Jak na kožený pásek hodinek
1 1

8 příspěvků k tomuto tématu

Dobrý den,

Mám dotaz ohledne "zapachu" spocenosti u kozeneho pásku mých hodinek Tissot, už je mám sice nějakou dobu, ale letos jsem na nich měnil pásek za novy, samozřejmě originál. Nedávno jsem byl v zahranici, kde bylo horko (okolo 38 stupňů) a velmi vlhko. Stalo se mi to, ze běžným nošením hodinek se mi na nich zapotil pásek a od te doby se mi hodinky nechtějí moc nosit, kvůli tomuto nepříjemnému zapachu. Každy den je vetram a doufám, ze pásek nějak "vyčichne sám". Nemáte někdo rady, jak se zbavit onoho zapachu potu? Možna to bude znít hloupě, ale snažil jsem se pásek vyčistit i mydlem na ruce, dostavil se ale pouze jen krátkodobý účinek. Cením si jakékoliv rady.

Děkuji, Ondřej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Nepomůźe bohužel. Tohle dělá každý nekvalitní pásek. Vpodstatě je to jen velmi tenká kůže nahoře, tenká dole (štěpkování se ten proces výroby menuje) a zbytek sou odřezky, celulóza a lepidla. Zápach, změna barevnosti, praskání a trhání jako papír je projev všech nekvalitních pásků do 150 korun. Ideální je pásek, který je ze dvou pořádných kousků kůźe a mezitím je maximálně trocha korku na vytvoření plastického efektu. Mám jeden od Šímy, už druhym rokem a zraje jen do krásy. Občas ho zespodu jemně omyju mýdlem a to mu stačí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete jeden, dva kvalitní, volám buď Šímovi nebo kouknu na chronomag do bazaru, občas se tam nějaký mírně použitý kolem 500 a 700 vyloupne. Dobré zkušenosti mám i s Hirschem, ale jen vyšší řadou (ta co ma vedle nápisu Hirsch i logo H a napis premium leather) - mám pár kousků z UK a taky velmi dobré.

Značkovost není zárukou kvality. Hodně mne zklamali pásky od Longines (ty černou parodii na pásek mám dodnes v šuplíku nepoužitou), Fortis (na hodinkách byl pásek super, replacement byl ale jen hnusnej štěpkovanej kus papíru) a JL (zlomil se po cca měsíci nošení)... Naopak potěšil Steinhart, Frederique Constant a pak otcův Breitling, kde pásek slouží už třetím rokem s občasným promácháním v mýdlové vodě a natřením mlékem na kůži...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den,

řešil jsem naprosto stejný problém s originálním páskem Seiko(hodinky Premier Kinetic Perpetual). Řemínek začal zasmrádat po cca 4-5 letech. Nejkritičtější je pochopitelně léto, kdy se ruka hodně potí. Zkoušel jsem mýdlovou vodu atd. ale bylo to řešení vždy jen na chvíli. Nakonec se po cca 8-9 letech rozpadnul. Koupil jsem nový, který mám již 3 roky a zatím se drží. Faktem ale je, že v létě hodinky nosím méňe(což samozřejmě není řešení ). 

Přemýšlím jestli by pomohl stejný systém jako u kožených bot. Průběžně střídám několik párů za používání napínáků = tak možná střídat více hodinek aby kožený řemínek vždy plně vyschl někde na cedrovém ramínku(cedr má antibakteriální účinky)?...Taktéž hledám ideální odpověď:) 

Kolik se prosím Vás pohybují řemínky od Šímy(zlatý střed).

Děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hirsch nebo Rios na strapshop a menim ca jednou za 2 roky podle opotrebeni. Cena je dobrá na to co vydrží. Se zapachem problem nemam, nez ale zacnu pasek nosit,tak ho naimpregnuju Nilfetem nebo Renapurem a tak jednou za pul roku zopakuju.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1