Jaká péče o boty
1 1

150 příspěvků k tomuto tématu

Milý Jakube,

je to peklo, všechno co dělám je furt blbě,

speciálně jsem se ptal v distinctly different - kouknout jestli jsou vyleštěné, jestli ne tak renovateur, krém a vosk.

a taky mi řekli, že ren o mat je bezpečný (zkusit na jazyku boty), jenom až dokončíte aplikaci na botu rychle otřít hadříkem ....

Ale to co říkáte dává smysl.

S těmi Grensony jste měl pravdu, zaplatil jsem zálohu na Archie burgundské rozleštěné a je to skoro za stejnou cenu.

Poslechnout si Váš názor se mi vyplatilo, děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Podle mne je největší peklo, pokud to zbytečně přeženete a překombinujete.

Bohatě pro 90% bot stačí slušná výživa jednou za čas (poznáte kdy kůže promastit a vyživit potřebuje) a když je zašlý lesk, tak vzít voskem. A čím dražší neznamená tím lepší, navíc na nové boty nemá smysl brát MdO, když se do tý kůže ani všechno nedostane.

Krém je taková fičurina navíc, když boty nosíte dlouho, bota je i přes aplikaci vosků zašlá, barva je podivná a okopaniny sou i přes sebelepší šmrdlání prostě vidět.

Ren-o-mat má velmi podobné, dokonce agresivnější složení jako dvousložkový (olej a aktivní složka) odlakovač na nehty z Rossmanu - jak by asi bylo pro boty fajn šmrdlat je odlakovačem ;-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A ještě k tomu "sundavání starého vosku" - aplikací se vosk dostává do pórů kůže, uklazuje ji a tím právě vzniká lesk. Tím, že ten vosk sundáte, tak ty póry (roztažené) najednou uvolníte, kůží, která je "navyklá" na to, že je krytá voskem, odkryjete a narušite. Vzniknou takové malé vlásky, které oděrem vedou k prasklinám a ošoupání svrchní vrstvy.

Projděte si autobazary nabízející stará auta (cca před rokem 96), která mají ještě kožené (ne koženka, ne eurokůže, drcenk nebo korigovaná, leštěnka...) potahy a to nejlépe connolly výroby ;-) Ty ošoupaný boky sou ve velkém to, co odstranění vosku udělá botě :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě jednou dobrý den a ještě jeden dotaz. Jak si s koženou botou "rozumí" houbičky na každodenní přeleštění a očištění od prachu a drobných nečistot. Používal jsem Kiwi "Express Shine" (ta s plastovou "nádržkou" :-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nepoužívat - niči to botu stejně jako parade gloss. Pokud chcete přeleštit od prachu, tak použijte měkký kartáč z koňských žíní nebo leštící bavlněnou rukavici.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 21. 2. 2016 at 1:43, Jakub Tichý napsal:

Je to pravda, "Parade gloss" ať od Saphiru, tak od KiWi ničí boty - vysušuje je a vrchní vrstva praská. Týká se to ale jen toho konkrétního výrobku, tedy "Parade gloss" - to je taková ta extra lesklá matlanice, kterou si namažete černé boty, že se v nich vidíte ;-) V ČR se to snad ani nedá sehnat a od klasického KiWi se to liší složením.

Mimochodem je to skvělý na mazání holinek...

Dobrý večer,

toto mě zaujalo. Sháněl jsem dnes KiWi vosk a navštívil jsem několik drogerií (Teta, Kaufland, PeMi...) a ve všech měli právě jen KiWi Parade Gloss Prestige (černý, hnědý a neutral) v malé kulaté krabičce, a onen "běžný" shoe polish jsem neviděl nikde. To mě poněkud zmátlo...pokud je to, co je všude k dostání, skutečně ona kůži vysušující a poškozující věc, netušíte prosím někdo, kde sehnat KiWi shoe polish? Nebo se snad jedná o zmatení pojmů a běžný Kiwi vosk je nyní nově prodáván pod označením Parade Gloss Prestige?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 25 minutami, Pavell napsal:

Dobrý večer,

toto mě zaujalo. Sháněl jsem dnes KiWi vosk a navštívil jsem několik drogerií (Teta, Kaufland, PeMi...) a ve všech měli právě jen KiWi Parade Gloss Prestige (černý, hnědý a neutral) v malé kulaté krabičce, a onen "běžný" shoe polish jsem neviděl nikde. To mě poněkud zmátlo...pokud je to, co je všude k dostání, skutečně ona kůži vysušující a poškozující věc, netušíte prosím někdo, kde sehnat KiWi shoe polish? Nebo se snad jedná o zmatení pojmů a běžný Kiwi vosk je nyní nově prodáván pod označením Parade Gloss Prestige?

Jo KiWi teď je hodně matoucí, musíte číst etiketu, pokud je to verze s vyšším podílem vosků, tak je to jen vylepšená receptura, pokud je to starší černá krabka s malym nápisem "with silicone" na předu nebo ve složení, tak ty se vyhnout :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Děkuji za radu a upřesnění! Koupil jsem Parade Gloss Prestige, o silikonu ani zmínka, zatímco o karnaubském vosku ano (a vzadu má toliko upozornění, že obsahuje benzinovou frakci).

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den pánové,

tak po pročtení tohoto vlákna je mně zcela jasný rozdíl mezi krémem na boty, výživou/kondicionérem a voskem. Jenom bych měl několik dodatečných dotazů:

1) Máte někdo zkušenosti s produkty Burgol? Případně znáte jejich složení? Mám od nich krém i vosk(vosk lehce smrdí/voní po petroleji či alkoholu).

2) Saphir renovateur Mdo - na stránkách avel.com u tohoto produktu není ani zmínka o funkci čištění(pouze o výživě kůže). Jak jste přišli na to čištění?

3) Máte někdo zkušenosti se Saphir Dubbin kondicionérem? Vyplatí jako výživa/nevyplatí se?

4) Jakube Tichý - zmínil jste, že složení produktů Saphir není zrovna ideální pro boty nad 15k czk. Jaké konkrétní produkty a jaké látky jste myslel?

Mockrát Vám děkuji a přeji pohodový večer:)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 04/06/2017 at 23:08, Flam napsal:

Dobrý den pánové,

tak po pročtení tohoto vlákna je mně zcela jasný rozdíl mezi krémem na boty, výživou/kondicionérem a voskem. Jenom bych měl několik dodatečných dotazů:

1) Máte někdo zkušenosti s produkty Burgol? Případně znáte jejich složení? Mám od nich krém i vosk(vosk lehce smrdí/voní po petroleji či alkoholu).

2) Saphir renovateur Mdo - na stránkách avel.com u tohoto produktu není ani zmínka o funkci čištění(pouze o výživě kůže). Jak jste přišli na to čištění?

3) Máte někdo zkušenosti se Saphir Dubbin kondicionérem? Vyplatí jako výživa/nevyplatí se?

4) Jakube Tichý - zmínil jste, že složení produktů Saphir není zrovna ideální pro boty nad 15k czk. Jaké konkrétní produkty a jaké látky jste myslel?

Mockrát Vám děkuji a přeji pohodový večer:)

Máte pravdu, Saphir Renovateur přiliš nečistí, ale vzhledem k obsahu ropných složek čistí. Naopak Avel renovateur čistí výrazněji více - obsah rozpouštědel je vyšší a skvěle rozpouští například stopy po soli nebo vodě.

Saphir dubbin graisse je uplně skvělá věc, ale neberte to jako kondicionér, tak to vůbec nefunguje a neni ani myšleno. Je to mastná substance, která dokonale chrání švy a uzavře stehy - mažu to na všechny boty, které nosím v zimě do sněhu a nikdy jsem neměl problém se skvrnami od soli nebo břečky. Za mne tedy určitě doporučuji. Jen boty místo lesku budou mít spíše mastný vzhled.

Neříkám přímo nevhodný výrobek, ale máte tam malý poměr přírodních složek proti derivátům ropy a rozpouštědlům. Dříve se daly sehnat pěkné mixy Meltonian s jojobovým olejem, ale zdá se, že poptávka natolik klesla, že je už nedělají.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 14 hodinami, Staník Kolařík napsal:

Máte někdo zkušenosti s přípravky Cherry Blossom a kaps?

Cherry Blossom je obchoďákovka, která má nějaký věci vyráběný od Kiwi, zbytek je tuším Henkel. Kaps je obchoďákovka nejhoršiho zrna, občas vídám v některých rádoby luxusních hotelech na pokojích :D

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Před hodinou, Jakub Tichý napsal:

Cherry Blossom je obchoďákovka, která má nějaký věci vyráběný od Kiwi, zbytek je tuším Henkel. Kaps je obchoďákovka nejhoršiho zrna, občas vídám v některých rádoby luxusních hotelech na pokojích :D

díky, jednalo se mi o to, že jsem u těchto dvou našel můj odstín (Kiwi má černou-hnědou-neutral a za Safir se mi platit nechce)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 19. 6. 2017 at 14:06, Jakub Tichý napsal:

hlavně jestli je ten Cherry použitelný protože bych si ty boty nerad něčím rozežral, ale zase se mi nechce za jednu plechovku dávat tři kila

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 21/06/2017 at 21:35, Staník Kolařík napsal:

hlavně jestli je ten Cherry použitelný protože bych si ty boty nerad něčím rozežral, ale zase se mi nechce za jednu plechovku dávat tři kila

Kupte si raději Dasco za 100ku, třeba brandované jako Loake nebo Barker. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 18 hodinami, Jakub Tichý napsal:

Kupte si raději Dasco za 100ku, třeba brandované jako Loake nebo Barker. 

a kde ho za tu stovku mají? Barker jsem nenašel vůbec a Loake jsem našel jenom v LePremieru a ne ten odstín co potřebuju

bohatě by mi stačilo kdyby se u nás dalo sehnat víc barev KIWI než jenom tři

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 8. 6. 2017 at 1:42, Jakub Tichý napsal:

Máte pravdu, Saphir Renovateur přiliš nečistí, ale vzhledem k obsahu ropných složek čistí. Naopak Avel renovateur čistí výrazněji více - obsah rozpouštědel je vyšší a skvěle rozpouští například stopy po soli nebo vodě.

Saphir dubbin graisse je uplně skvělá věc, ale neberte to jako kondicionér, tak to vůbec nefunguje a neni ani myšleno. Je to mastná substance, která dokonale chrání švy a uzavře stehy - mažu to na všechny boty, které nosím v zimě do sněhu a nikdy jsem neměl problém se skvrnami od soli nebo břečky. Za mne tedy určitě doporučuji. Jen boty místo lesku budou mít spíše mastný vzhled.

Neříkám přímo nevhodný výrobek, ale máte tam malý poměr přírodních složek proti derivátům ropy a rozpouštědlům. Dříve se daly sehnat pěkné mixy Meltonian s jojobovým olejem, ale zdá se, že poptávka natolik klesla, že je už nedělají.

Dobrý den Jakube,

při aplikaci  Saphir Dubbin a pokusu o vmasírování "krému" do bot se kůže tak trochu odírá jako by vznikaly odřeniny na botě. Dělají se tmavé až černé fleky. Máte s tím nějakou podobnou zkušenost? Co by jste doporučil?....aplikační kartáček nebo holé prsty?

U jiných krémů se mi to nestává. Používám k nanášení bavlněný hadr(plína nebo saphir hadřík, atd.)

Předem moc děkuji za radu....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 6 hodinami, Flam napsal:

Dobrý den Jakube,

při aplikaci  Saphir Dubbin a pokusu o vmasírování "krému" do bot se kůže tak trochu odírá jako by vznikaly odřeniny na botě. Dělají se tmavé až černé fleky. Máte s tím nějakou podobnou zkušenost? Co by jste doporučil?....aplikační kartáček nebo holé prsty?

U jiných krémů se mi to nestává. Používám k nanášení bavlněný hadr(plína nebo saphir hadřík, atd.)

Předem moc děkuji za radu....

Základní chyba je pokus o vmasírování dubbinu do boty. Dubbin se lehce nanese na botu a pak pár rychlými a lehkými pohyby otře to, co je navíc. V základu je hodně mastný a při aplikaci síly může kůži přemastot a vrchní vrstva barvy (zejména nástřikem nanášené) se může začít drolit a část pod ní se přemastí a zčerná (někdy dočasně, někdy trvale). 

Doporučil bych Vám dubbin nepouživat v létě, pokud tedy s ní nemažete nějaké pohorky před dlouhou tůrou přes močály a tam sou nějaké fleky od dubbinu asi nejmenší starost. Dubbin se používá jak jsem napsal v reakci, kterou jste citoval jako ochrana před solí, břečkou a sněhem v zimě a v létě botám spíše škodí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 27/06/2017 at 18:48, Staník Kolařík napsal:

a kde ho za tu stovku mají? Barker jsem nenašel vůbec a Loake jsem našel jenom v LePremieru a ne ten odstín co potřebuju

bohatě by mi stačilo kdyby se u nás dalo sehnat víc barev KIWI než jenom tři

Nahrajte prosím fotografii bot, ten nesehantelný odstín by mne zajímal. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 9 minutami, Jakub Tichý napsal:

Základní chyba je pokus o vmasírování dubbinu do boty. Dubbin se lehce nanese na botu a pak pár rychlými a lehkými pohyby otře to, co je navíc. V základu je hodně mastný a při aplikaci síly může kůži přemastot a vrchní vrstva barvy (zejména nástřikem nanášené) se může začít drolit a část pod ní se přemastí a zčerná (někdy dočasně, někdy trvale). 

Doporučil bych Vám dubbin nepouživat v létě, pokud tedy s ní nemažete nějaké pohorky před dlouhou tůrou přes močály a tam sou nějaké fleky od dubbinu asi nejmenší starost. Dubbin se používá jak jsem napsal v reakci, kterou jste citoval jako ochrana před solí, břečkou a sněhem v zimě a v létě botám spíše škodí.

Jakube,

to je opravdová rada nad zlato!!!:) Bůh Vám žehnej:)....a přeji příjemný večer.

Opravdu děkuji.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 4 hodinami, Jakub Tichý napsal:

Nahrajte prosím fotografii bot, ten nesehantelný odstín by mne zajímal. 

já neříkám že ten odstín u nás nejde sehnat, já říkám že pod stovku nejde sehnat cokoli jiného než střední hnědá/černá/bezbarvá

fotka je tu ve skutečnosti jsou o něco světlejší a rezavější

d.jpg

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 12/07/2017 at 1:47, Staník Kolařík napsal:

já neříkám že ten odstín u nás nejde sehnat, já říkám že pod stovku nejde sehnat cokoli jiného než střední hnědá/černá/bezbarvá

fotka je tu ve skutečnosti jsou o něco světlejší a rezavější

d.jpg

Na takové boty bych použil buď hnědé KiWi nebo středně hnědý Loake.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den pánové,

chtěl bych poprosit o radu - mám boty Barker Arnold (vel. 8.5 G) a potřeboval bych do nich pořídit napínáky. Jaké byste doporučili?

Vyplatí se koupit cedrové originál Barker? Nebo stačí taky Barker, ale obyčejné?

Popř. máte někdo zkušenost s napínáky Pediwear? Mají jak cedrové, tak i obyčejné a oboje cenově poměrně lákavé :) 

Nebo byste pro Arnoldy doporučili úplně jinou značku? Rád si nechám poradit.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se
1 1