Košile Marvelis / Olymp / Eterna
0

23 příspěvků k tomuto tématu

Olymp maj super težký látky, pravá egyptská bavlna tuším, mám dvě, výborné na chladnější období. Nevýhoda olympu je ta, že kazdou si musím nechat upravit.

Eterna to samé, možná o stupínek horší (prý se špatně žehlí), Marvelis neznám.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

V Praze na Smíchově úpravna oděvů vedle Bibelotu. Chodím zásadně tam a vím, že to umí. Košile tam upravovali kamarádce (má větší prsa tak kupuje o číslo větší košile a upravuje spodní část) a výsledek byl výbronej.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, já nosím všechny tři zmíněné. Seřadil bych to následovně:

1. s odstupem eterna - naprosto špičkový materiál (nejlepší bavlna co můžeš mít), materiál se dělá ve Švýcarsku, košile se šije v Čechách nebo na Slovensku.

2. Olymp - dobrá bavlna, střih mi připadá více moderní než u eterny, ale záleží na řadě. Materiál dělají tuším v Německu, šije se někde ve východní Evropě (Bulharsko / Rumunsko - nevím přesně)

3. Marvelis - kvalita není špatná, srovnal bych ji s těma anglickýma značkama, co se začínají prodávat v čechách: TM Lewin, Charles Tyr. apod..., Materiál dělají v Asii a košili tam tady šijou. Stejně jako u těch anglických značek. pokud jde o poměr cena / výkon pak to je dobrá volba. V Německu i v Čechách stojí do 1000 Kč.

Jinak s tebou souhlasím, němci nosí hlavně tyhle 3 značky, občas ještě Seidensticker, Daniel Hechter, Hugo Boss apod. Hlavně eterna a Olymp patří mezi "chráněné značky" německého průmyslu - němci jsou na ně hrdí a mají je za své pozůstalé "kvalitní textilní značky". Jo, všechny 3 jsou taky nežehlivé.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jak tam na tom Smíchově ty košile zužují, pane Tichý? Vytvoří záševky na zádech, anebo ty košile nějak přešívají ve švech? Já právě mám ten problém, že konfekční košile jsou mi zpravidla velké v pase, a ty co mi v pase sedí, jsou mi malé přes prsa nebo v ramenou. Takže rozmýšlím, jestli si nakoupit třeba fully fitted košile z TML a nechat je zúžit, anebo už se spíš vyplatí nechat si ušít košile na míru.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dělají oboje, přešití boku je dražší, protože většina výrobců konfekčních košil švy dodatečně lepí.

Polud máte v plánu koupit v českém TML a upravit, tak se pomalu vyplatí levnější MtM jako Janek, pokud nkoupíte v zahraničí, dostanete se na polovinu takové MtM košile.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

...taktéž jsem majitelem všech jmenovaných značek a rád bych trochu rozvedl. Doufám, že neunavím...

ETERNA

byla po dlouhá léta pro mě symbolem kvalitativní spolehlivosti ve všech směrech. Materiály i přes nežehlivou úpravu byly vždy jemné a hladké a prakticky "nezmačkatelné". Vypracování v dané třídě (kol 50 Eur) vždy nadstandardní. Běžné jsou též obecně delší rukávy, což rozšiřuje výběr pro vysoké.

Zmíněný materiál SWISS+COTTON není používán pro všechny výrobky, ale jen pro část produkce. Certifikace, poskytovaná Švýcarskou Textilní Federací pro označení hotových látek, vyžaduje také vysoké nároky na surovinu. Např. je požadována délka staplu alespoň 35.7 mm, což splňují jen nejlepší druhy. Více zde: http://www.swisscotton.ch/

Eterna se v ČR prodává na mnoha místech, ale jediný (mně známý) obchod, který ji vede za normální ceny, je Kravaťák na Vinohradské.

Stylově je Eterna dosti konzervativní. Výběr je poměrně jednotvárný, ale asi plně odpovídající potřebám cílové skupiny.

Jinak v PaC ve Vídni vždy téměř kompletní nabídka.

Přes zmíněné superlativy však moje poslední zkušenost není zcela bez kazu. Nedávno jsem pořídil dvě košile (jednu ze SwissCotton) a nabyl podezření, že automatizace výroby pokročila o další stupeň. Provedení je sice strojně přesné, ale občas se objeví nehezky dokončená nit, či jiný detail, vyžadující péči obratné ruky. Co mě však udivilo nejvíce, byla - u Eterny doposud nepozorovaná - nepříjemná drsnost látky, která sice vypráním a žehlením částečně ustupuje, avšak spekulace o změně technologie nežehlivé úpravy se vnucují...

Snad se tedy nad "věčností" nestahují mračna...:)

OLYMP

je údajně součástí stejné skupiny jako Eterna. Častý společný prodej tomuto napovídá.

Cenově se pohybuje na podobné úrovni. Styl není tak konzervativní. Bývá k dispozici řada svěžích vzorů a výběr rafinovaných "jednobarevných" látek disponuje širokou paletou.

Osobně mám vynikající zkušenost s řadou Luxor. Látka odpovídá tomu, co popsal Jakub výše. Hutná, těžká, přitom vzdušná.

MARVELIS

je solidní standard za příjemnou cenu. Zpracování je přesné. Oproti E. a O. se liší hlavně v detailech jako větší délka stehu, prostší knoflíky atp.

Firemní, či firemně působící obchod lze nalézt v outletu Parndorf a v něm také velký výběr kalhot (volnočasových) a velmi solidního pleteného zboží pod stejnou značkou.

Košile všech tří značek (tedy ty, které vlastním) se žehlí velmi snadno, a to od počátku.

Výroba Eterny a Olympu vč. materiálu a komponent by měla stále být prováděna v EU.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mně osobně sedí nejvíce Marvelis. Cena je pro mě dost důležitá, ale chtěl jsem si koupit i "kvalitnější" kousek a zkoušel jsem v obchodě Eternu i Olymp a při mé velice štíhlé postavě mi prostě nepřišly v bocích dost vypasované. Kupuji buď na košile24 (tam mají za 950 - 1100) nebo ve Zlíně (Sýkora) 1190. S kvalitou košil ale neporadím, jelikož jinou značku nemám a nemám tudíž srovnání. Zkoušel jsem jedun košili Venti a opět mi přišlo, že "body fit" od Marvelis mi prostě kopíruje postavu lépe.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0