F. L. Popper
1 1

22 příspěvků k tomuto tématu

Otázka je prostá. Setkal jste se někdo už s botama od firmy Popper?

Jak je vidíte v porovnání, třeba právě s Loake dělanýma v Indii a Meermin z Portugalska?

První věc, která mě zastavila, je nízká cena, ovšem právě ty Loake dělaný v Indii jsou tuším ještě o stovku levnější, Meermin zase o stovku dražší. Popper píše na webu, že jde taky o Indii.
Zajímá mě právě, zdali s nima má někdo zkušenosti. Četl jsem článek na blogu czechfashionisto, ovšem nějak mám pocit, že jde spíše o reklamu.

Uvažuji o nákupu páru bot od některých z výše zmíněných značek, proto ocením připomínky i k této, neboť k ostatním jsem se již něco dočetl.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
před 53 minutami, Alexandr napsal:

Otázka je prostá. Setkal jste se někdo už s botama od firmy Popper?

Jak je vidíte v porovnání, třeba právě s Loake dělanýma v Indii a Meermin z Portugalska?

První věc, která mě zastavila, je nízká cena, ovšem právě ty Loake dělaný v Indii jsou tuším ještě o stovku levnější, Meermin zase o stovku dražší. Popper píše na webu, že jde taky o Indii.
Zajímá mě právě, zdali s nima má někdo zkušenosti. Četl jsem článek na blogu czechfashionisto, ovšem nějak mám pocit, že jde spíše o reklamu.

Uvažuji o nákupu páru bot od některých z výše zmíněných značek, proto ocením připomínky i k této, neboť k ostatním jsem se již něco dočetl.

Můžete je na vlastní oči vidět třeba u pana Hartla. Proti jistým recenzím nic nemám, ale co chcete od bloggerů, kteří jsou odvařený z košile od Gantu... ;) Asi bych sáhl ač nerad po Meerminu z těch tří (pokud nebylo na výběr)  - Loake mám hodně rád, asi nejlepší "levné boty", ale jejich indická prodekce není bohužel zrovna konzistentní. Zase když si osobně vyberete z více párů, tak by Loake India šly...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím pánové,

máte zkušenosti s Galoši (resp. overshoes)? Jak jsou na tom kvalitou ty od Poppera například v porovnání s jinými značkami (např. Swims)?  Myslíte, že se vyplatí do nich investovat (pro užití s botami, které mají koženou podrážku)?

https://flpopper.cz/?product=galose

https://www.swims.com/mens/galoshes/

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 9 minutami, Mart napsal:

Zdravím pánové,

máte zkušenosti s Galoši (resp. overshoes)? Jak jsou na tom kvalitou ty od Poppera například v porovnání s jinými značkami (např. Swims)?  Myslíte, že se vyplatí do nich investovat (pro užití s botami, které mají koženou podrážku)?

https://flpopper.cz/?product=galose

https://www.swims.com/mens/galoshes/

Swims sou spíše na boty F až Fx, Popper zase spíš Fx-G, tam bych viděl dost důležitý rozdíl. Swims z mý zkušenosti přežijí bez poškození opravdu hodně včetně drápů psa, nekloužou na ledu a navíc sou v šikovnym pouzdru. Cena je odpovídající u obou. 

Na galoše nedám dopustit, hlavně v pražské břečce. Jediný problém může být pokud se Vám hodně potí nohy, aby sůl nešla z boty zevnitř...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za odpověď!

Jen by mě ještě zajímalo jak je to s tím pouzdrem u Swims. Předpokládám, že je to docela nutnost nějaké pouzdro mít v případě používání galošů. O jaké pouzdro se jedná? 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 14 hodinami, Mart napsal:

Děkuji za odpověď!

Jen by mě ještě zajímalo jak je to s tím pouzdrem u Swims. Předpokládám, že je to docela nutnost nějaké pouzdro mít v případě používání galošů. O jaké pouzdro se jedná? 

Swims, stejně jako asi nejlepší galoše od Covy's se pridávají ve dvou baleních, první obsahuje jen galoše, v druhém je navíc ploché nepropustné černé pouzdro, které jde klidně dát i do větší kabely nebo šuplíku. U Covy's sou navíc v pouzdru poutka pro snažší uchycení.

Upraveno uživatelem Jakub Tichý

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Covy`s mi přišly nejlepší z hlediska funkčnosti, mají jazyk, který zakrývá i vršek boty. Je pravda, že kvůli tomu vypadají trochu méně elegantně než Swims. 

Snesou docela hodně, ale mají své meze - v jednom díle Kanceláře Blaník je Tonda roztrhal kopáním do okovaných vrat)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 5 hodinami, Martin K. napsal:

Covy`s mi přišly nejlepší z hlediska funkčnosti, mají jazyk, který zakrývá i vršek boty. Je pravda, že kvůli tomu vypadají trochu méně elegantně než Swims. 

Snesou docela hodně, ale mají své meze - v jednom díle Kanceláře Blaník je Tonda roztrhal kopáním do okovaných vrat)

před 8 hodinami, Jakub Tichý napsal:

Swims, stejně jako asi nejlepší galoše od Covy's se pridávají ve dvou baleních, první obsahuje jen galoše, v druhém je navíc ploché nepropustné černé pouzdro, které jde klidně dát i do větší kabely nebo šuplíku. U Covy's sou navíc v pouzdru poutka pro snažší uchycení.

Takže Swims i Covy's mají pouzdro pro uložení znečištěných galošů. Popper toto pouzdro -alespoň dle chybějící zmínky v popisu na eshopu- nemá. Covy's mají narozdíl od Swims jazyk zakrývající svršek boty. To zda vydrží Swims nebo Covy's víc nevím ... Tonda Blaník pravděpodobně nezkoušel kopat do vrat i se Swims. (Nevzpomínáte si náhodou ve kterém díle tak činil s Covy's galoši?) :)

Je tedy nějaké relevantní kritérium (vynecháme-li "brand"), které by odůvodňovalo dvojnásobnou cenu Swims oproti konkurenci?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 18 minutami, Mart napsal:

Je tedy nějaké relevantní kritérium (vynecháme-li "brand"), které by odůvodňovalo dvojnásobnou cenu Swims oproti konkurenci?

Mě by nejspíš odrazoval přístup F.L.Popper v oblasti propagace a jisté pochybnosti o kvalitě materiálu. Co se týče funkčnosti, šel bych do Covy`s.

Blaníkův crash-test bohužel nebyl vysílán, ale stalo se tak při natáčení posledního dílu třetí sezóny "Ráj hobbistů")

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 21. 11. 2016 at 20:43, Martin K. napsal:

Mě by nejspíš odrazoval přístup F.L.Popper v oblasti propagace a jisté pochybnosti o kvalitě materiálu. Co se týče funkčnosti, šel bych do Covy`s.

Blaníkův crash-test bohužel nebyl vysílán, ale stalo se tak při natáčení posledního dílu třetí sezóny "Ráj hobbistů")

Ach škoda, určitě by to byl zajímavý materiál k pobavení. :)

Děkuji za rady!

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Swims sou elegantnější, mají víc barevných kombinací (alespoň po obchodní síti) a méně se vytahávají.

Covy's sou konzervativnější, silnější gumu, ale pokud je nosíte "poctivě", tak po pár letech se objeví bílé "žilkování" na patě jak je sundaváte. 

Popper sem viděl na živo a myslím, že hlavní výhodou bude cena. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 23. 11. 2016 at 17:59, Jakub Tichý napsal:

Swims sou elegantnější, mají víc barevných kombinací (alespoň po obchodní síti) a méně se vytahávají.

Covy's sou konzervativnější, silnější gumu, ale pokud je nosíte "poctivě", tak po pár letech se objeví bílé "žilkování" na patě jak je sundaváte. 

Hmm tak to je docela zvláštní jev u Covy's pokud mají silnější gumu oproti Swims a objevuje se žilkování z opotřebení. Jakým způsobem se projevuje opotřebení na Swims?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 28. 11. 2016 at 22:49, Jakub Tichý napsal:

Swims se prý časem vytahají, ale naživo sem to ještě neviděl. Covy's žilkují při každodenním nošení, pokud nosíte spíše sporadicky, tak se bát nemusíte. 

Nuže dobrá. Děkuji Vám za postřehy. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 23. 11. 2016 at 17:59, Jakub Tichý napsal:

Nakonec jsem se rozhodl pro zakoupení Swims Classic Galosh Black. Ještě ale váhám nad zvolením velikosti. Psal jsem Swims email avšak na ten nereagovali.

Galoše budu nosit na Loake Aldwych ve velikosti 9.5 UK. Bohužel tato velikost je jaksi hraniční a nejsem si úplně jist zda skutečně zvolit velikost Swims XL (Loake 9.5 UK výrobce bot řadí Aldwych do velikosti EU 44, která dle swims spadá pod velikost XL).

Jakou máte zkušenost s volbou velikosti? Jsou Galoše spíše volnější nebo byste mi doporučil držet se striktně tabulky výrobce Swims? 

Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 07/12/2016 at 22:59, Mart napsal:

Nakonec jsem se rozhodl pro zakoupení Swims Classic Galosh Black. Ještě ale váhám nad zvolením velikosti. Psal jsem Swims email avšak na ten nereagovali.

Galoše budu nosit na Loake Aldwych ve velikosti 9.5 UK. Bohužel tato velikost je jaksi hraniční a nejsem si úplně jist zda skutečně zvolit velikost Swims XL (Loake 9.5 UK výrobce bot řadí Aldwych do velikosti EU 44, která dle swims spadá pod velikost XL).

Jakou máte zkušenost s volbou velikosti? Jsou Galoše spíše volnější nebo byste mi doporučil držet se striktně tabulky výrobce Swims? 

Děkuji.

Pokud je velikost hraniční, berte raději o velikost dolu, tedy L. U Aldwych 8,5 mám Swims M. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 8. 12. 2016 at 23:54, Jakub Tichý napsal:

Pokud je velikost hraniční, berte raději o velikost dolu, tedy L. U Aldwych 8,5 mám Swims M. 

Tak Swims již dorazily. Měl jste pravdu s volbou velikosti. Na Aldwych 9.5 UK velikost L sedí dobře. Děkuji. :) 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravím,

nechtěl jsem zbytečně zakládat další téma s otázkou, kterou již zde položil autor.  Také se rozhoduji mezi koupí rámových polobotek v cenové relaci jako jsou boty od firmy F. L. Popper, Meermin nebo boty Loake vyrobené v Indii. Přitahuje mě zvláště jejich cena, protože si nemůžu dovolit koupit boty za více než 6 tisíc Kč. Máte nějaké osobní zkušenosti s těmito botami? Které si z těchto tří mám vybrat a proč? Znáte ještě nějaké další rámovky ve stejné cenové relaci?

Děkuji za případné odpovědi.

David

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 16/09/2017 at 13:13, Davideek napsal:

Zdravím,

nechtěl jsem zbytečně zakládat další téma s otázkou, kterou již zde položil autor.  Také se rozhoduji mezi koupí rámových polobotek v cenové relaci jako jsou boty od firmy F. L. Popper, Meermin nebo boty Loake vyrobené v Indii. Přitahuje mě zvláště jejich cena, protože si nemůžu dovolit koupit boty za více než 6 tisíc Kč. Máte nějaké osobní zkušenosti s těmito botami? Které si z těchto tří mám vybrat a proč? Znáte ještě nějaké další rámovky ve stejné cenové relaci?

Děkuji za případné odpovědi.

David

F.L. Popper - navoněné hype, co pobláznilo jednoho nebo dva už poblázněné bloggery...

Meermin - viz výše jen na mezinárodní úrovni

Loake India - jako nouzovka by asi šlo, ale nevim proč?

shrnutí - nebral bych ani jedno. Zkuste Herring shoes - 1880 kolekce Loake je něco přes 6500 a to už těch pět kafí obětujete. Popřípadě jejich kolekce přímo. 

Potřebujete nutně rámovky? Nebyly by lepší kolem 4 000 slušné Blake/Rapid jako Shoepassion nebo Scarosso ve výprodeji?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1