Ověřené a kvalitní krejčovství?
0

36 příspěvků k tomuto tématu

Zdravím všechny,

předně chválím zprovoznění tohoto fóra! Super nápad, sokolíci! Jen tak dál! ;)

Chci se zeptat, zda-li někdo znáte dobré, ověřené krejčovství, které nebude nesmyslně předražené? Jsem sice z Kolína, ale pochybuji, že tady bude někdo, kdo bude mít dobrou zkušenost s nějakým krejčovstvím v Kolíně, Kutné Hoře, Poděbradech a okolí, ale pokud ano, tak jen dobře. No a pokud ne, což je asi pravděpodobnější, tak v praze. Konkrétně se mi jedná o zkrácení rukávů u saka :) Kdyžtak pište kontakt, adresu, zkušenost a cenu. Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník

Slyšel jsem, že pan Kalců šije obleky do 10 000 Kč. Galanterie na rohu Kobližné a Sukovy. Sám mám v plánu ho oslovit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

V Brně můžu jednoznačně doporučit ateliér pana Mahdalla http://www.mahdall.cz/. Byl jsem tam už několikrát - zeštíhlení kalhot u obleku, zeštíhlení saka, svetrů, košile a další. Vždy maximální spokojenost - jsou ochotní a poradí. Pan Mahdall je odborník a je radost si s ním povídat o módě a stylu, i když nemáme zrovna stejné názory.

Je třeba počítat s tím, že toho mají opravdu hodně - většinou mi úpravu udělali do 14 dnů.

Pro orientaci uvedu ceny některých úprav:

Zúžení kalhot od saka od kolen dolů: 240,- Kč

Vyštíhlení saka - cca 240,- Kč

Vyštíhlení svetru, trička - 120,- Kč

Vyštíhlení košile (zůžení v bocích + záševky) - cca 500,- Kč

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zatím jsem šil u Deloru, byla v tom jistá pohodlnost, už mě znali postava - střih - vkus takže se to odbylo většinou na jednu-dvě zkoušky, ten můj oblek rád bych to zkusil jeden oblek mě nezabije, ale odrazuje mne nízká cena ...

jinak Delor spokojenost ...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Filip: Myslím, že kvalitní konfekční oblek nemůže přesáhnout cenu 25000 korun (Boss) a Van Graaf je ráj pro konfekci. Vaše částka odpovídá obleku od Ermenegilda Zegny; a to je nesmysl. Oblek na míru z látky Scabal dostanete od pana Procházky za 45000 korun (3 zkoušky). Osobně bych volil 2-3 konfekční obleky, nebo kombinaci kalhot a blejzru, plus dva obleky na míru (smoking, večerní oblek). Celková cena by se měla pohybovat do 150000 korun za takový šatník.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

50-80k za KONFEKCNI oblek je dle meho nazoru naprosto mimo misu. Za tu cenu si poridim bespoke, ktery bude sedet jako druha kuze...ovsem pokud nekdo misto toho preferuje mit vevnitr cedulku ZEGNA, nic proti;-)

@Martin: Koukam na ten obrazek Scabal a neda mi to se nedivit tomu, ze na takovy reklamni obrazek daji odflaknute usite sako...ten nenavazuji prouzek od leveho ramena smerem dolu...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak ten oblek na míru (ať už na tom odkaze nebo někde v Asii..) zkuste, zvlášť když vám to přijde málo. Kdyby se to nelíbilo, tak vás to nemusí tolik mrzet :-) 50-80k za konfekci je totalní kokotina (odposťte ten výraz). Když si koupite Hugo Boss za 25k, tak cca 15k vás stojí našivka HB. Já mám v vnitřní strany nášivku s mým jménem a dal jsem za oblek něco málo přes 10k. I po roce a půl padne jako ulitý. A látka je tuším od Huga... ne že by mi na tom až tak záleželo.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale to je mi úplně jedno v které čínské fabrice to šijí a co ostatního tam produkují. Nejsem odborník přes obleky, nepoznám dobře a špatně šitý oblek. Ale nevěřím, že HB bude tak kvalitní oblek, aby byl opravdu hodný své cenovky.

Ono se stačí podívat na hodinky Hugo Boss a je snad hned každému jasné, co je to za značku. Filipe, ty hodinky co tu inzerujete za "hubičku" mají nové skutečnou cenu ty 3 tisíce. Bez značky HB seženete stejně kvalitní (a dle mého ještě lépe vypadající) do 5 tisíc. Jasně dělá je Movado, ale stejně to bude obyčejný quartzový strojek - pravděpodobně Čína nebo Japonsko. Žádná přidaná hodnota a (dle mého) design taky nic moc. Jestli jste je koupil za 20 tisíc, tak gratuluji, obchodníkovi a/nebo výrobci jste nechal udělat minimálně 400% zisk (víc než 5 tisíc není reálná cena za výrobu a distibuci). Nenamlouvám si, že by to s oblekem bylo jiné. Ne dnes. Možná před 30 lety.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já jsem chvilku ve financích, a jelikož je u mých kolegů lehce znát kdo nosí konfekci a kdo věci na míru, tak taky plánuju, že si oblek i košile na míru pořídím. Když jsem se kolegů ptal, tak šijí různě po Brně („i já sú z Brna“:) a mají různé zkušenosti. Takže mé rozhodování je o to těžší... Můj nadřízený si šije u Deloru, ale ta cena je pro mne úplně mimo. Za oblek dává snad přes 40tisíc a za košile přes 3tisíce. Jeho nadřízený a další kolega šijí u Galardu. Vždy o tom mluví jako o privátním krejčovství, co sice moc nevím, co přesně znamená, ale oba si chválili chování toho jejich krejčího a služeb obecně. Jakože ochota a tak. Cena prý kolem 20tisíc oblek, 2tisíce košile. Od kolegyně manžel si nechal šít košili na svatbu u Mahdala a prý ji dostal po 4 týdnech 2 dny před svatbou, a jelikož mu vůbec neseděla, tak musel v sobotu v den svatby si jít vyzvednout opravenou košili. Takže to mě moc nepřesvědčilo. No a pak poslední kolega, ten má jenom košile na míru, ne oblek a ty má od Blažka. Cenu nevím, ale je spokojený. Takže tolik vím o Brně a čekám na nějakou bombastickou výplatu, ať se konečně odhodlám někoho vyzkoušet. Snad v září :)

Budu moc rád ještě za nějaké další typy, ať se rozhodnu dobře. Nemám chuť experimentovat, spíš pak jít na jistotu.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kamil: Ty hodinky jsou samozřejmě designovky s quartzovým strojkem. Za nic jiného jsem je nevydával. Asi před půl rokem jsem se rozhodl, že je vyměním za hodnotnější automaty. Pokud pro Vás není přidaná hodnota design, pak to chápu. Nicméně nemám za potřebí Vám to nijak vysvětlovat.

Netvrdím, že oblek z konfekce je lepší než oblek na míru. Na druhou stranu ale tvrdím, že některá konfekce svou hodnotu má. Například obleky s příměsí hedvábí, které mám v oblibě já.

Je to samozřejmě otázka preferencí. Já si koupím oblek proto, že ho zrovna chci. A pak je mi celkem jedno, jestli za něj dám 30, 50, nebo 80.000,-. Chápu i to, že vzetí měr a šití obleku pro někoho může být celkem příjemným rituálem. Ten mě však nijak zvlášť nepřitahuje, aspoň ne nyní. Čímž to nechci nijak hanit, třeba k tomu časem dospěju také, podoboně jako u těch hodinek.

A 400% zisku? Proč ne, však z něčeho žít musí. Já se také snažím ve svém podnikání vytvořit velký zisk, abych mohl fungovat já i mí partneři a zaměstnanci. Takže to je něco co jim nezávidím.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hvarcz: :-D No nechtěl jsem to psát přímo, ale je dost možné, že HB od té doby jde s kvalitou jen dolů ;-)

Filip: Já jsem samozřejmě nezpochybňoval, že ty hodinky jsou jen designovky. Ovšem já tam ten design nevidím - na pohled obyčejné, nezajímavé. Určitě nic za co bych si připlatil. Potom jediné věc, která na těch hodinkách může podle mě udělat cenu slušných švýcarských automatů je asi nápis Hugo Boss. Měl to být příklad, že s oblekem nečekám jinou situaci.

Já vám zase neberu konfekci - pokud máte konfekční velikost a stačí vám minimální úpravy obleků, tak můžete být štastný a ušetřit čas a nemusíte hledat krejčího, který vám bude vyhovovat. Ovšem nesouhlasím s tím, že když si koupíte konfekci za 30-80 tisíc, tak musí nutně stejně kvalitní bespoke stát třikrát více. Já bych dokonce řekl, že může stát méně, často i polovinu. A z jednoduchého důvodu - asijský krejčí nepotřebuje 400 % zisk, nemusí z něho platit nenasytné CEO a nájem prostor v těch nejdražších světových nákupních ulicích, tak jako Hugo Boss nebo Ermenegildo Zegna. Takže pokud máte oblek od HB za 25k a já mám oblek na míru z HK za polovinu, tak si dovolím tvrdit, že tam výrazný rozdíl v kvalitě nebude.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No eště u mě hraje roli že na 178 mám 100 kilo a dobrý střih dělá zázraky, navíc potřebuji aby oblek byl jak pyžamo, musím se soustředit na jiný věci a denně je nenosím v průměru tak jednou - dvakrát týdně

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den pane Nesnídale, já osobně si myslím, že kdyby jste salon Mahdall navštívil, tak chybu neuděláte. Možná si váš kolega mohl připlatit za expresní službu, když potřeboval stihnout, tak důležitý termín. Čtyři týdny mi přijde docela běžná doba. U Mahdallů šiji už léta a vždy jsem byl s výsledkem spokojený. Chybička se určitě může vloudit všude, ale při jejich vstřícnosti, že se dá vše v pohodě vyřešit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0