Made-to-measure košile
0

14 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj všem.

Chtěl jsem se zeptat na Vaše zkušenosti s made-to-measure košilemi na českém trhu. Udělal jsem si malý průzkum a zjišťoval jsem:

Vavi

Cavalier

Le Premier

Studio Springer (tvrdí, že jsou bespoke)

Janek

Blažek

Bernhardt

Ceny jsou poměrně různé podle materiálu a značky (od 1790 do 4500). Máte zkušenosti? Doporučení? Pro sebe potřebuji košile volnočasové až oblekové, nic luxusního. Díky za rady a tipy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Volnočasové mám od Bernhardtu - nenechte si do toho moc od nich kecat, řiďte se při objednávce svým rozumem a košile bude velmi dobrá. Janek to samé, v detailech sou lepší, mám jen raději Soktas látky než Miletu. Le Premier - nevím, zkušenosti nemám zrovna čupr (zákaznický servis naopak čupr je), znamí však sou s nimi spokojeni...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakube, co si představit pod tím kecat? Já to chápu tak, že to jak má košile sedět je dáno celkem jasně danými pravidly, a pak jde o to, jak Vám dobře změří míry a jak to pak podle těch měr dokáží ušít. Nevím, jak tohle ovlivnit jinak, než výběrem firmy/krejčího.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Šákul napsal:

Jakube, co si představit pod tím kecat? Já to chápu tak, že to jak má košile sedět je dáno celkem jasně danými pravidly, a pak jde o to, jak Vám dobře změří míry a jak to pak podle těch měr dokáží ušít. Nevím, jak tohle ovlivnit jinak, než výběrem firmy/krejčího.

Mají tendence kecat do célky rukávu a košile jako takové. Na první košili mi udělali manžety tak široké, že bych tam ruku dal dvakrát a tělo velmi krátké s tím, že je to "tak má být"...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Je MTM košile od Janek/Bernhart/Le Premier, když pominu rozsáhlejší možnosti konfigurace, lepší než košile mé velikosti límečku a délky rukávu z CT v Classic fit, kterou bych dal u šikovné krejčové/krejčího upravit? Počítám, že by to mělo vyjít znatelně levněji, i když by ta košile z CT potřebovala zúžit od ramene až po spodek + rukáv.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 51 minutami, Šákul napsal:

Je MTM košile od Janek/Bernhart/Le Premier, když pominu rozsáhlejší možnosti konfigurace, lepší než košile mé velikosti límečku a délky rukávu z CT v Classic fit, kterou bych dal u šikovné krejčové/krejčího upravit? Počítám, že by to mělo vyjít znatelně levněji, i když by ta košile z CT potřebovala zúžit od ramene až po spodek + rukáv.

Pokud netrváte na některých detailech a vzorech látek, tak bych řekl, že (alespoň na moji docela košilově konfekční postavu) aktuální střihy CT za tu cenu poráží jakékoli MtM. Navíc high twist yarn non-iron...

Pokud Vás mohu poprosit, nafoťte se v košili od Janka sem na forum - pomůže to dalším návštěvníkům při výběru...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 7 minutami, Jakub Tichý napsal:

Pokud netrváte na některých detailech a vzorech látek, tak bych řekl, že (alespoň na moji docela košilově konfekční postavu) aktuální střihy CT za tu cenu poráží jakékoli MtM. Navíc high twist yarn non-iron...

Pokud Vás mohu poprosit, nafoťte se v košili od Janka sem na forum - pomůže to dalším návštěvníkům při výběru...

Děkuji Jakube, ten poslední dotaz se netýkal mě, ale fotku výsledku od Janka také rád uvidím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kdosi kdesi napsal, že LePremier šít košile umí.

Šít asi ano, ale bohužel je neumí změřit. Měřili mě 2x, nejprve jakási slečna, ta mě měřila přes mikinu, takže když jsem asi za 1/4 roku přišel znovu, tak jsem chtěl přeměřit ("tu mikinu jste si tehdá určitě sundal"). Byla tam jejich krejčová, tak jsem si říkal, to snad bude OK. Hm, bohužel. Naměřila poměrně rozdílné míry (délka košile snad o 10 cm jinak), už při měření mi přišlo, že mě měří nějak na těsno. Košile je bohužel jak svěrací kazajka, když si v ní sednu, tak knoflíky div nevyskáčou. Reklamovat to asi nemá smysl, už slyším "však jste to tak chtěl" (ostatně při měření se mi krejčová říká, že v objednávce mám uvedeno jeden knoflík na rukávu, jestli jsem to tak chtěl? nechtěl, nikdo se mě na to vůbec neptal).

Mám ještě tři košile od Deloru a tam se mi nikdy nic takového nestalo. Vše sedí jak má, nic neškrtí. Přístup a hlavně profesionalita personálu na úplně jiné úrovni. LePremier má sice phledná děvčata, ale chuděry v tom poměrně dost tápou.  Když chcete poradit (v košilích se nijak extra nevyznám), tak je odpovědí jen váhání, anebo "jak chcete".

Sice jsem proti Deloru v LePremier za košili ušetřil pár stovek, ale nestálo to za to. V Deloru ke košili dostanu i kapesníček do kapsy obleku, v LePremier nic.

Tož tak má čerstvá zkušenost ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 13. 5. 2016 at 9:05, Garfield napsal:

Udělal jsem si malý průzkum a zjišťoval jsem:

Ceny jsou poměrně různé podle materiálu a značky (od 1790 do 4500).

Ještě si tam připiš Delor, tam za košili dávám nějakých 2.690,- (ale asi se to předpokládám bude pohybovat i podle látky)

Uměl bys k těm Tvým jmenovaným značkám dopsat orientačně ceny?

Za těch 1.790,- šije kdo?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přijde mi neuvěřitelné, že v LP, kde se prezentují tak, že vše mají nejkvalitnější a dělají nejlépe, že si neumí najít lidi co své řemeslo opravdu ovládají a umí klienta skutečně dobře změřit, což je základ dobře padnoucí košile. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já osobně mám zkušenosti s Jankem, mám dvě MTM a spokojenost. Moje matka je vyučená krejčová a konstatovala, že vypracování mají opravdu kvalitní :)   Bohužel nemám porovnání s ostatníma.....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0