Charles Tyrwhitt-pár otázek
4 4

101 příspěvků k tomuto tématu

Tak mi včera po měsíci čekání konečně přišel balíček zpět s jinou velikostí. A naštěstí se na 2. pokus povedlo :).

Co se týče poslání balíku do Anglie - již NIKDY více k tomuto nevyužiji služeb České pošty. Aby jim balík dorazil po 3 týdnech a cena poštovného 700? Za takové peníze očekávám předání do týdne a ne, že to tam procestuje takovou dobu. Zpět mi baliček poslali přes OCS E Com a v ČR ho opět vyzvedl Toptrans. Pro mě nový poznatek je, že nadměrnější balíčky posílají touto expresnější poštou, kdežto obyčejné zásilky (pár košil) zasílají přes něco jiného a cesta nejspíše trvá déle. Minulý týden jsem si objednával košile, ale v potvrzení v emailu již nebyl žádný odkaz na sledování zásilky, takže čekám, že se to tu objeví až koncem února/začátkem března.

Co se týče kalhot:

Látky opravdu příjemné. Kalhoty mi sedí dobře, co jsem si objednával červené zimní (barvou ale spíš burgundy/vínové) moleskin, tak classic fit mi celkem sedí, nikde není tolik přebytečné látky. Kalhoty mají puky a šířka nohavic vypadá ještě obstojně. Oproti tomu Námořnicky modré kalhoty, které nejsou ušité z tak tlusté látky, mi dobře sedí na stehnech, ale nohavice mají podle mého až příliš široké, ale zkoušel jsem si je zatím bez bot. Vezmu k nim boty a uvidím, jestli je budu nechávat zúžit, či ne, ale jak to tak vypadá, budu je zužovat. Máte tu někdo zkušenosti se slim fit? Zajímá mě, kde všude jsou zúžené? Pokud převážně od půlky stehen/kolen až dolů, tak bych příště bral slim, pokud jsou ale zúženy i v pase, tak bych je asi nenavlékl :D.

A co se týče velikostí - opravdu je třeba měřit sebe sama dost natěsno, nenechávat ani kousíček prostoru, pak se dopočítáte správné délky :).

Kabát mi také vcelku sedí, řekl bych. Bál jsem se, že menší velikost mi bude těsně na ramenou, ale naštěstí mi je to akorát, snad to ani nevypadá tak pytlovitě. Měnil jsem z velikosti 44" na 42" a ke všemu z long na regular a vypadá to, že ani rukávy nebudu muset zkracovat, délku mají naprosto parádní.

Košile,

zatím mám jednu volnočasovou a další na cestě. Mrzí mě, že velikost L má řekl bych celkem široký límeček (42-43 cm), ale naštěstí to není až tak znát, když je poslední knoflík rozepnutý. Navíc jsem ji měl jenom na vyzkoušení a ještě nebyla vyprána, takže pokud se límeček trochu zdrcne, nebude to pro mě na škodu :).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Ano, EU velikost 52 = UK velikost 42. Co jsem si této velikosti kupoval trench, tak je celkem vyštíhlený, mám to jen tak tak. Kabát na zimu velikosti 42 mi je v pohodě i s místem pro sako. Zajímavé je, že regular sako 42 mi je malé a potřeboval bych tak 44 ve slim fitu. Košile mám 16,5" u krku ve slimu a jsou mi akorát, takže 42 u kabátu by pro Vás neměl být problém

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Co jsem na začátku roku posílal kalhoty a kabát na vymenu, tak postovne jsem hradil jenom na cestu tam, zpět mi poslali již zdarma. Číslo karty vůbec nikam nepiste, peníze vrátí původní platební metodou.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kupoval jste teď někdo košile? Jde mi o to, že se tu psalo, že Tyrwhitt překopal střihy a vše je teď vše vyštíhlenější (psalo se to u chino kalhot), tak by mě zajímalo, jestli je to i u košil, nebo tam je střih stejný?

Díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jakube, nemáte zkušenost ve srovnání kabátů CT vs TML ? O víkendu plánuji výlet do Prahy a rád bych omrknul Lewina, a jeho nabídku kabátů. Myslíte že má cenu pořizovat něco od něj, nebo je CT jiná liga ? Podle složení mi to tak trošku příjde,ale nechám si poradit. Btw, předpokládám že velikost bude podobná ? Díky !

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ano prosím. Pošlete na HonzaVolf@seznam.cz . Jinak prosím i o popis jak je kabát silný, jak je to s látkou a jejím opotřebením po nějaké době, a ač vím že pocit chladu je subjektivní, jak to s ním je v zimě. Uctivé díky !

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Šířka rukávů mi příjde stále stejná, ramena také, zůžení pociťuji jen v pase. Nezměnil se ani vysoce postavený límec (někomu se může krčit pod límcem látka), "kulatá" (byť kratší) záda. Manžeta naopak je na první pohled závislá na střihu a velikosti.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám jednu otázku. Príde mi balík od CT po kuriérovi alebo poštou? Mám ísť do zahraničia na pár dní a neviem či sa mi to náhodou nebude kryť s doručením. Predsa len na pošte to vydrží pár dní naviac. Vďaka.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 2 hodinami, Mcmartini napsal:

Mám jednu otázku. Príde mi balík od CT po kuriérovi alebo poštou? Mám ísť do zahraničia na pár dní a neviem či sa mi to náhodou nebude kryť s doručením. Predsa len na pošte to vydrží pár dní naviac. Vďaka.

Někdy pošta a někdy kurýr. Minulou objednávku mi doručil kurýr 3 dny po objednání a ještě napsal maila kdy to doručí. Poštou to chodí i 4-5 týdnů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 3 hodinami, Mcmartini napsal:

Mně došla poslední objednávka (2 týdny zpět zhruba) poštou a bylo to tu za 9 dní včetně víkendů.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
4 4