Kde koupit oblek
8 8

305 příspěvků k tomuto tématu

Já už jsem z toho jelen:-)). První píšete o nějakém bílém (který mimochodem v nabídce vůbec nemáte) s tím, že se bojíte, že byste ho zašpinil, a vzápětí dáte do nejužšího výběru ten nejsvětlejší který jste měl ve výběru (který se případně při neopatrnosti zašpiní stejně jako onen neexistující bílý o kterém jste psal :-)) ). Takže já už končím, očividně Vás vůbec nechápu:-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

:-) asi jsem se špatně vyjádřil - bíly tam není, rotože by se špini - myšleno totálně světle jasně bílý :-).

A zvažuji světlejší letní - zde se bojím o zašpinění o něco méně- není to úplně bílé

a modrá klasika a z těchto dvou vybírám. je to trochu feeligovo - pocitově

Snad se nezlobíte :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dovolím si jen menší faktickou poznámku, Suit&Me není MtM, ale custom-made/tailor-made, čili se nepoužívá úprava vzorového saka, ale měří se více měr a na tělo zákazníka, podle toho se střih přenese a "from the scratch" se nastříhá látka. Většinou je tak měření přesnější. Oblek se vrátí z Hongkongu hotový a dodatečné úpravy probíhají zde u místních krejčích. Samozřejmě ale je i zde pravda, že u atypičtější postavy může být potřeba doladit první oblek o trochu více a udělat dva fittingy - na to i upozorňujeme.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Informoval jsem se, kolik by stál trojdílný tvídový oblek – 2100 € Je to opravdový bespoke, ručné šití, dvě zkoušky, ale dají si to zaplatit, no. Určitě se oplatí číst jejich blog, tam jsou informace, které se jen tak nevidí. Třeba toto mě zaujalo moc http://mucska.sk/sk/blog/preco-sa-nebat-hrubsich-latok-ak-su-hladke

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest Radek

Short znamená "krátké" - délka zad saka je kratší, sed u kalhot je nižší a nohavice a stejně tak rukávy jsou kratší. Naopak proporce oproti "regular" velikosti saka někde mohou být větší. Pokud nemáte pod 178cm, tak short (asi) nepotřebujete.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest Radek

Díky Jakube, ptal jsem se Vás už na foru muži v česku, ale bohužel nejde obnovit konverzace za poslední měsíc. Mám 183cm, takže půjdu do klasické velikosti asi 52. Jakube mohl byste ještě zhodnotit ty čtyři obleky? Jsou srovnatelné co se týče látek, kromě tedy té 120's a rozhoduje tedy jenom odstín? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Závisí na užití obleku. Pro business a občasné užití bych volil Redu (je i "luxusnější na omak a pohled), na kancelářské a každodenní užití asi poslední 120 VBC. Pokud často jezdíte v autě tak druhou od VBC - méně se ošoupají v sedu kalhoty. Při 185 cm výšky už bych zvažoval prodlouženou (9x) velikost.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Guest Radek

Díky za rady. Objednal jsem nakonec velikost 54, tak uvidim, ja bude sedet. Mate eventuelne typy na krejciho v Praze nebo i v Plzni na upravy delky kalhot apod? Diky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobry vecer.

Prosel jsem radu diskusnich for a nedostal se ke kloudne odpovedi. Tak prosim o shovivavost zdejsi znalce ;)

Oc jde - shanim oblek na noseni cca. 1x tydne, kdy jsem pozvany na pracovni veceri s nejakou kulturou, do divadla, na koncert, atp. Postavu mam mirne nekonfekcni 185cm/86kg, ale trochu sirsi ramena. Cenovy limit na oblek je 13-16.000kc + 3.000kc na kosili /lepe dve/. 

Nikdy jsem nemel oblek na miru, tak jsem si rekl, ze jsem uz ve veku (40 za rohem), kdy si mohu udelat radost a nedivat se na kazdou stokorunu. Proto bych prosil o radu...

I.  jaky oblek zvolit pro mnou uvadeny ucel? Jednorady cerny, nebo tmave modry oblek, ci mate nejaky jiny napad?

II. je moje cenove rozpeti realne? Tim nemyslim slevy, akce, atp.

III. kde ho sehnat? Puvodne jsem se byl podivat v Le Premiere, ale tam me zarazila prodavacka/asistentka (predstavoval jsem si nekoho se zkusenostmi a ne max. 26-lete kure). Mate nejake zkusenosti se Suit&Me, nebo Peter Venett v Praze? Se  Suitsupply  nemam zkusenosti - docela se bojim jim poslat rozmery a cekat, co se z toho vyklube.

Dekuji za odpoved.

P.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Cena je reálná za dobrý RTW (konfekce) oblek. Na MtM nebo dokonce Bespoke zapomeňte rovnou - tady dobré MtM pod 15 000 bez materiálu je jen zbožné přání a je to dáno zejména tím, že tu nejsou dobří měřiči se zkušenostmi.

1) Košile si kupte rovnou 4 a na Charles Tyrwhitt máte 4 za 100£, vemte 1x bílý poplin, 1x bílý basket/oxford, 1x modrý basket/oxford a nějakou drobnou kostku nebo pruh. Zkombinujte zapínání na manžetové knoflíčky (přecijen ve Vašem věku ;))  a klasické knoflíčky.

2) Oblek si vyberte v Suit Supply (pošta k Vám i od Vás je zadarmo, takže ideál vzít velikost +/- a co nesedí vrátit) střední řadu Sienna, Lazio nebo Napoli a nechte dobře upravit - pokud jste z Prahy, doporučím pana Hartla.

3) Barvu bych volil navy nebo tmavě modrou s lehkým proužkem nebo vzorem

http://eu.suitsupply.com/en/suits/napoli-blue-stripe/P4294N.html?vpid=P4294N25

http://eu.suitsupply.com/en/suits/sienna-blue-stripe/P4736.html?vpid=P473625

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-blue-herringbone/P4836.html?vpid=P483625

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakube děkuji Vám za odpověď.

Řadu Sienna můžeme rovnou vynechat - ty dvě kapsičky nad sebou prostě neskousnu. Další požadavek je, aby to nebyl střih slim fit. Nerad nosím vypasované a těsné oblečení. Takže zbývá Lazio. Raději bych tmavší odstín, to je Navy nebo Blue? Jen pro úplnost, z čeho šijí podšívky? Viskóza dorazila i za Kanál?

Zkoušel jste, nebo máte reference, na české výrobce Peter Venett, Janek, Koutný, atp?

Ad košile - nikde jsem na  Charles Tyrwhitt nenašel ve výběru velikost límečku. Můj problém je v tom, že pokud mám límeček (43-44) pohodlně, tak mi jsou krátké rukávy a opačně. Máte nějakou zkušenost s českou značkou John&Paul?

Děkuji za odpověď, P.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

1) podšívka je u levnějších obleků viskóza, jinak je cupro (koukal jsem na svoje věci od SuitSupply a všude cupro). SuitSupply je holandská firma :-)

2) ono to zas tak slim není - vše nechávám u krejčího víc slimovat. 

3) Janek šije dobré košile, ale zbytek produkce je dost pozadu s kvalitou šití a kalhoty materiálu. Obdobně šije košile i Bernhardt (a stejně špatně šije i obleky), troufnu si říct, že z lepších látek

4) Venett neznám, Koutný šije dobře, ale aby to za něco stálo, tak počítejte 15 000+ materiál a to je zase nad Váš limit

5) U každe košile Charles Tyrwhitt lze zvlášť zvolit tři střihy, šíři límečku, délku a zakončení manžety. Další výhodou je pravá francouzská manžeta, takže spodní dirky jsou dvě a lze regulovat délu rukávu o 1/2" (pokud máte třeba různě dlouhá/střižená saka)

6) John & Paul jsem viděl všeho všudy jednou na kolegovi a nenašel jsem důvod, proč za ně vyměnit oblíbený CT

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
8 8