Boty
0

16 příspěvků k tomuto tématu

Pánové, co nosíte za boty? Já se byl tak různě pokoukat po Praze a zašel jsem si do LePremier pro vosk na boty a při té příležitosti jsem si tam zkusil krásné boty Loake a asi jsem ze zamiloval! A pokud to opravdu jsou boty na celý život, tak je to za hubičku :) Jaké mate zkušenosti vy ostatní?

PS: velice ochotná paní prodavačka! Připadal jsem si jako na západě :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nekolik paru Loake, jedny Edmondsky a HB. Nyni se chystam do toho noveho obchodu na Ujezde, takze uvidime, co tam budou mit...

Jinak Loake jsou kvalitni obuv, zejmena pokud jde o pomer vykon/cena, ale boty na cely zivot to rozhodne nejsou. Nicmene, kdyz se o ne budete starat, par let budou dobre slouzit. Proctete si clanky na blogu, kde se dozvite vic informaci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám teď asi 7 párů bot, ale jsou to všechno buďto cenový low-end, nebo second-hand, takže tím se ani nebudu chlubit, každopádně devět let jsem nosil kanady prakticky ke všem příležitostem, a to jednoho naučí práci s kartáčem a leštidlem... :-D

Nicméně teď jsem v úzkých a tak žádám o radu: Čím ošetřujete lakýrky? Ne že bych byl nějaký vymetač plesů, nicméně už by asi trošku oživit chtěly. A jsou nějaké přípravky na údržbu kožené podrážky?

A abych byl trochu pozitivní: Jak navázat tkaničky?

http://dzafi.cekuj.net/14-zpusobu-vazani-tkanicek

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jelikož přísně formální boty využiju jen párkrát do roka, vlastním pouze jedny klasické, a není nic klasičtějšího než AE Park Avenue :)

Na běžné nošení mám pár sneakers od Gucciho (tedy ty spíš formálnější) něco mezi teniskami a klasickými botami z kůže. A pak jedny Slalom Sneakers od LV, což jsou nejpohodlnější boty, které jsem kdy poznal.

Teď na léto jsem pořídil dva páry bílých pláťáků Polo Ralph Lauren, byly ve slevě 50%, takže konečně za reálnou cenu stejnou jako na Západě. Nicméně je nedoporučuju - uvolňuje se z nich lepidlo, které na okolí slepů chytá špínu a jedny z nich se už i rozlepují. Což je na dva měsíce obdenního nošení v suchu a nenáročnu na můj vkus dost rychlá destrukce. Reklamace není možná, jedná se totiž o tzv. "vysoce módní obuv".

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Sir_Oponent: Lol, vysoce módní obuv. Můžu se zeptat, kolik byla cenovka po slevě? Ne, že bych po značce Ralph Lauren bažil ba právě naopak. Ale zajímá mě, kolik dneska stojí módní a "značková" botka na dva měsíce lehkého nošení ;-)

Jinak k tématu - formálnější mám od Blažka, běžné nošení různé sneakers, obyčejné boat shoes a podobné od Skechers, vlastně i na sport mám boty od Skechers - docela jsem si tu značku v USA oblíbil, i když také to jde s kvalitou dolů. Teď hledám pěkné a kvalitní oxfordky, nejspíše navštívím LP a prohlédnu jejich Loake.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

„Vysoce módní obuv“ je právní termín, podle nových zákonů už ale není přesně definováno, co musí taková bota splňovat, a tak už může být za vysoce módní obuv označeno cokoliv. Snad i kus slámy slepený lepicí páskou. Výdrž by byla stejná :D Definice je zhruba takováto:

Obuv extrémně podřízená vzhledu, módě a designu. Použité materiály, střihy a konstrukce tvoří dohromady maximálně úchvatný vzhled a zaručí Vám uznání a pozornost, avšak výsledkem je pro běžné nošení krajně nevhodná obuv. Tyto boty jsou určeny pro občasné a krátkodobé nošení v suchu (interiérová obuv), jejich životnost je velmi omezená a i několikanásobně kratší než záruční doba.

Tak si říkám, v čem jsou ty obyčejné plátěné tenisky tak úchvatné :D Cena byla 1200, což je na tak mizernou výdrž, myslím, až až. A to za ně chtěli před slevou 2500. Brrr.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jsem přesvědčený, že termín "Vysoce módní obuv" opravdu není právním termínem. Podle mě je zakopaný pes v přiloženém letáku jak obuv používat. Ani ten však nechrání prodejce nekvalitní obuvi.

Celý problém je totiž nakonec v tom, že se nikdo nebude soudit kvůli botám za 2.000,- Kč, když investice do případného soudního sporu by dosáhla násobky ceny obuvi .... .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jo, blbě jsem to napsal. Právní termín to skutečně není. Ale >termín< to je a v nějakém předpisu bývalo uvedeno, co se smí za v.m.o. označit. Bohužel ten předpis byl zrušen/změněn a tak se už za v.m.o. dá označit cokoliv. Díky za opravu, zas tak moc právně vzdělaný v obuvní oblasti nejsem :)

hutz-attorney-shoe-repair.png

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nevím, jestli je to právní termín, ale už jsem se s tím setkal a pokud vím, tak pokud vás na to upozorní ještě před koupí (tedy, že je to vysoce módní obuv a že nemusí vydržet to a to), tak s tím nic nenaděláte.

1200 je za plátěné tenisky stále dost. Teda nebylo by, kdyby něco vydržely, ale lepší už to nebude... Asi bych to zakončil takhle - nekupovat vysoce módní obuv a když tak jedině opravdu boty nošené jednou za rok nebo za cenu adekvátní "době několikanásobně kratší než záruční doba" :-D

Jinak tohle je taky vtipné: http://cs.wikipedia.org/wiki/M%C3%B3dn%C3%AD_obuv

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám dvoje Loake, černá perka a hnědé polobotky (jedny koupené ve slevě, což z nich dělá moje nejlepší boty v poměru kvality k ceně), dále boat shoe od Geoxu (noha se opravdu nepotí, na jejich technologii výroby podrážky něco bude), pantofle od Vagabond (mám rád jejich severský design, kvalita je 7/10), tenisky Lacoste (mám už druhé, vždy špatná zkušenost s trvanlivostí, ale líbí se mi), jedny Porsche design (formální polobotky k tmavým džínům). a dva páry bot Tommy Hilfiger (dobrý design i trvanlivost, nakupuji vždy v Salamandru ve slevách). Moje nejoblíbenější boty za posledních pět let byly černé úzké formální Hugo Boss, které byly pohodlné a vydrželi čtyři roky.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 31/10/2017 at 16:27, Xbizon napsal:

Kam byste zařadili LLoyd? Trochu koketuju s tím, že bych je zkusil - např.  https://www.eobuv.cz/lloyd.html  ale nevím, jestli se mi nevyplatí si trochu připlatit a vybrat třeba jinou značku? Díky

Je to silný podprůměr. Za ty peníze koupíte mnohem lepší boty.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
0