Boty na svatbu
1 1

8 příspěvků k tomuto tématu

Ahoj,

můžete mi prosím doporučit hnědé oxfordky na svatbu. Rád bych Loake, ale bohužel rozpočet je omezený, už takhle je výdajů až až. Proto musím volit jinou variantu, ale moc se v tom neorientuji, cena kolem 4000 Kč.

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že do ceny byste se vešel s John Crockett - rámové boty, made in Spain, kvalita imho dost podobná Loakům. Momentálně mají na boty slevy, pokud byste potřeboval poradit s velikostí, jsem k dispozici.

https://www.john-crocket.de/schuhe/rahmengenaeht/

O něco více by stály Meermin (meermin.es) nebo Berwick (má polský obchod Macaroni Tomato).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Byl jsem v LP a nejvice mi asi sedly Holborn vel. 8 coz jsem moc nechapal jelikoz normalne mam velikost 10/44.

Mohl byste mi prosím doporučit typ, který by odpovídal Holbornům.

Je dost težké se zorientovat ve všech možných typech velikostí a kopyt.

Rád bych to objednal na první dobrou :-D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je celkem normální, já u prvních rámovek šel z 44 také na 8-8,5) Především u anglických rámovek jsou ty velikosti o hodně nadsazené tomu, na co jsme u nás zvyklí.

Co jsem měl na noze (mám poměrně konfekční tvar), tak by měly Loake a Crocketty celkem odpovídat - tedy na Loake 8/Crockett 42.

Crocketty jsou střihem o něco užší, máte-li širokou nohu, uvažoval by možná i o 42,5.

Stylem a barvou podle mě nejlépe odpovídá toto :

https://www.john-crocket.de/schuhe/rahmengenaeht/oxford-schuh-rahmengenaeht-3739-almond.html

Oproti Holborn mahogany budou možná nepatrně světlejší a budou mít trochu kulatější špičku.

Jestli máte ještě nějaké dotazy, sem s nimi) Kupovat první rámovky je celkem komplikované)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zmeril jsem si nohu a na delku 285mm a na sirku 100mm.

Vypadaji velmi pekne. Koukal jsem jeste na ty Meermin, cenu mají stejnou, je tedy lepsi uvazovat spise o Meermin?

Docetl jsem se ze to jsou v celku kvalitni boty pomer cena/vykon.

Akorat to jsou E, Holborn jsou G, coz je docela rozdil. Usuzuji pouze podle pismen, jaky je v tom skutecny rozdil netusim :-D akorat vim ze G jsou sirsi...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

K Meerminu - kvalitou na tom budou podobně jako JC - takže jestli se Vám líbí víc jejich design, tak do nich klidně jděte. Meermin je celkem pojem mezi základními rámovkami. Kdybych sám pořizoval rámovky do cca 8 000, tak jdu velmi pravděpodobně do Meerminů.

Zase - ani u jednoho nepočítejte s top kvalitou, ale pořád to bude mnohem lepší, než Baťa atd. Pokud těm botám věnujete alespoň základní péči (tj. budete používat napínáky, nebudete je nosit x dní v kuse a občas je vyživíte kondicionérem či krémem), můžou Vám vydržet hezké řadu let.

Jen bohužel nemám zkušenost s velikostmi Meerminu, nejlépe bude, pokud kontaktujete přímo Meermin. Celkem se mi při prodeji/nákupu online osvědčilo posílat sken chodidla + míry.

Co se týče písmen E by mělo být dost úzké, ale záleží na výrobci. Osobně mi přijde, že hraje daleko větší roli konkrétní kopyto - tady bych Vás asi zase odkázal na Meermin - určitě Vám budou schopni poradit, které by bylo pro Vás nejvhodnější.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den, pokud netrváte vyloženě na rámovkách zkuste LLoyd, v akci máte možnost narazit na cenu 3.500 (Kotva, FAO, možná i jinde), na svatbu mi stačili a ještě snad budou držet dlouho. Zároveň jsem se přesvědčil, že investice do bot je dobrá investice a až nyní koukám po rámovkách.

@Martine, co z nabídky JC je nejpodobnější Loake Aldwych 7,5? Děkuji

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Martine, takze rikate, ze mam spise dat na vyzkousenou velikost Loake a podle toho objednat nebo se spise ridit tabulkou velikosti meermin?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1