Košile co nosíte
0

74 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj,

právě polemizuji nad výběrem košil a proto by mě zajímalo jaké máte zkušenosti s jednotlivými značkami :-)

Dříve jsem kupoval košile co mi přišla pod ruku, teď už se zaměřuji na košile CT.

Díval jsem se i na TML a pro mé překvapení mají byť stejné označení délky rukávu v v palcích tak v cm jim lítá -+1cm TML 35in/30cm CT 35in/29cm.

Takže by mě zajímalo jaké máte zkušenosti třeba s těmito značkami:

- jakou máte postavu a jaký Vám nejlépe sedí střih?

- jakou máte délku rukávu? A stalo se Vám, že se Vám "zdrcla délka rukávu?"

- jak často obmněňujete košile?

- nosíte spíše košile na manžety a nebo na knoflíky?

Já mám 187/88 nosím košile 16,5/35 (polemizuji nad délkou 36) zatím jen na knoflíky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem právě spokojený s TML.

Nosím fully fitted 16/35, kterou si nechávám ještě vyštíhlit. (Super fitted už je mi malá přes ramena)

S rukávama je trochu problém, protože i u stejné tabulkové velikosti se skutečná délka rukávů pohybuje právě +/- 1 cm. Jednou jsem si koupil 2 různé košile s rukávem 36 - a jedna mi byla akorát a druhou jsem musel nechat brutálně zkrátit.

Já jsem vůbec nezaznamenal, že by se rukávy při praní zdrcly, ale jiní lidé zde na fóru tvrdí, že jim ano...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Michale, máte stejnou postavu jako já, neboli já mám 186/88, vysportovanou postavu a mám asi těžké kosti, protože mi tolik netipuje nikdo:-).

Už jsem Vám to psal ve vlákně "objednávka z UK" od Lewina, každopádně jsem si téměř jistý, že délka 36 od Lewina Vám bude hodně dlouhá, takže doporučuji oněch zmíněných 35.

Co se značek týče.

TM Lewin: pro mě naprosto vyhovující střihově a kvalita si myslím, že je také obstojná, takže nemám potřebu už nic jiného objevovat.

Od Lewina mi sedí 15,5 x 34,5 (ta je úplně přesně tak tak) a pak dobře sedí 16 x 35, která je kapku volnější. Váha se mi pohybuje +- 2 kg, čím blíž zápasům, tím méně kilo, ať se mi lépe běhá:-). Takže před ligou jsou perfektní 15,5 x 34,5 (i 34,5 rukáv je dostatečně dlouhý aby i vykukoval pod sakem) a pár týdnů po lize je lepší 16:-).

Tyrwhitt: Nejsem moc spokojený s jejich střihy, kdy ani extra slim fit není úplně ono, i když co do prsou a pasu dobrý, ale mají strašně široké rukávy, což pak vypadá strašně, když máte vyštíhlenou košili a široké rukávy, takže CT už nekupuju, případně nechám upravit.

Mark Spencer: Mám pár košilí a střihově řada slim fit je takřka stejná jako fully fitted od Lewina, samozřejmě myslím i stejnou velikost. Kvalitativně jsou od Lewina určitě níž, ale je to snesitelně ještě, zvlášť za ty peníze. Beru od nich pouze 100% bavlnu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

178/75, větší zadek a ramena, kalhoty W32/32. K saku nosím zásadně francouzské manžety, neflanelové košile s rukávem na knoflíček nemám. Průměrně mi košile vydrží dva roky (někdy i dvakrát nošené v týdnu) při praní po každém nošení, flanelky od Barbour se drží už čtvrtým rokem. Sepíšu zkušenosti s košilemi, které mi prošly šatníkem a pamatuju si je...

*Sarar - kdysi jsem nosil hodně, mají příjemné střihy, lehké materiály,...

*Park Avenue - škoda, že střihy jsou hodně široké, materiály jsou dobré, zpracování také, límce mají tu pravou tuhost.

*TML - zavrhl jsem po cca roce a něco nošení - pro mne nepříjemný materiál, který měl tendenci se srážet (proto asi jsou o +1 cm delší) a to někdy dost brutálně. U volnočasových košil mi vadí kapsičky, jinak mají příjemné flanely. Jejich zúžené střihy mi nejsou přes ramena a mají hodně úzké rukávy. Límce mi vydrží v průměru rok běžného nošení, někdy méně. Mají velmi pěkné vzory látek, knoflíky zase naopak jak z Tesco.

*CT - pro mne nejlepší volba košile pro běžné nošení, velmi příjemné materiály, střihy mi jsou, občas lehce upravím. Hlavně nemají knoflíčky na rozparku manžety a trojdírku na manžetě (úprava délky manžety). Málo opravdu flanelových košil, plusem je pro někoho kovová kostice v límci.

*Barbour - Skvěle sedí tailored fit, opět flanelky mají většinou kapsičku i dvě. Vzhledem ke kvalitě a hutnoati flanelu to "trpím"

*Gant - horší oblekovou košili snad nemají ani v AMJ - sice blogeři se nad nima rozplývají, ale ten materiál je děs, límce ještě horší. Hlavně, že maj to poutko na zádech :-D

*Van Graaf - skvělý flanel, bohužel hodně široká ramena u Fishley and Harding, materiál je skvělý a je velkou konkurencí pro Barbour.

*Olymp & Eterna - látky i zpracování jsou hodně podobné - na vysoké úrovni, bohužel střihy dost nemoderní a častá kapsička.

*Emmet - na prd se žehlí a mají málo vyštíhlených střihů, konfekci často upravuji, na druhou stranu luxusní límce, příjemné materiály, luxusní knoflíčky. MtM je skvělé, ovšem je dobré první košili nechat ušít a vyzkoušet u nich. Umí zohlednit snad jakoukoli odchylku tělesné stavby.

*Turnbull & Asset - konfekce je často hodně extravagantní, materiál i střih lepší než Emmet, MtM je skoro bespoke, samotné bespoke jsem ještě nezkoušel. Velmi luxusní knoflíčky, zajímavé límce, pokud máte široký nebo vysoký krk, tak si vyberete. Mají i high twist látky, které se snadno žehlí (Mason).

*Thomas Pink - trošku CT s lepšími knoflíčky, lepším zpracováním, zajímavé materiály. Podle mne dobré když mají slevy. Velmi pohodlné přes hrudník a ramena.

*Bernhardt - mám od nich MtM. Vršek střiem dobrý, materiál suprový (turecký Soktas), šití také gut, jen spodek fikli docela krátce, ve vysokých kalhotech nevadí p, u bokovek už jo. Přístup mne nějak odradil od dalších nákupů.

*LePremier - měl jsem jednu MtM košili, nějak se to nepovedlo, na druhou stranu přistup prozákaznický.

* Janek - mám jednu "online" košili. Šití dobré (asi jako Bernhardt nebo Park Avenue), materiál slušný, střih mi je dobře, asi nemám co vytknout.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Moje postava je atypická, lehce vysportovaná 197/75, ale nemám problém si u TML nebo CT vybrat padnoucí košili. Vybírám vždy 15,5/36, u TML fully fitted, u CT extra slim fit (TML má košile více vyštíhlené). Obvod límce je užší u TML (někdy mi to příjde, jakoby to 15,5 ani nebylo), a u některých modelů je slim i šířka límce, nevypadá to pak dobře, když se vám límec nedotýká klop saka. Kvalitou vyhrává jednoznačně CT - jak zpracováním, tak i výběrem látek. Zkracování rukávů po vyprání jsem si nevšiml, ani mi nepřijdou nějaké extra široké. V poslední době kupuji spíš u CT, lepší poměr cena/kvalita. Toť můj názor pánové :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám dlouhou zkušenost s CT. Poměr cena/výkon super. Perfektní je možnost volby délky rukávů. Bohužel poslední letošní objednávku jsem celou vracel. Látky nepříjemné, všude trčely nitě. Na mě jsou ty jejich košile i dost dlouhé. Co mi vadilo bylo, že u košil slim-fit mívali takový ten sklad na lopatkách, což mi moc nesedí. Mám radši ty záševky dole na zádech (nejsem si jistý terminologií). A nevím jak dnes, ale rozdíl mezi rozměry slim fit a extra slim fit byly jen takové, že např. 40 SF měla identické šířky jako 41Extra SM. Já bych spíš preferoval, kdyby se větším vyštíhlením myslelo, že košile se bude více zužovat k pasu. Nicméně jejich košile jsou tak levné, že má smysl si objednat nejbižší velikost a zaběhnout ke švadleně. Pořád to bude levnější než většina srovnatelných košil.

Vadí mi, že neuvádění víc info k látce, ale to je problém většiny výrobců. Na druhou stranu mám rád jejich systém zasílání tištěných katologů. Pořád se mi to doma někde válí a jak v tom listuju, tak se mi časem vždycky něco zalíbí.

SuitSupply - za mě zklamání. Líbí se mi jejich výběr látek - myslím vzory, kvalitu nejsem až tak schopen posoudit. Ale přišlo mi divné, že mi na mou velikost dají sako, které sedí skoro perfektně a jeho hodně vyštíhlené pod něj na tu samou postavu buď košili, která má rukávy kratší než to sako, nebo je zase obrovská přes hrudník a pas. Strašně mě to mrzí, protože se mi fakt líbí jejich výběr vzorů. A běhat ke švadleně s košilí za +/- 2000 na další úpravy odmítám.

TML - ani látky ani střihy se mi nelíbily.

Olymp - látky prý kvalitní, mě teda při zkoušení na tělo příjemné nebyly, podobný pocit jakoby podráždění jsem zažil u Zary. Střihy mi nesedí a výběr vzorů taky ne.

Janek - v podstatě MTM. Na prodejně (alespoň v Rožnově) to mají o cca 200 levnější než online. Za mě super, našel jsem si velikost, která mi seděla přes hrudník (40), nebyl problém mi k té samé velikosti dát límeček 41. Zúžení rukávů + prodloužení, žádný problém, vyštíhlení taky bez problémů. Výběr ze spousty manžet, límečků, knoflíčků atp. Takže za mě zatím nejlepší volba.

Co mě mrzí je, výběr z jejich vzorníku. Látek tam mají dost, ale moc mi neseděla pestrost těch vzorů. Za sebe bych uvítal mnohem větší množství látek od Albini Group (Thomas Mason atp.) Vím, že tady někde p. Lohniský psal, že látky jsou obyčejné a jde hlavně o značku, ale já s tím nemůžu souhlasit. Nebudu polemizovat o kvalitě látek, na to nemám znalosti, ale výběr vzorů ze vzorníků Albini co jsem měl v ruce byl pro mě úplná pohádka. To se se vzorníky jiných běžných značek nedalo srovnat. I u Janka jsem seděl se vzorníky a byl jsem takový rozpačitý a pak mi slečna dala ještě jeden, ze kterého už bylo skoro vše vyprodané a tam to byla jedna krása za druhou. Až pak na detailech látky jsem viděl že to bylo samé Albini, Thomas Mason a ještě nějaká značka, kterou jsem neznal. Možná je to způsobeno pouze kolekcí co si pro svou produkci vybral Janek, ale musím skočit někam, kde mají velký výběr Thomas Mason látek ( myslím, že Springer to nabízí na webu) a uvidím.

A moje oblíbená zastávka - košile Hugo Boss v Peek and Cloppenburg - nádherné syté barvy, jako když koupíte dětem nějaký padělek Lega nebo nové fixy, obligátní kapsička s nápisem Hugo Boss a cenovka ukradená z košile Turnbull and Asser. Jestli chce někdo kolekci AMJ navíc se značkovým logem, HB v Peeku je jasná volba!

Pozn. kdysi dávno mi manželka přinesla ze sekáče košili YSL, ta byla fakt super. Ale od té doby jsem s jejich košilemi do styku nepřišel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Byla doba kdy jsem košile ani pořádně nenosil, protože jsem se do nich nevlez :-) Léta jsem cvičil a měl jsem naprosto atyp. postavu široká ramena úzký pas a veliké paže (což bylo to největší omezení velikost rukávu). Teď už je to lepší, protože jsem cvičení omezil trochu zhubl a vlezu se do konfekční velikosti, ale i tak mě vždy sedí ramena a pas si musím nechat zabrat. Právě ta délka rukávu mě u TML zarazila, že ukazují míru v in a v centimetrech je oproti CT v in +-1 cm. Tak jsem se rozhodl a včera objednal 2 košile z CT s rozdílnou délkou rukávu 35 a 36, tak uvidíme jak 36 bude sedět a kdyžtak ji vrátím. U CT je právě výhoda že v balíku posílají i papírovou vratku, takže nenošené košile jdou vrátit bez další platby za poštovné :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidám pár svých zkušeností, mám 178cm/75kg, v poslední době jsem přibral ale stejně se držím slim střihů.

Charles Tyrwhitt - příjemné látky, dobrý výběr velikostí rukávů, za tu cenu hezky zpracované, bohužel i jejich extra slim fit je pořád hodně široký a především průramky jsou hodně nízko a pro mě tedy v podstatě nenositelné. Škoda, mít lepší střih tak je to z těch levných košil jasná volba.

TM Lewin - dříve jsem je kupoval docela často, ale nědávno jsem přestal. Střih super slim fit mi sice vyhovuje, ale materiály jsou docela loterie, jejich popelín se navíc sráží víc než jakákoliv jiná látka kterou jsem potkal. V neposlední řadě mají měkké manžety, takže pořád vypadají tak nějak zmačkaně.

Hawes and Curtis - vyhovuje mi střih extra slim fit, výběr délky rukávů není tak velký jako u dvou výše, ale zatím se nesrazily takže není problém. Kvalitou blízko CT a v kombinaci s jejich střihem pro mě favorit pro levné košile.

Ede and Ravensroft - mám pár košil ze slev, kdy se dá dostat i na 35 liber za jednu, látky výborné, šití a zpracování na několikanásobně lepší úrovni než výše zmíněné, slim střih výborný, začínám na ně postupně přecházet.

Luis Purple - mám od nich jednu košili, materiál a šití super, střih také zvládli, přístup dobrý, navíc výběr materiálů měli poměrně velký co si pamatuji.

Berhnardt - velký výběr materiálů ze kterých poté půlku neměli skladem, i když jsem košile vyzvedával až dva měsíce po zadání objednávky nikoho nenapadlo mě kontaktovat že jednu látku nemají a jednu košili ze tří košili tedy nevyrobili. Další dvě byly sice hezky šité, ale velikost úplně mimo. Tělo neuvěřitelně malé, nenositelné a límec naopak cca o 5cm větší. Naštěstí se ani nehádali a rovnou navrhli že je předělají, tak uvidím jak budou vypadat.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak update k Berhnardtovi - dnes jsem košile vyzvednul, vše opravili a košile již sedí perfektně, zpracování velmi dobré a materiál příjemný. Takže nakonec pozitivní zkušenost a hned jsem objednal další 3. Navíc dali i 20% slevu na původní objednávku kvůli zpozdění i když jsem nic takového nevyžadoval, takže zákaznický servis si po úvodních rozpacích polepšil.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dnes jsem odlozil posledni Friends and Rebels kosili, nebyly spatne jako absolutni startovaci level, jenze se srazely a ja trochu pribral a presel na Blazka. Mám 182/80.

FnR/Native - obchody vsude, personal o etikete nevi temer nic, maly vyber, stejne velikosti nejsou stejne, nejsou levne ale to je dan za dostupnost, rozhodne jsou ale lepsi nez AMJ.

Blazek - budu mluvit pouze o slevach, ve kterych jsem nakupoval driv, kdyz byly kosile za 200-500. Kupovat nezlevnenou za 3000 je totiz dementni napad. Personal se pomerne zlepsil za posledni leta, kvalita je kolisava, vyber mensi ale cechovi to staci, strihy zmenili na vystihlenejsi kdyz jsem u nich kosile prestal kupovat (ted je to Trend). Nicmene s vetsinou kosil jsem spokojen s ohledem na cenu. Az na letni champagne z italske bavlny ktera se macka i prejetim zehlickou, ale za 150 co cekat.

TML - Kupovat v CR po tom co vyprodali slevy na Cernaku je nonsense a otravuji zivot lidem nutnosti preposilat pres mailbox. Bral jsem 15,5 / 36 ale spinavy manzety jak prase a Jakub me presvedcili jit do kratsich, na zasilku prave cekam. Materialy ani provedeni nic moc, London edice je ale in Ordnung, twill a limce jsou taky i.O. Manzety ale nekvalitni. Cena je sice nizsi nez ostatni prodejci ale odrazi se to na kvalite. Prechazim pomalu k CT.

CT - manzety ok, limce ok, oblibil jsem si twill, ktery v porovnani s TML je lepsi u CT, budu zkouset dalsi provedeni, jejich slim fit je moc siroky, uvidim dalsi objednavku s vice vyslimovanymi kosilemi a kratsimi rukavy. Libi se mi jejich vzory a dvoupolohove manzety. Customer service pri objednavce do 200£ je neochotny a k nic nezjisti coz pri cekani na balik nedokazat zjistit kde je je docela trapny od CT.

Do budoucna chci vyzkouset HawesCurtis ale podle popisu jde asi o zbytecnost a presunu se na dalsi level BrooksB nebo ThomasP či pobobné.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Brooks moc nedoporučuji - není o co stát. Šité je to podobně jako CT (jo taky Asie), materiály jsou stejné (odebírají látky od stejného výrobce - což je vtipné při provonání cen) a jejich límce až na button down sou děsné. Raději zkuste Turnbull & Asser (žehlení je ale dost makačka), Emmett nebo Emma Willis. Z mid výrobců je fajn Thomas Pink...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám krátce pár košil z CT a TML a mohu potvrdit již párkrát výše psané informace.

TML - více slim střihy, průměrná látka, měkčí manžety

CT - líbivé látky, kvalitnější zpracování, pevnější manžety a oproti CT jsou delší což docela oceňuji, při mé délce pak košile nemají tendenci lézt z kalhot

Nicméně si dovolím nesouhlasit s názorem na Customer service u CT, resp. se neshoduje s mou zkušeností. Jelikož se jednalo o mé první objednávky, měl jsem poměrně dost dotazů a nejasností, používal jsem tedy jejich live chat a byli vždy ochotní a milí. V poslední objednávce mi poslali místo extra slim fitových chinos jedny classic fit, když jsem se o tom zmínil právě na live chatu tak aniž bych o tom věděl za 3 dny od té doby jsem měl doma správné kalhoty s omluvným dopisem a prosbou o vrácení těch špatně zaslaných. Po doručení jsem měl hned peníze za poštovné na účtě. Takže moje zkušenost pouze pozitivní.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ta cena 200-500 za košili u Blažka bývá jen ve Štěrboholech, nebo i v normálních prodejnách? Já v nich viděl jen cenu 1000, ale Blažka moc nesleduju. Jinak mi celkem šly košile CT super slim fit 16/35, po změně střihu jsem je ještě nezkoušel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Lukáši, v normálních prodejnách i při "finálním" výprodeji neklesne cena košil pod 990:).

Za mě:

Pietro filipi - jedna z mých prvních košil, takový základ

Olymp - fajn materiál a zpracování, škoda střihu a kapsičky

Luggi - v celku příjemná padnoucí košile, za slevovou cenu se to dá

Blažek - matroše od Cotonficio Albini, fajn střihy, fajn zpracování, drobné nedodělky (nitky)

Janek - (starší kolekce, ne MTM) - příjemný matroš vhodnější spíš na léto, střih volnější, zpracování super, stopro půjdu ještě do MTM, do Rožnova to mám kousek:)

Park avenue - vzal jsem jen tak na zkoušku, zpracování za cenu 500 mi přijde nadprůměrné, materiál přijemný, opět vhodnější spíš na léto

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano bylo ve FAO před Marešovskou érou, od Mareše šli ceny nahoru a sehnat košili za pár set už je spíš otázka náhody. Na normálním krámě mají jen za tisícovku, ale jejich košile, obleky a saka už nesleduji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Rozhodne je lepsi tam zavolat pokud neuvadeji, ze maji vice kusu nez jeden. Vcera jsem se bavil s vedouci jedne z prodejen, protoze jsem sel pro salu podle dostupnosti na internetu, ale fyzicky ji nemeli, a ta rikala ze bohuzel takto je system nastaveny.

Nicmene u Blazka obecne je problem s tim, ze barevně veci nevypadaji tak, jak se muze zdat z jejich stranek a proto je lepsi se jit podivat nez nejdriv objednavat a potom vracet. I presto, ze s vracenim jsem nikdy problem nemel.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud by kosile od Blazka stala okolo tisicovky, tak dle meho nazoru je lepsi stavit se k TMLewin, vybrat tam strih a delku rukavu, jednu koupit na odzkouseni jestli je to fakt ok, a potom uz objednavat z UK stranek. Vyber, materialy strihy manzety limce jsou kvalitnejsi u tml nez u Blazka.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je těžko říct, občas jsou akce. Na Cernaku mely sem tam vyprodejove kosile, ale spis jsou to opravdu posledni kusy. Nebo se změř a objednej rovnou u nich z UK, nebo z Clearance od Charles Tyrwhitta.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0