Obměna šatníku
1 1

7 příspěvků k tomuto tématu

Zdravím pánové (příp. dámy),

po letech se snažím obnovit svůj šatník, jelikož mé věci jsou už značně obnošené. Jelikož i po letech strávené na tomto fóru jsem student (poslední ročník), můj budget je vcelku stále omezený a ani po studiu si nebudu moci dovolit rozhazovat. Budu velmi rád za tipy k následujícím oblečením, jelikož mé oblíbené obchody už nenabízí to, co očekávám.

Formální košile - nosím od T.M. Lewin a čekám vždy na slevy. Pokud však byste měli nějaký tip na další dobré, cenově dostupné košile, budu velmi rád, protože už se mi začínají doslova trhat. Jaký máte názor na Hawkes & Curtis a nevíte, zda Extra Slim Fit je podobný Super Fitted od TML? Do 800 - 900 Kč/ks je ideální cena.

Saka - přiznám se, že nosím high street saka, která mají 100% vlny, bavlny či lnu. Střihově mi sedí Mango ve slim fit a T.M. Lewin v super slim fit. Máte tipy, kde se dá dobře pořídit saka, třeba ve slevě kolem 2 000 Kč? Potřeboval bych něco casual. V Mango, Zara a podobných obchodem už razí heslo, co není bez polyesteru, to neprodáváme... Asi tady nemůžu mít moc nároky, ohledně toho, jaká klopa, atd...

Oblek - Vzhledem k tomu, že jsem hubený, 171 cm k 65 kg, špatně se mi vybírají obleky. Máte tip, kde se prodávají konfekční obleky, které mají peak lapel v navy barvě? SuitSupply se mi zdá fajn v jejich Washington Fit, ale jsou příliš dlouhé a nejsem si jistý, že bych dnes se vešel do velikosti 42, zejména do kalhot :) Už jsem před lety psal tady o radu ohledně obleku, doufám, že se situace na trhu zlepšila. Pokud ne, asi poslední možnost je MTM, že ano?

Budu velmi rád za tipy. Díky předem za odpověď a přeji pevné zdraví! :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče košil, tak TML pio slevě v anglii za 20 liber jde snad ještě koupit, ne? To sáme H&C... tak bych u toho zůstal :) velikostně Vám to nepovím, nesedí mi ani jedna košile od těchto značek...

Saka - myslím, že ve výprodeji u Blažka se dá něco sehnat, jinak opět TML a H&C také... Možná bych doporučil se podívat i na zalando lounch, občas tam mají docela zajímavé akce, ale je třeba hledat...

Obleky Vám v TML a H&C nejsou? Dále od Blažka, když koupíte vy výprodeji za 3-5k, tak mi to také přijde celkem rozumná cena...suitsupply jsem zavrhl, protože je tam málo obleků, kde se dá kombinovat velikost kalhot a saka... ale zas mají fajn kabáty, ale v tom případě už celkem drahý a skoro bych si ho nechal raději ušít...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky moc za odpověď! Jsem rád, že to tu ještě žije.

Zůstal bych u TML, jenom bych byl rád i za jiné alternativy, jelikož nevím, jak je na tom po transformaci do online prodeje. Po slevě za těch 20 se dá sehnat, akorát mít rychlé ruce a nepřemýšlet moc nad objednávkou :)) Non iron bývají rychle pryč.

U sak je to u mě o dost horší, díky za tip se Zalando Lounge. Blažek mi celkově ve slim fit není, 46 je mi moc velká, jako TML ve slim fit ve 36S.

Obleky od TML mi jsou, akorát skiny fit a tam mají akorát jeden knoflík na rukávu, klopy úzké (nosím radši kravaty kolem 7 - 8 cm, tak to vypadá dost nesouměrně) a materiál je zřídka kdy 100% vlna, takže musím zavrhnout. Blažek samý problém jako u sak, takže tam taky nepochodím. H&C jsem nezkoušel, neměl jsem možnost :)Naštěstí kabát teď řešit nemusím, stihl jsem loni na poslední chvíli z TML koupit trench coat cca 2,5.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co se šatníku týče:

KOŠILE - vždy se zde hodně točilo kolem Hawes Curtis; TML a Tyrwhitta - u HC je pro mne téměř ideální velikost 15,5 v extra slim fitu, košile mi sedne naprosto přesně bez úprav, bohužel, co se nabídky vzorů/barev/provedení týče, tak nabídka asi nejmenší (v mém střihu). TML byly taé OK, postupem času mi ale kvalita přišla horší a střih u každé objednané košile malinko jiný. CT košile mi sedí asi nejméně, především v oblasti ramen, jinak mi ale kvalitativně přidjou fajn a výběr je hodně široký. 

SAKA A OBLEKY - dávám přednost Suitsupply, z českých mám doma mám i nějaké Pietro Filipi , Blažek. Hodně se doporučoval Peek and Cloppenburg; osobně si tam ale téměř nevyberu, u levnějších mne odradí materiál/složení, u dražších značek Boss apod pak cena, tam dám přednost Suitsupply. Obdobně u mne pak Van Graaf. Toto berte ale s rezervou, osobně moc nemusím být obrandovaný, konvenční značky moc nehledám, tudíž možná i z toho důvodu ty pocity výše 🙂

..z českých značek Le Premier/Manemo, zkušenost nemám..

..osobně jsem fanda Suitsupply, ceny jsou vyšší, ale výroba mi přijde konzistentní základní košile 69Eur, merino svetry taktéž, blazery od 229Eur..), cokoliv se pokazilo mi vyreklamovali/vyměnili/vrátili peníze, komunikují pružně přes FB, IG, Whatsapp - např. u Blažka několik reklamací, téměř všechno odmítají, nehledě na úroveň Vašeho členství - za mne vychcánkov, již zde nekupuji vůbec nic.. cenová politika ve stylu vše v létě a zimě na 50-70% slevu - pak si udělejte obrázek, čemu tak asi odpovídají základní ceny nových kolekcí.. Pietro se zvedalo, ale tam už také nepořídítě 🙂

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1