneční apod.

Zkuste ten van Graaf a objednejte od SS, to by se mělo stihnout.

Já taky u Blažka k saku co mi je perfektně kalhoty ani nenatáhnu. U SS jedna velikost a v pohodě.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Plánuji si koupit oblek v celové relaci 9-12 tisíc. Po pročtení diskuze jsem dospěl, že bych volil SuitSupply, proto bych chtěl poradit s výběrem, jakou kolekci/fit. Pouze občasné nošení (neformální plesy, zkoušky na vysoké) - maximálně tak 15x do roka. Výška 180cm, váha 68kg, barva modrá/navy. Můj nynější oblek je slimový a vyhovuje mi.
Děkuji za tipy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 22 hodinami, skvapilos napsal:

Plánuji si koupit oblek v celové relaci 9-12 tisíc. Po pročtení diskuze jsem dospěl, že bych volil SuitSupply, proto bych chtěl poradit s výběrem, jakou kolekci/fit. Pouze občasné nošení (neformální plesy, zkoušky na vysoké) - maximálně tak 15x do roka. Výška 180cm, váha 68kg, barva modrá/navy. Můj nynější oblek je slimový a vyhovuje mi.
Děkuji za tipy.

Havana nebo Lazio (hodně slim). Berte navy nebo lehce světlejší. Velikost podle tabulky, podle délky ruky klasickou/prodlouženou, ale viděl bych Vás  a UK40, EU50. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 43 minutami, Jakub Tichý napsal:

Havana nebo Lazio (hodně slim). Berte navy nebo lehce světlejší. Velikost podle tabulky, podle délky ruky klasickou/prodlouženou, ale viděl bych Vás  a UK40, EU50. 

Díky za radu, ještě bych měl jeden dotaz. Jaký je mezi nimi rozdíl v kvalitě? Více se mi líbí modely Lazio (hlavně kvůli klopám), ale jsem na vážkách jestli raději nevybrat Havanu kvůli kvalitě na úkor vzhledu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 17/11/2017 at 22:15, skvapilos napsal:

Díky za radu, ještě bych měl jeden dotaz. Jaký je mezi nimi rozdíl v kvalitě? Více se mi líbí modely Lazio (hlavně kvůli klopám), ale jsem na vážkách jestli raději nevybrat Havanu kvůli kvalitě na úkor vzhledu.

Kvalita je cca stejná v základních řadách. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Oživím téma mou dnešní zkušeností s nákupem obleku. Sarar - fashion arena Štěrboholy...to poslední místo kde bych já osobně předpokládal dobrý kup. Navy oblek, 100% vlna (cedulka Merino wool, ale nevím, zda tomu věřit..) sako 54, které mi úžasně sedlo a kalhoty 106m které si nechám zkrátit a upravit u krejčího. Cena celkem 6500 Kč, měl jsem o hodně větší rozpočet k nákupu Navy obleku, takže mě cena vzhledem k super střihu a materiálu přijde ok.

Musím uznat, že v obchodě měli hodně věcí, co se mi líbily. Ale klasických velikostí 52 54 56 atd. samozřejmě málo, hodně prodloužených/zkrácených...ale když Vám sako sedne v ramenech tak tu potenciál je. 

Mimochodem v Blažkovi jsem tam koupil slim košili, která mi padne jako na míru za 750 Kč a bílou ,,svatební,, s uvedenou 2. jakostní vadou (nějaký žlutý flíček co nejde ani vidět) za 500 Kč...takže pro dnešek jsem spokojený:D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

máte někdo doporučení jak se vypořádat s problémem velkého hrudníku z posilovny? Oblečení nosím obyčejně velikosti S a saka nebo obleky jsem měl většinou 48, větší velikosti mi nesedí tak dobře v ramenou nebo pase, kde nechávají přebytečnou látku. Časem uvažuji i o novém obleku Sarar nebo Suitsupply. Doporučujete koupit spíše větší velikost a upravit u krejčího nebo změnit menší s rozevírajícím se hrudníkem? Četl jsem, že nejhůře se upravuje hrudník a ramena.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
6 6