Oblek & boty
0

27 příspěvků k tomuto tématu

Spíše ne. Vzhledem k pravidlu, že obuv by měla být vždy tmavší než kalhoty/oblek se k černému obleku (stříbřitý lesk si nedovedu představit, jen doufám, že to není taková ta lesklá hrůza, co nosí "borci" na vesnické tancovačky:-P) hodí v naprosté většině případů pouze černé boty. Samozřejmě závisí na příležitosti (třeba na pohřeb je cokoliv jiného v podstatě fail, pokud tedy nejdete na pohřeb nějakému extravagantnímu umělci či se neřídíte nějakými specifickými místními tradicemi). Za určitých okolností a v jistém provedení černé se dají vzít hnědé boty, ovšem v zásadě tmavé. Osobně bych se kombinaci černý oblek-světle hnědé boty vyhnul jako čert kříži...ale zkuste sem dát fotku outfitu, pokud si nejste jistý a uvidí se...

Jinak oxford či derby, to zase závisí jednak na vašich preferencích a pak na příležitosti - oxfordky formálnější, derby více casual a ideální na běžné nošení do práce, pokud nemáte jednání, kde potřebujete vypadat businessově.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Dovolím si dotaz přidat sem, ať zbytečně nezakládám nové téma. Je tmavě modrý (navy) oblek vhodný ke státnicím a promocím? Vzít spíše hnědé, a taková kombinace se mi opravdu velice líbí, nebo černé boty?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mathieu: Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi významnou událost v životě a nepochybně životní úspěch, měl by jste zvolit to nejslavnostnější. Černý oblek, bílou košili a černé klasické šněrovací boty i přesto, že se jedná o denní, nikoli večerní akci. Pokud Vás zajímá čistě etiketa, tak dle ní, šedý oblek a hnědé boty na takovou událost nejsou vhodné. U etikety až tak nejde o to, co se nám líbí či nikoli.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mathieu: Tmavě modrý oblek je nepochybně lepší, pokud nemáte černý, ale obuv by měla být nepochybně černá k takové příležitosti. Košile stejně jako k černému obleku bílá.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pánové, děkuji za reakce. Teď jsem se chvilku bavil představou, jak vezmu to nejslavnostnější co můžu a přijdu ve smokingu, takový ultra overdress na naší univerzitě zřejmě ještě nebyl k vidění :) Jinak uvažuji, jestli se striktně držet etikety, nebo postupovat volněji. Co jsem prvně nezmínil, že budu promovat v taláru barvy černé se zelenými prvky. Tmavě modrá a hnědé boty mi k němu moc nesedí, tudíž mám nejspíš vyřešeno a sáhnu po černém obleku a botách stejné barvy.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

:-) Smoking se ale opravdu nosí jen, pouze a výhradně večer. V černém obleku a černých botách skutečně neuděláte chybu. Hnědé boty jsou navíc dle etikety, chceme-li se striktně držet, považovány za neformální a na promoci určitě nepatří. Ale nepochybně důležitější je, aby Vám vše dopadlo jak si přejete, tak Vám přeji především úspěch ať již v černém či modrém obleku :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Když jsme u těch státnic, názor na tyto boty

http://www.bata.cz/web/kategorie/kolekce-panska-stylova-kolekce/662416-bata-bata-panske-kozene-polobotky

Cerne boty moc nevyhledavam, radsi mam hnedou barvu a minimalne prilezitosti kam nostit vylozene společenské boty, tak za ně nechci utracet moc penez...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Milan: Formálně to jistě není špatně i když méně švů by bylo jistě lépe. "Kvalita" kůže je na nich bohužel znát vcelku nízká. Boty jsou lepené a tak stojí to co stojí. To samé platí o podrážce, která by k obleku neměla být gumová, ale kožená. Ale v této cenové relaci toho moc nenajdete. Můžete se ještě porozhlédnout po botách Bugatti, které jsou jen lehce dražší a mám lepší zkušenost z dob dávno minulých. Asi bych na Vašem místě šel do obchodu v kalhotech, ke kterým boty kupujete a vyzkoušel, zda nevytváří přeci jen přílišný kontrast. Pokud máte kalhoty z kvalitní látky, bude méně kvalitní kůže použitá na botách možná v kontrastu, což by Vám nemuselo vyhovovat. Zkrátka a dobře, jsou to napohled "levné" boty a takové vždy budou. Nic víc od nich neočekávejte. Nicméně, zvažujete-li v životě či rád nosíte obleky, černé boty budete nepochybně potřebovat. V pravidlech formální společenské etikety v podstatě jiné než černé po 18té hodině k obleku mít nemůžete. Kvalitní boty Vám vydrží spoustu let a vůbec není na škodu si uvědomit, že boty jsou velmi často první, kam směřuje zrak žen u dobře oblečeného muže :-) Řešil jsem to samé, když jsem byl mlád a nakonec jsem podlehl radě zkušenějších mužů a "zruinoval se" pořízením Crockett and Jones /ano, ty nosí i James Bond :-)/ Mám je již cca 12 let a nosím je raději než bačkory :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Tadeas: párkrát jsem kolik obchodu K&J šel, ale odradily mne šířky max E. Máte obyč nebo širší nohu, nebo je jejich E širší? Jak se Vám nosí? Asi tam někdy zajdu, dokonce mám do něj i na RBS kartu nějakou slevu, tak proč nevyužít.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakub Tichý: Objednával jsem je kdysi v Londýně a ani moc neřešil šířku nohy. Oproti jiným nákupům tohoto druhu jsem měl víc štěstí něž rozumu, neb mě sedí velmi dobře. Jak jsem kompletně nekonfekční, tak mám i každou nohu trochu jinak :-) ale, jak jsem psal. Jsou to bačkory :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0